Almere, 14 juni 2012 –
Neomax, IT-detacheerder op het gebied van beheer, support en infrastructuur, organiseert in samenwerking met
RiMaCon, Management & Advies, op vrijdag 6 juli in Rotterdam een mastermindsessie voor IT-beslissers. Het onderwerp dat deze dag op de planning staat is service management, het seminar is dan ook bedoeld voor IT-beslissers die kennis en ervaring hebben op dit gebied. Henny Rietveld en Rob Motshagen, eigenaren van RiMaCon, leiden de sessie en gaan onder meer in op de klant-leverancier-relatie binnen organisaties. Hoe staat het met de samenwerking tussen IT en de business? Na afloop van de sessie kunnen de deelnemers genieten van het North Sea Jazz Festival in Ahoy Rotterdam.
Een voorwaarde voor het succesvol uitvoeren van verandertrajecten is het bewustzijn van de eigen krachten en die van een ander. Door deze te bundelen en door het creëren van een gemeenschappelijk belang ontstaat een belangrijke basis voor succes. Service management is het proces dat er zorg voor moet dragen dat vraag en aanbod op elkaar aansluiten. Het proces voor een efficiënt en effectief beheer van de IT-dienstverlening, dat voldoet aan de behoeften van de organisatie op het gebied van kwaliteit, flexibiliteit en beheersbaarheid van de kosten. Service management is er derhalve op gericht om bewaking en verbetering van de IT-dienstverlening te garanderen.
“Het doel van de mastermindsessie is vooral om ervaringen uit te wisselen. Interactie op basis van stellingen speelt dan ook een essentiële rol tijdens de middag”, licht Stephan Bosman, directeur van neomax, toe. “Omdat veel organisaties nog steeds worstelen met het bij elkaar brengen van business en IT hebben we dit als onderwerp voor deze zesde mastermindsessie gekozen. We zijn benieuwd hoe de praktijk er uit ziet. Tijdens deze sessie kunnen we hier dieper op ingaan, ideeën uitwisselen en is er ruimte voor discussie.”
Programma
14.00 uur: Introductie service management door Henny Rietveld en Rob Motshagen van RiMaCon
14:30 uur: Debat met deelnemers over service management
16:00 uur: Vaststellen welke competenties deelnemers eisen van de service manager
16:30 uur: Visie op service management door RiMaCon
17:00 uur: Bepalen gezamenlijke missie service management
18.00 uur: North Sea Jazz Festival met vele internationale sterren
Locatie en aanmelden
De mastermindsessie vindt plaats op vrijdag 6 juli vanaf 14:00 uur in
Vertrekhal Oranjelijn, Benjamin Franklinstraat 501 te Rotterdam. Er is plek voor maximaal 20 deelnemers. Na afloop van de mastermindsessie gaan de deelnemers gezamenlijk naar het North Sea Jazz Festival. Om 00:30 uur start het nachtconcert van Lenny Kravitz. Vermeld interesse hiervoor bij de inschrijving, dan worden hier ook kaarten voor besteld. IT-beslissers kunnen zich gratis aanmelden via
info@neomax.nl of
info@rimacon.nl.
Over RiMaCon
RiMaCon is een Interim management bedrijf gespecialiseerd in interim managent en training/coaching. Er worden steeds hogere eisen gesteld aan het management binnen het bedrijfsleven. Vaak wordt het management tot strategische heroriëntatie en aanpassingen van de organisatie in kwantitatieve en kwalitatieve zin gedwongen. Omdat het niet altijd mogelijk is dit te realiseren met het huidige management, kan een tijdelijke (project/lijn) manager de oplossing zijn door orde op zaken te brengen. Een professionele en resultaatgerichte manager leidt zo’n veranderingsproces of project gedurende een bepaalde periode in goede banen. RiMaCon ondersteunt dit proces/project door middel van tijdelijk management.
Naast de inzet van tijdelijk personeel houdt RiMaCon zich ook bezig met het geven van trainingen op het gebied van Serendipiteit en Service Management. Tevens bieden zij coaching aan zowel het individu als het team.
De cliënten van RiMaCon hebben vertrouwen in hun professionele instelling en integriteit, kwaliteiten die de grondslag van een goede naam vormen. RiMaCon brengt de klant, medewerker en business uiteindelijk dichter bij elkaar door gebruik te maken van hun eigen ontwikkelde methodiek: Serendipiteit. Voor meer informatie zie:
www.rimacon.nl.
Over neomax
Neomax is een Nederlandse IT-detacheerder actief op het gebied van beheer, support en infrastructuur. In alles wat neomax doet, staat “first people, then systems” voorop. Om deze visie kracht bij te zetten, heeft het bedrijf twee doelstellingen die ten grondslag liggen aan alle activiteiten. Neomax wil partner zijn van 500 van de top 500 bedrijven in Nederland en wil dat elke IT’er neomax op zijn CV wil hebben staan. Om dit te bereiken deelt neomax kennis met IT-managers en kijkt samen met hen naar competentiemanagement en wat nodig is om de IT-afdeling tot een succes te maken. Door haar goede netwerk staat neomax in nauw contact met de doelgroep, gaat de dialoog aan met potentiële kandidaten en weet wat hen beweegt. Deze informatie is voor IT-managers van toegevoegde waarde, neomax vertelt hen wat ze moeten bieden om iemand met de juiste skills binnen te halen en te boeien. Neomax focust voor haar medewerkers op interessante opdrachten en opleidings- en ontwikkelingsmogelijkheden. Naast certificeringen zet het bedrijf in op de ontwikkeling van de soft skills van IT’ers. De focus op partnering met klanten en IT-professionals zorgt ervoor dat de beste match wordt gemaakt; niet alleen op hard skills, maar juist op de soft skills. Inmiddels heeft neomax meer dan 100 gekwalificeerde IT-professionals in dienst, zowel Young Professionals als specialisten met jarenlange ervaring. Zij ondersteunen dagelijks het succes van de klanten. Neomax is betrokken en biedt op maat en kwaliteitgerichte dienstverlening. Het bedrijf is NEN 4400-1 gecertificeerd en is gevestigd in Almere. Voor meer informatie zie:
www.neomax.nl.
Voor meer informatie:
Marcommit PR
Femke Jansen
neomax@marcommit.nl
035-5822730