IJsselstein, 11 november 2009 - Motiv, leverancier van innovatieve ICT-oplossingen, waarschuwt uitbaters van webwinkels voor lekken in de beveiliging. Motiv onderschrijft de berichtgeving die hierover vandaag naar buiten is gekomen, onder meer via het NOS Journaal. Veel webwinkels nemen de beveiliging van persoons- en klantgegevens onvoldoende serieus. Hierdoor kan deze informatie eenvoudig door hackers achterhaald worden. Dit is strijdig met de Wet persoonsgegevens, maar ook bijzonder schadelijk voor de relatie tussen ondernemer en klant. Motiv adviseert e-commerce-ondernemers daarom hun beveiligingsmaatregelen scherp onder de loep te nemen en waar nodig te versterken.
Opvallend is dat veel webwinkels de betaalsystemen wel goed beveiligd hebben. Meestal doordat zij de betaalprocessen uitbesteed hebben aan specialisten. Deze voldoen over het algemeen aan de PCI DDS-normen van de Payment Card Industry (PCI), die eind 2004 werden opgesteld door creditcardbedrijven zoals American Express, MasterCard Worldwide en Visa International. Alle webwinkels die creditcardtransacties verwerken moeten aan deze norm voldoen. Zo niet, dan zullen de creditcardbedrijven geen transacties accepteren.
Bij webwinkels is echter niet alleen sprake van betaalgegevens. Vaak worden persoons- en klantgegevens beheerd door de webwinkelier zelf. Motiv adviseert e-commerce-ondernemers de beveiliging hiervan aan dezelfde normen te houden als gelden voor creditcardbetalingen. Daarnaast is het volgens Motiv wenselijk de beveiliging van de webwinkel aan een grondige test te onderwerpen.
Bastiaan Bakker, Business Development Manager van Motiv: “Klanten van webwinkels verwachten snel, ongecompliceerd en veilig gegevens uit te kunnen wisselen. Daarom mag dit dataverkeer niet toegankelijk zijn voor onbevoegden. Wet- en regelgeving vereist zelfs garanties op dit vlak. De wettelijke controle hierop is echter minimaal. Dit betekent dat uitbaters van webwinkels zelf de verantwoordelijkheid moeten nemen om maatregelen te treffen die de integriteit van klantgegevens bewaken. Want het gaat bij gegevensdiefstal of inbreuk op de systeemintegriteit al lang niet meer om kwajongensstreken. Er gaat tegenwoordig meer geld om computercriminaliteit dan in het illegale drugscircuit. Webwinkels moeten daarom de beveiliging op orde hebben.”
Over Motiv
Motiv is sinds 1998 actief als sparringpartner, systems integrator en probleemoplosser voor klanten die zoeken naar innovatieve ICT-oplossingen voor de ondersteuning van hun bedrijfsprocessen. Rode draad in de activiteiten is de beveiliging van netwerken en gegevens. Motiv levert oplossingen op het gebied van softwareontwikkeling, managed security services, netwerkbeveiliging, veilig telewerken, verantwoord internet, applicatiebeveiliging, policy compliancy en security monitoring. Motiv biedt de juiste oplossing op basis van de in eigen huis opgebouwde expertise in combinatie met de geavanceerde producten van toonaangevende leveranciers als Microsoft, Oracle, Juniper en RSA. Voor meer informatie, kijk op
www.motiv.nlNoot voor de redactie (niet voor publicatie):
Voor meer informatie kunt u zich wenden tot:
Zeekhoe Communicatie
Karianne Hoekstra
T. 023-555 34 33
M. 06-460 80 656
E.
karianne@zeekhoe.nl