Amsterdam, 3 juni, 2009 — Adobe Systems Incorporated (Nasdaq:ADBE) breidt zijn Adobe® Flash® Platform verder uit met de Bètaversies van Adobe® Flash® Builder™ 4 (voorheen Adobe® Flex® Builder), Adobe® Flash® Catalyst™ en het open source Flex 4 framework. Adobe Flash Builder is een professionele ontwikkel-tool, waarmee softwareontwikkelaars in korte tijd rijke internetapplicaties (RIA’s) kunnen creëren. Adobe Flash Catalyst is een professionele interaction design tool voor het snel creëren van applicatie-interfaces zonder een regel te programmeren. De tools bieden een sterk geïntegreerde workflow en zijn gebaseerd op het nieuwe Flex 4 framework. Dit is een open source framework voor het bouwen van RIA’s dat binnen projecten zorgt voor een betere samenwerking tussen ontwikkelaars en designers. De publieke Bètaversies van deze producten zijn te downloaden via Adobe Labs:
labs.adobe.com/technologies/flash.
“Mensen verwachten van hun zakelijke applicaties dezelfde uitgebreide functionaliteit als de webapplicaties die ze dagelijks gebruiken. Vandaag de dag zijn bedrijven echter gebonden aan strikte ontwikkelresources en hebben zij minder tijd om intuïtieve applicaties te maken”, zegt David Wadhwani, General Manager en Vice-President van de Platform Business Unit van Adobe. “De nieuwe Adobe® Flash® Platform-tools helpen organisaties om deze uitdaging aan te gaan en het probleem op te lossen. Dit doen ze door de time-to-market voor aantrekkelijke applicaties en content te versnellen. Met Adobe Flash Builder en Flash Catalyst kunnen designers en ontwikkelaars productiever samenwerken om de RIA’s te maken, die werknemers, klanten en partners verwachten.”
Vereenvoudigde ontwikkelbenaderingAdobe Flash Builder 4 is gebaseerd op het open source Flex framework en bevat nieuwe features om het ontwikkelen van RIA’s te vereenvoudigen. De nieuwe IDE, voorheen Adobe Flex Builder, verbetert de ontwikkelfunctionaliteit, biedt nieuwe datagecentreerde ontwikkelmogelijkheden en stroomlijnt de ontwerp- / ontwikkel-workflow.
De nieuwe datacentrische ontwikkelmogelijkheden zorgen ervoor dat ontwikkelaars hun diensten kunnen evalueren en een eenvoudige ‘drag and drop’-benadering kunnen hanteren die snel methoden en interface-componenten verbindt, zoals interactieve grafieken, afbeeldingen en gegevensschema’s. Deze mogelijkheden maken het eenvoudiger om informatie terug te vinden en data te integreren vanuit databases en webdiensten van verschillende organisaties. Het resultaat hiervan is dat organisaties user centric applicaties kunnen bouwen voor dashboards, e-commerce en online selfservice portals waarbij de klant centraal staat en die bedrijfsprocessen stroomlijnen voor eigen personeel, klanten en partners.
“De ‘digitale generatie’, die langzaamaan de arbeidsmarkt overneemt , verwacht een nieuwe benadering van werken in de organisatie. Zij willen bedrijfsapplicaties gebruiken op de manier zoals zij dat met andere tools doen op het internet”, zegt Herve Couturier, executive vice president R&D NetWeaver en Business Objects bij SAP. “De ingebruikname van het Adobe Flash Platform met in het bijzonder het gebruik van Adobe Flash Builder, helpt SAP bij het creëren van betere user interfaces en interactieve content voor onze volgende generatie applicaties, zoals onze nieuwe SAP BusinessObjects Explorer.”
Eén basis voor ontwerp en ontwikkelingBij de uitbreiding van het Flash Platform hoort ook de nieuwste release van het open source Flex framework. Dit framework biedt een publieke basis voor zowel ontwikkelaars als designers om rijke gebruikerservaringen te creëren die op het Adobe Flash Platform draaien. Het vernieuwde Flex framework faciliteert productiviteit en consistentie. Dit zorgt ervoor dat ontwikkelaars een functionele user interface kunnen importeren die is ontworpen door designers die gebruik hebben gemaakt van Adobe Flash Catalyst. Daarnaast kunnen ontwikkelaars applicatielogica toevoegen om de applicatie te finaliseren terwijl het design en de layout behouden blijven.
Sneller ontwerp en snellere ontwikkelingAdobe Flash Catalyst, een nieuwe tool binnen het Adobe Flash Platform, verandert interaction design van een ontwikkeltaak in een ontwerptaak. Het biedt designers de mogelijkheid om hun creatieve werk uit Adobe Photoshop® of Adobe Illustrator® te transformeren naar user interfaces die direct inzetbaar zijn door ontwikkelaars om de applicatie of site af te ronden. Deze verbeterde workflow zorgt ervoor dat ontwerpers de controle houden over de gebruikerservaring terwijl de ontwikkelaars zich kunnen blijven focussen op kernapplicaties. Ontwerpers kunnen met Adobe Flash Catalyst hun functionele user interfaces van applicaties in een vroeg stadium demonstreren. Hierdoor kunnen zij eerder in het proces feedback ontvangen en verwerken. Het projectbestand kan dan worden doorgegeven aan de ontwikkelaar om functionaliteit toe te voegen en het project te integreren met servers en diensten die Adobe Flash Builder gebruiken.
Designers kunnen daarnaast afgeronde Flash file format (SWF)-bestanden publiceren om deze te tonen in een webbrowser, door gebruik te maken van Adobe Flash Catalyst. Met ‘round-trip’ editing met Adobe® Creative Suite® tools kunnen designers gestructureerde stukken van het interactief ontwerp altijd aanpassen. Dit zorgt voor meer productiviteit en zorgt ervoor dat het ontwerpproces voort kan blijven gaan.
Over het Adobe Flash PlatformHet Adobe Flash Platform vormt een compleet systeem van geïntegreerde tools, modellen, clients en servers om webapplicaties, content en video te ontwikkelen die consistent draaien op verschillende besturingssystemen en apparaten. Adobe Flash Player-content bereikt meer dan 98 procent van de desktops met internetverbinding en de Adobe Flash-technologie vormt het nummer één platform voor video op het web. Daarnaast is Flex meer dan één miljoen keer gedownload. Ga voor meer informatie over het Adobe Flash Platform naar
www.adobe.com/flashplatform.
Over Adobe Systems IncorporatedAdobe zorgt voor een revolutie in de manier waarop er in de wereld wordt omgegaan met ideeën en informatie, op elk moment, elke plaats en via elk medium. Ga voor meer informatie over Adobe naar
www.adobe.nl, www.adobe.com.
Een PDF van dit persbericht vindt u hier:
www.adobe.com/nl/aboutadobe/pressroom/pr/jun2009/Flex-Catalyst_B.pdfVoor verdere informatie kunt u kijken op:
www.lewiswire.com/nl/lewiswire/Adobe-Systems/Adobe-breidt-Flash-Platform-uit-met-nieuwe-tools/n/4611
© 2009 Adobe Systems Incorporated. All rights reserved. Adobe, the Adobe logo, Adobe® Flash® Builder™, Adobe® Flex® Builder, Adobe® Flash® Catalyst™, Adobe® Flash® Platform, Adobe® Creative Suite®, Adobe Photoshop® and Adobe Illustrator® are either registered trademarks or trademarks of Adobe Systems Incorporated in the United States and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.