hybris, leverancier van multi-channel communicatie- en e-commerce-software, en Endeca Technologies, Inc. – een zoekmachine- en business intelligence-organisatie – organiseren samen het webinar ‘Multichannel Commerce Trends in 2011 and Beyond’. In een steeds complexere omgeving is het belangrijk om inhoud en data te beheren binnen verschillende kanalen, merken, locaties en regio’s. Dit heeft een grote invloed op klanten tijdens het aankoopproces, zowel offline als online. Deelnemers van het webinar leren meer over hoe zij hun klanten kunnen behouden en beïnvloeden. Brian Walker, principal analyst bij Forrester Research Inc., spreekt tijdens het evenement.
Wie
Brian Walker werkt voor eBusiness en channel strategy professionals en is gespecialiseerd in hoe organisaties technologie kunnen inzetten voor een optimaal resultaat. Brian heeft ervaring met een groot aantal eBusiness-technologieën, variërend van e-commerce-platforms en SaaS-aanbod tot m-commerce-oplossingen, analyse, beeld, onderzoek, personalisatie en content- management. Hij heeft veel kennis op het gebied van retail, B2B en online reizen.
Naast Brian zijn ook John Andrews, vicepresident marketing- en productmanagement van Endeca, en John Keating, regional director Noord-Amerika van hybris, aanwezig.
Wat
Multichannel Commerce Trends in 2011
Wanneer
Woensdag 16 februari, 18:00 uur
Waar
Registreer voor de webinar op
www.endeca.com/en/news-and-events/endeca-events/2011/2011andBeyond.html
BERICHT VOOR DE REDACTIE
Volg hybris vanaf nu op Twitter @hybris_software en Facebook
on.fb.me/bsABaA
Altijd als eerste de laatste persberichten van hybris via deze RSS-feed:
www.octanewire.com/nl/rss.php?client=15
Over hybris
hybris is leverancier van multi-channel communicatie- en e-commerce-software. Het bedrijf heeft een duidelijke visie op het gebied van consistentie, coördinatie en personalisatie van informatie binnen de verschillende kanalen in alle fases van de levenscyclus van de klant. Dit heeft geresulteerd in een geïntegreerde oplossing die industrialisatie en automatisering van marketing- en salesprocessen ondersteunt. Deze oplossing is innovatief in dit vakgebied en zorgt ervoor dat organisaties in staat zijn hun communicatie en verkoop via alle kanalen consistent en effectief in te richten.
hybris is opgericht in 1997 en heeft in het verleden goede groei- en winstresultaten behaald en heeft sterke groeiambities voor de toekomst. Hethoofdkantoor is gevestigd in München, andere kantoren bevinden zich in de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Nederland, Zwitserland, Oostenrijk, Italië, Frankrijk en Zweden. Internationale aanwezigheid wordt mede ondersteund door zakelijke en technologiepartners in Europa en de VS. hybris heeft wereldwijd meer dan 240 klanten en onderhoudt ruim 2.000 websites. Het klantenbestand omvat onder andere Adidas, Levi’s, Lufthansa, Nespresso, Toys ‘R’ Us, Coca Cola Beverages, Ericsson, Rexel, Bobcat en Kaiser+Kraft.
Voor verdere persinformatie, fotomateriaal of een interview kunt u contact opnemen met OCTANE PR:
Tel: +31 (0)40 266 1130
E-mail:
hybrisbenelux@octanepr.com
www.octanepr.nl
OCTANE PR
Meerenakkerplein 16
5652 BJ Eindhoven
www.octanepr.nl
@octanepr_nl
+31 (0)40 266 11 30