ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.whizpr.nl
ProgressCommunications.euINFLUX PRProgressCommunications.eu

x.com/ictberichten
Datum: (6 jaar en 117 dagen geleden)
Bedrijf:

Swishfund haalt vijftien miljoen euro aan extra groeigeld op

Verstrekker bedrijfsleningen verdrievoudigt kredietvolume

Amsterdam, 2 januari 2020 – Fintech-onderneming Swishfund heeft 15 miljoen euro additioneel kapitaal opgehaald. Het bedrijf dat is opgericht door ervaren ondernemers om andere ondernemers aan financiering te helpen, gaat het geld gebruiken voor de verdere uitbouw van een volledig geautomatiseerde afhandeling van zakelijke kredietaanvragen alsmede het breder kunnen verschaffen van leningen aan het mkb. Swishfund heeft het proces van de financieringsaanvraag en de afhandeling voor het grootste deel geautomatiseerd, maar gaat dit systeem verder uitbouwen en verfijnen. Streven is dat ondernemers binnen 24 uur bericht ontvangen of hun financieringsaanvraag wordt toegekend.

Swishfund ontwikkelt algoritmes die objectieve en subjectieve indicatoren gebruiken om geautomatiseerd te voorspellen of een lening zal worden terugbetaald of niet. De algoritmes worden dagelijks uitgebreid en verbeterd, waardoor de ‘voorspelkracht’ van het systeem toeneemt. De ambitie is om door te groeien naar een vrijwel volledig geautomatiseerde kredietverstrekker en daarmee ook pan-Europees schaalbaar te worden. Swishfund is recent ook gelanceerd in het Verenigd Koninkrijk en voorziet inmiddels ook Britse mkb-bedrijven van krediet.

Slingshot Ventures en Shoe Investments
Het groeikapitaal van 15 miljoen euro wordt verstrekt door de investeringsmaatschappijen Slingshot Ventures, een aantal additionele investeerders uit de Slingshot achterban en Shoe Investments. Dit in combinatie met een uitbreiding van Swishfund’s eigen bestaande externe kredietlijnen. Slingshot Ventures, opgericht door ondernemers voor ondernemers, is een investeringsfonds voor met name disruptieve technologie dat zich richt op consumenten en mkb.

Shoe Investments is de investeringsmaatchappij van de Rotterdamse ondernemer Pieter Schoen, medeoprichter van de Nederlandse Energie Maatschappij (NLE). Net zoals NLE de energiemarkt openbrak, wil Schoen met Swishfund ook de starre financieringsmarkt voor bedrijven opschudden.

Slimme software
“Swishfund profiteert van de trend dat banken de afgelopen jaren de geldkraan vrijwel hebben dichtgedraaid als het gaat om kleinere bedrijfskredieten aan het mkb, terwijl het mkb de motor van de economie is”, aldus Tom Kist, managing partner van Slingshot. “Reguliere banken vinden die financieringen simpelweg niet interessant: het kost bankiers net zoveel moeite om over te gaan tot het verstrekken van een financiering van 10.000 euro als dat voor een financiering van één miljoen, terwijl die laatste een bank veel meer oplevert.” Pieter Schoen: “Waar de banken alleen maar mensen aannemen voor met name compliance, is Swishfund het gehele kredietverstrekkings-traject met slimme software volledig aan het automatiseren. Dat biedt geweldige kansen.”

Swishfund blijkt in een sterke behoefte te voorzien: het uitstaande kredietvolume verdrievoudigde de afgelopen drie jaar: van 20 miljoen euro in 2017 naar 35 miljoen euro in 2018, tot ruim 60 miljoen euro dit jaar. Sinds de oprichting in 2015 heeft het kredietbedrijf ruim 6000 bedrijfsfinancieringen verstrekt.

Direct duidelijkheid
Bart Jan van Genderen, CEO van Swishfund. “Onze kracht is dat we inmiddels grote delen van onze portefeuille voor kredietaanvraag hebben weten te automatiseren, waardoor de ondernemers direct duidelijkheid krijgen. Ondernemers hebben in toenemende mate behoefte aan snelheid en daar proberen we op in te spelen. Streven is dat ze bij ons binnen 24 uur een antwoord hebben.”

Swishfund ziet steeds meer aanvragen voor kredieten om seizoensinvloeden in de vakantie- en vrijetijdssector of voorraadfinanciering te overbruggen. “Onze doelstelling is om de markt in de volledige breedte te bedienen. Afhankelijk van het risicoprofiel van de klant rekenen we een rechtvaardig rentepercentage”, aldus Van Genderen.

Over Swishfund
Swishfund is een fintech-onderneming die bedrijfsleningen verstrekt. Swishfund ontwikkelt algoritmes die objectieve en subjectieve indicatoren gebruiken om geautomatiseerd te voorspellen of een lening zal worden terugbetaald of niet. De algoritmes worden dagelijks uitgebreid en verbeterd, waardoor de ‘voorspelkracht’ van het systeem toeneemt. De ambitie is om door te groeien naar een vrijwel volledig geautomatiseerde kredietverstrekker en daarmee ook pan-Europees schaalbaar te worden. Swishfund is recent ook gelanceerd in het Verenigd Koninkrijk en voorziet inmiddels ook Britse mkb-bedrijven van krediet.

Noot voor de redactie, niet voor publicatie
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Koolhoven & Partners: 085-4017175 of swishfund@koolhovenenpartners.nl.

Verstreken tijd: 6 jaar en 117 dagen
Swishfund contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo RawWorks B.V.
Logo Drukbedrijf
Logo Axians
Logo DPDK
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo Web Wings
Logo Msafe
Logo Onventis B.V.
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo Palo Alto Networks
Logo Ctac
Logo Veeam Software
Logo IG&H
Logo Vultr
Logo Schneider Electric
Logo Keepit
Logo EPAM Systems
Logo NetApp
Logo NCOI Opleidingen
Logo Web Wings
Logo Visma
Logo FlowQi
Logo Red Hat
Logo KnowBe4
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103434 persberichten
7016 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17266 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.whizpr.nl
www.deepr.nlwww.whizpr.nlwww.whizpr.nl