www.marcommit.nlwww.deepr.nlProgressCommunications.eu
www.deepr.nlINFLUX PRwww.deepr.nl

x.com/ictberichten
Datum: (15 jaar en 174 dagen geleden)
Bedrijf:

1 bedrijf op 2 heeft nog steeds geen eigen .be domeinnaam

50% van de Belgische KMO’s en zelfstandigen missen hierdoor juridische bescherming en zakelijke opportuniteiten

Waalse bedrijven beperkt aanwezig op internet

GENT, 23 november 2010 - Meer dan 50% van de Belgische KMO’s en zelfstandigen registreerden hun .be domeinnaam nog niet. Dat cijfer ligt zeer laag in vergelijking met buurland Nederland. Belgische bedrijven missen hierdoor zakelijke opportuniteiten alsook extra juridische bescherming. De beperkte aanwezigheid van Waalse bedrijven op het internet is eveneens opmerkelijk.

U heeft het misschien al gehoord op radio of TV. Meer dan 50% van de KMO’s en zelfstandigen registreerden hun .be domeinnaam nog niet. Een eigen domeinnaam is nochtans essentieel voor elke onderneming, zowel op zakelijk vlak als qua juridische bescherming. Van zodra een onderneming zijn bedrijfsnaam als domeinnaam heeft geregistreerd, kan immers niemand anders deze nog als domeinnaam claimen.

Het is voor bedrijven eveneens interessant om niet enkel de eigen bedrijfsnaam te registreren, maar ook eens te kijken naar de mogelijke alternatieven, zoals productgroepen of sectorbenamingen. Zo zal het bedrijf “Peeters BVBA” dat aanhangwagens verhuurt erbij gebaat zijn niet enkel “peeters-bvba.be” te registreren, maar ook eens te kijken naar “aanhangwagens.be”, “aanhangwagens-huren.be” of zelfs “remorque.be”.

Tot op heden werden er iets meer dan 1 miljoen .be domeinnamen geregistreerd. De verhouding tussen bedrijven en particulieren bedraagt 70/30. Van alle houders van .be websites is 69% in België gevestigd, 17% komt uit Nederland en 5% uit Frankrijk. In België is er een sterk overwicht van Vlaanderen en zijn de Waalse bedrijven slechts beperkt vertegenwoordigd: 67,7% van de .be domeinnamen behoort toe aan houders uit Vlaanderen, 19,5% woont in Wallonië en 12,8% komt uit Brussel.

Achterstand

Maar België heeft nog steeds een behoorlijke achterstand ten opzichte van de ons omringende buurlanden, zoals Nederland. Als we het aantal .be domeinnamen (1.090.000) en het aantal .nl domeinnamen (4.150.000) vergelijken met het totaal aantal ondernemingen per land, komen we uit op 5 domeinnamen per onderneming in Nederland en slechts 1 domeinnaam per onderneming in België. En aangezien België een KMO-land is, zijn er in verhouding veel meer ondernemingen -en dus ook veel meer kandidaten voor een domeinnaam- dan in Nederland.

“Nederlanders en Duitsers zien sneller een nieuw medium om extra verkoopkanalen aan te boren. Dat heeft te maken met hun handelsmentaliteit. Zo ligt ook het aantal webwinkels in die landen beduidend hoger. Ook de e-readiness cijfers, waarbij The Economist Intelligence Unit elk jaar aantonen hoe e-ready een land is, plaatsen Nederland op de 3e plaats terwijl België er pas de 20e plaats bezet,” verklaart Jonas Dhaenens, CEO van Combell.

Om de Belgische bedrijven een duwtje in de rug te geven bij hun online bedrijfsstrategie, schenkt Combell elke onderneming een gratis domeinnaam van één jaar. Al wie in het bezit is van een BTW nummer kan een gratis .be domeinnaam registreren naar keuze op ondernemer-actie.combell.com/.

Over Combell
Combell is het meest toonaangevende internetbedrijf in de Benelux. Wij bieden zowel shared solutions, dedicated solutions en enterprise hosting aan. Als ISO certified bedrijf hebben we sinds 1999 expertise met het hosten van de meest eenvoudige tot bedrijfkritische en complexe websites en applicaties. Meer dan 25.000 klanten, van small business tot multinational ervaren dagelijkse onze ongekende service en support. Combell, niet voor niets: “Your host on the internet”. www.combell.com

Voor meer informatie, contacteer:
Marga Jorissen: +32 476 69 55 09 - marga.jorissen@moco-online.be

Verstreken tijd: 15 jaar en 174 dagen
Combell Group .. contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Expertum
Logo Valid
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo Spryng
Logo Onventis B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo BusinessCom
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo Incubeta
Logo Palo Alto Networks
Logo NetApp
Logo Red Hat
Logo PocketBook
Logo NTT DATA
Logo OneXillium
Logo myBrand
Logo Klearly
Logo Bechtle Groep Nederland
Logo Schneider Electric
Logo Reverse IT
Logo KnowBe4
Logo Zendure
Logo EPAM Systems
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103518 persberichten
7023 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17320 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu
ProgressCommunications.euProgressCommunications.euProgressCommunications.eu