Vorig jaar presenteerde Nordic ID met de Merlin handterminal al de opvolger van de succesvolle PL3000 UHF serie. De Merlin was gelijk een groot succes (met een snellere processor, meer geheugen, een helder scherm enzovoort) en te vinden in de meeste Europese UHF mobiele RFID projecten.
Nieuw is nu ook de HF 13,56MHz RFID versie in een tweetal antenne varianten. Er is een interne, lineaire antenne en een uitvoering met een extra grote externe antenne, de “blade”. Deze Blade versie wordt vooral gebruikt in bibliotheek automatisering: de antenne-flap steekt dan tussen een rij boeken en leest de hele stapel. Ook zijn er andere toepassingen waarbij hele kleine tags worden gebruikt (bijvoorbeeld de veel gebruikte ISO15639 “laundry tags”) die maar weinig signaal retour sturen. Een dergelijke grote antenne is dan toch in staat dit signaal op te vangen. De uitvoering met de interne antenne wordt vooral gebruikt in de verhuur-sector, waar HF 13,56MHz nog steeds een veelgebruikte standaard RFID tag is. Beide versies zijn voorzien van een sterke 1 Watt RFID engine die door Nordic ID zelf is ontwikkeld. Uiteraard is er altijd een combinatie mogelijk met een laser barcode scanner, voor toepassingen van barcode en RFID door elkaar heen.
“Ik ben erg blij met de Merlin, nu ook in HF” aldus Hielke van Oostrum van Nordic ID: “ondanks de opkomst van UHF GEN2 blijven we veel vraag krijgen naar HF terminals. Nordic ID is één van de weinige handterminal fabrikanten die nog steeds een HF model levert. Hiermee laten we een duidelijk commitment zien naar RFID technology!”
Over Nordic ID:
Nordic ID heeft 20+ jaar ervaring in het produceren van handheld computers en draagbare terminals en is daarbij een pionier in RFID toepassingen. Het is één van Europa’s leidende Auto-ID fabrikanten, strevend naar continue innoveren en verbeteren. Hoofdkantoor en productie zijn gevestigd in Salo. Dit is de “mobile phone valley” van Finland. Nordic ID is vooral bekend geworden door de Piccolink serie thin-client terminals. De filosofie van Nordic ID is onafgebroken werken. Dit wordt bereikt door een combinatie van ergonomische Finse vormgeving en slimme techniek. In Alphen aan den Rijn bevindt zich sinds een aantal jaren de Benelux & Export vestiging.
Contact gegevens:
Nordic ID Benelux & Export
Dhr. Hielke van Oostrum
(Europalaan 16) Postbus 757
2400AT Alphen aan den Rijn
Tel: +31-172-233097
info@nordicid.nl
www.nordicid.nl
Hoge resolutie foto’s op aanvraag beschikbaar. Product specificaties:
www.nordicid.com/en/produkte/nordic-id-merlin/nordic-id-merlin-hf-rfid.html
www.nordicid.com/en/products/nordic-id-merlin/nordic-id-merlin-hf-blade.html
Verder beeldmateriaal te vinden op
www.flickr.com/photos/mobile-rfid/