Almere, 20 mei 2010
Conspect is een partnerschap aangegaan met Mendix. Voornaamste reden hiervoor zijn de vele mogelijkheden die het Mendix platform biedt op het gebied van agile application development. Binnen de branches overheid en verzekeringen is er op dit moment veel vraag naar oplossingen die invulling kunnen geven aan de snel veranderende wetgeving vanuit de centrale overheid. Conspect heeft bij klanten goede ervaringen opgedaan met Mendix en ziet het platform als het middel om in deze behoefte te voorzien.
Veranderende wetgeving en bezuinigingen leggen een enorme druk op gemeenten waardoor juist nu de vraag naar projecten gerealiseerd op basis van agile development toeneemt. Een goed voorbeeld hiervan is de implementatie van de omgevingsvergunning (Wabo). De invoering zal een aanzienlijke verbetering (gemak) voor de burger met zich meebrengen maar de implementatie voor de overheid (VROM, Provincies en gemeenten) is complex en kostbaar. Conspect heeft hiertoe op basis van het Mendix platform een standaard Wabo applicatie ontwikkeld voor gemeenten.
Johan Vork, Algemeen Directeur van Conspect Business Consultancy, ziet aanzienlijke voordelen in het gebruik van het Mendix platform; ‘Met Mendix kun je sneller ontwikkelen dan met de conventionele tools zoals Oracle. Daarnaast ontwikkel je een applicatie op basis van prototyping. Hierdoor kunnen gebruikers direct de resultaten zien en over de schouder van de consultant meekijken”. De voordelen zijn evident; kortere ontwikkeltijd, directe sturing door de klanten en lagere kosten.
Conspect heeft veel kennis opgebouwd binnen de overheid. Doordat Conspect niet alleen ICT diensten maar ook Business Consultancy en Quality Management diensten levert is Conspect in staat voor haar klanten het gehele proces uit te voeren en/of te begeleiden. Vanaf de initiatie van een verandering, de bouw/aanpassing van software, het testtraject tot en met het implementeren van het resultaat.
Mendix is van mening dat de ontwikkeling van de Wabo applicatie goed laat zien waar dit partnerschap toe kan leiden. De standaard applicatie is op een eenvoudige wijze voor iedere gemeente aan te passen waardoor er min of meer maatwerk ontstaat. Op deze wijze kan er tegen lage kosten in een korte tijd een Wabo-implementatie uitgevoerd worden.
Over ConspectConspect is een ‘full service solution provider’. Conspect biedt expertise op het gebied van Business Consultancy, ICT en Testmanagement. De combinatie van kennis op het gebied van business en ICT geeft de Conspect Consultant een extra toegevoegde waarde. Een geïntegreerde benadering waarbij alle aspecten, organisatie, proces, mens en ICT in meegenomen worden. Conspect heeft de afgelopen tien jaar een indrukwekkend trackrecord opgebouwd bij vele klanten in diverse branches. Kijk voor meer informatie op
www.conspect.nl.
Over MendixMendix is een Rotterdams softwarebedrijf. Het levert een innovatief softwareplatform waarmee op een nieuwe manier maatwerksystemen kunnen worden ontwikkeld. Voordeel van de aanpak van Mendix is de eenvoud, snelheid en flexibiliteit waarmee nieuwe inzichten en wensen kunnen worden verwerkt in het systeem. Dit reduceert het projectrisico en leidt uiteindelijk tot een hogere kwaliteit van de oplossing. Mendix werkt internationaal en heeft grote klanten in binnen- en buitenland. Het bedrijf heeft meerdere prijzen gewonnen; daarnaast werd Mendix in 2009 door analistenbureau Gartner benoemd als Cool Vendor, een gerenommeerde titel voor innovatieve technologiebedrijven. Kijk voor meer informatie op
www.mendix.com.
Contactinformatie:Johan Vork, Algemeen DirecteurEmail:
johan.vork@conspect.nlTelefoon: +31 (0)36 538 7292