’s-Hertogenbosch/Zeist januari 2009: GDS4 BV, de Nederlandse partner van Faronics Inc. heeft een samenwerkingsovereenkomst afgesloten met Green IT BV, de specialist voor energiebesparing op ICT omgevingen. Energiebesparing en verbetering van het milieu zijn belangrijke aandachtsgebieden voor 2009. Met de samenwerking tussen GDS4 en Green IT ontstaat een bundeling van krachten op het gebied van kennis van mogelijkheden voor energiebesparing en technische kennis van Power Save.Power Save is een software applicatie die centraal ingesteld kan worden om het energie verbruik van PC’s te minimaliseren door PC’s bij inactiviteit in stand-by te zetten en PC’s na werktijd automatisch uit te zetten. Power Save bevat intelligente functies om het energiebeheer zodanig in te stellen dat bedrijfsprocessen en productiviteit niet worden beïnvloedt. Belangrijk is dat gebruikers instellingen niet kunnen veranderen en dat Power Save geen enkele invloed heeft op applicaties en beveiliging.
De toepassing van Power Save vraagt een investering van niet meer dan € 15,- per PC en kan het energieverbruik tot wel 50% reduceren, zodat de terugverdien periode over het algemeen slechts enkele maanden is. Power Save werkt niet alleen op alle Windows gebaseerde PC’s maar ook op Apple MAC.
Met Power Save heeft men de beschikking over een zogenaamde “Audit Mode”. Hiermee kan men Power Save installeren, zonder het te activeren. Een rapport geeft aan hoeveel het actuele energieverbruik is en hoeveel reductie te behalen valt indien Power Save geactiveerd wordt. Theoretische berekeningen zijn niet meer noodzakelijk.
Faronics Power Save is gratis te downloaden voor een 30 dagen test. Bestellingen bij GDS4 & bij Green-IT Meer informatie over Power Save of een gratis download:
www.gds4.com/faronics/ps.htm of
www.green-it.nl/Content/Producten.aspx.
Over Green IT: Green IT geeft advies op het gebied van energiebesparing, milieuvriendelijke, duurzame en maatschappelijk verantwoorde ICT – en gebouwinrichting. Dit zowel beleidsmatig als technisch inhoudelijk. Green IT heeft scans ontwikkeld (zoals de Energy Saving Scan) en voert maatwerk advies uit op het gebied van efficiënte en energiezuinige inrichting, beleid en communicatie.
De Energy Saving Scan is een quick scan van het energieverbruik op de ICT-infrastructuur , het inkoop-, milieu-, energie- en ICT-beleid, bewustzijn en communicatie. De Scan levert een zeer concreet adviesrapport op, waarmee men direct energiebesparingsmaatregelen kan uitzetten in de organisatie, waardoor de organisatie kosten bespaart en meewerkt aan een beter milieu. Tevens kan men hiermee verder op het gebied van beleid en bewustzijn binnen de organisatie.
Over GDS4: GDS4 BV is een Nederlandse onderneming die bestaat sinds 2000. De hoofdactiviteit bestaat uit de distributie van software producten op het gebied van beveiliging en beheer van PC omgevingen. GDS4 BV is ondermeer de exclusief distributeur in de Benelux van Faronics Inc.
Over Faronics Inc.: Faronics Inc. ontwikkelt en levert software producten voor beheer, beveiliging en energie besparing op het gebied van PC omgevingen. Faronics producten worden al meer dan 15 jaar in meer dan 50 landen toegepast binnen educatieve en medische instellingen, overheden en commerciële organisaties.
Voor meer informatie: