Drinkwaterbedrijf Vitens breidt zijn gratis wandel-app uit met een route door het waterwingebied op Ameland. De wandelroute op het waddeneiland is de elfde in de mobiele Vitens-app. Met de smartphone in de hand kunnen wandelliefhebbers met de Vitens-app urenlang door bijzondere natuurgebieden wandelen, zonder te verdwalen. Bovendien voorziet de wandelroute-app ze tijdens het wandelen van leerzame informatie over water. De wandeling op Ameland is verkrijgbaar in het Nederlands, Engels en Duits.
Vitens maakt met de wandel-app wandelaars bewuster van de oorsprong van het Nederlandse kraanwater. Dit water behoort tot het beste ter wereld. De app biedt wandelaars allerlei extra informatie over de kwetsbare natuurgebieden waar ze doorheen lopen en over het winnen van drinkwater. Onderdeel van de wandelroute op Ameland is het ‘cradle-to-cradle’-principe. Dit houdt in dat alle materialen na hun leven in het ene product, nuttig worden ingezet in een ander product. Op tien Noordzee-eilanden, waaronder Ameland, wordt dit principe toegepast. Het eiland treedt op als voorbeeld van duurzame innovaties op het gebied van water, energie en afval. Vitens ondersteunt dit initiatief samen met andere partijen, zoals de gemeente Ameland en waterkennisinstituut Wetsus.
Lees hier het volledige persbericht
Download de app in:
Of bekijk hier eerst de video over de app
--- Einde bericht ---
Noot voor de redactie
Voor meer informatie kunt u 24 uur per dag contact opnemen met Vitens Mediarelaties, te bereiken via 088-884 7444 of
mediarelaties@vitens.nl of met LVTPR, Annemieke van Baal te bereiken vai 030 – 65 65 070 of
vitens@lvtpr.nl.
Algemene informatie Vitens
Vitens is het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland. We leveren topkwaliteit drinkwater aan 5,4 miljoen mensen en bedrijven in de provincies Flevoland, Fryslân, Gelderland, Utrecht en Overijssel en gemeenten in Drenthe en Noord-Holland. Met 1.700 medewerkers, 100 productiebedrijven en een leidingnet van 47.500 kilometer wordt jaarlijks 350 miljoen m3 water geleverd. De jaaromzet bedraagt ongeveer 450 miljoen euro. De aandelen van Vitens zijn voor 100% in handen van lokale en regionale overheden.