www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
ProgressCommunications.euProgressCommunications.euProgressCommunications.eu

Volg ook via:
Datum: (15 jaar en 17 dagen geleden)
Bedrijf:

Cloud acceptatie begint met oplossingen voor niet bedrijfskritische processen

Heliview Research & Consultancy onderzoekt de adoptie van Cloud Computing in Nederland

Circa 20% van alle bedrijven in Nederland heeft een of meerdere applicaties in de Cloud draaien. Op het eerste gezicht lijkt dit een hoog percentage, maar wanneer dieper op de data wordt ingezoomd, kan geconcludeerd worden dat het hier met name gaat om applicatie-gebieden die ingezet worden voor secundaire processen. Goed voorbeeld hiervan is de inzet van Gmail of Hotmail. Aangenomen mag worden dat het hier welliswaar een bewuste keuze voor de Cloud betreft en vanuit een laagdrempelig investeringsprofiel plaatsvindt, maar dat het betrekken van bedrijfskritische toepassingen vanuit de Cloud voor veel bedrijven vooralsnog een brug te ver is.

Uit onderzoek verricht door Heliview Research & Consultancy blijkt dat 5% van de bedrijven en instellingen één of meer bedrijfskritische applicaties vanuit de Cloud betrekt. We staan met Cloud Computing desalniettemin aan de vooravond van een grote en onomkeerbare doorbraak aldus de mening van Heliview Research & Consultancy.





Crossing The Chasm
Voordat Cloud Computing mainstream wordt, moeten nogal wat barrieres worden geslecht. Om dat te visualiseren maakt Heliview Research & Consultancy gebruik van de adoptietheorie voor Hightech producten van Geoffrey Moore. Uit bovenstaand figuur blijkt dat Cloud Computing in nog geen enkel segment gemeengoed is. De penetratiegraad voor bedrijfskritische applicaties betrokken vanuit de Cloud ligt, afhankelijk van het segment en de werknemersgrootteklasse tussen de 1 en 10%.

De meeste bedrijven (zeker met 10 of meer werknemers) zijn wel bekend met de term en de voordelen van Cloud Computing, maar vinden dat deze voordelen nog niet opwegen tegen de gepercipieerde nadelen van Cloud Computing.

Belangrijkste tegenargumenten zijn: huidige oplossingen voldoen uitstekend (74% van de ondervraagden), Veiligheid van data (61%), Continuïteit cloud-leverancier (56%) en het achterblijven van functionaliteit van cloud-oplossingen (47%).

Als leveranciers van cloud-oplossingen hun klanten massaal willen bewegen de Cloud in te gaan, zullen ze eerst deze weerstanden bij eindgebruikers moeten doorbreken.

Over het onderzoek
Het onderzoek de "Cloud Annual Market Outlook" is in juni verschenen en is een uitgave van Heliview Research & Consultancy. Voor dit onderzoek werden in het eerste kwartaal van 2011, ruim 1.200 interviews afgerond met ICT-beslisser van bedrijven en overheidsinstellingen in Nederland. Het beoogde doel was om meer inzicht te verkrijgen omtrent de adoptiegraad van Cloud Computing in Nederland.

Voor meer informatie over dit onderzoek kunt u contact opnemen met Thanassis Vassiliadis (thanassis.vassiliadis@heliview.nl) of Marcel de Jong (marcel.de.jong@heliview.nl).

Over Heliview Research & Consultancy
Heliview Research is lid van de MOA (MarktOnderzoekAssociatie) en is een full-service marktonderzoekbureau gespecialiseerd in onderzoek op het gebied van ICT, Mobiliteit, HRM, Charitatief, Financieel, Facilitair en Milieu.

Heliview Research
Lage Mosten 1, 4822 NJ Breda
Postbus 3327, 4800 DH Breda

T 076 - 548 20 00
F 076 - 548 20 99

www.heliview.nl/research

Verstreken tijd: 15 jaar en 17 dagen
Heliview contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo VirtualPBX.nl
Logo Expertum
Logo Valid
Logo Decos
Logo Companial
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Software Improvement Group (SIG)
Logo BusinessCom
Logo CONTACTCENTER4ALL
Logo Victoria ID
Logo Keuze.nl BV
Logo DNA Services B.V.
Logo DXC Technology
Logo Schneider Electric
Logo Arval
Logo Databricks
Logo SAS Nederland
Logo EPAM Systems
Logo Trend Micro
Logo ManageEngine
Logo ilionx
Logo Kraken
Logo Zscaler
Logo Pegasystems
Logo Reverse IT
Logo Zscaler
Logo Vertiv
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103738 persberichten
7035 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17466 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
INFLUX PRINFLUX PRProgressCommunications.eu