Eindhoven, 9 december 2008 – The MathWorks heeft een nieuwe versie van de Parallel Computing Toolbox. Hiermee stelt The MathWorks gebruikers van MATLAB in staat parallelle toepassingen te ontwikkelen en deze naar andere gebruikers te distribueren als stand-alone programma's of als softwarecomponenten. De Parallel Computing Toolbox introduceert bovendien een nieuw codewoord ‘spmd’ die de ontwikkeling van dataparallelle toepassingen vereenvoudigt.
Met deze nieuwe release kunnen gebruikers van MATLAB parallelle toepassingen in MATLAB omzetten in stand-alone programma's of softwarecomponenten waarover zij andere gebruikers zonder kosten kunnen laten beschikken. Dit wordt mogelijk gemaakt door toepassingen, die in de Parallel Computing Toolbox ontwikkeld zijn, met de MATLAB Compiler te vertalen. De gecompileerde applicaties kunnen gebruik maken van de extra rekenkracht van de MATLAB Distributed Computing Server op een computercluster. Dit betekent dat een grote categorie van professionals die niet direct met MATLAB werkt toch haar voordeel kan doen met de parallelle mogelijkheden van MATLAB.
“Bij The MathWorks willen we inspelen op de behoeften van verschillende groepen gebruikers binnen een organisatie”, aldus Silvina Grad-Freilich, Manager Parallel Computing and Application Deployment Marketing bij The MathWorks. “Door de Parallel Computing Toolbox te integreren met de MATLAB Compiler, maken wij een naadloze overgang van onderzoek naar productie mogelijk. Professionals die niet zelf met MATLAB werken kunnen op deze manier gebruik maken van parallelle toepassingen die in MATLAB ontwikkeld zijn.”
Binnen de upgrade van de Parallel Computing Toolbox heeft The MathWorks de parallelle MATLAB-taal aangevuld met nieuwe functies die de ontwikkeling van data-parallelle toepassingen vereenvoudigen. De gebruikers kunnen voortaan met het nieuwe ‘spmd’ code parallel uitvoeren op grote databestanden die verspreid zijn over meerdere computers. Alle nodige opdrachten en gegevens worden automatisch overgebracht naar MATLAB-sessies op deze computers, zonder tussenkomst van de gebruiker. Met codewoorden zoals ‘spmd’ en het eerder geïntroduceerde codewoord ‘parfor’ kunnen gebruikers complexe technische problemen, die veel rekenkracht vergen of grote grote databestanden moeten verwerken, omzetten in parallelle oplossingen met minimale of zelfs geen wijzigingen van hun bestaande code. Dankzij deze codewoorden kunnen gebruikers hun rekentijd verkorten of hun datacapaciteit uitbreiden zonder een ingewikkelde parallelle programmeertaal te moeten aanleren of zich zorgen te maken over de onderliggende hardware of de netwerkconfiguratie.
BeschikbaarheidDe Parallel Computing Toolbox is beschikbaar voor Microsoft Windows-, Solaris-, Linux- en Macintosh-platformen. Meer informatie is beschikbaar op
www.mathworks.com/parallel.

De Parallel Computing Toolbox intrdocuceert een nieuw codewoord ‘spmd’ die de ontwikkeling van dataparallelle toepassingen vereenvoudigt.Over The MathWorksThe MathWorks is 's werelds grootste ontwikkelaar van Technical Computing- en Model-Based Design software voor engineers en wetenschappers in de industrie, de overheid en het onderwijs. Met een uitgebreide productlijn, gebaseerd op MATLAB en Simulink, levert The MathWorks software en diensten voor het oplossen van complexe problemen en het versnellen van de innovatie in sectoren zoals de automobielindustrie, de luchtvaartindustrie, de communicatietechnologie, de financiële dienstverlening, de biotechnologie, de elektronica-industrie, de procesindustrie en meer
The MathWorks werd opgericht in 1984, telt wereldwijd meer dan 2000 werknemers en heeft haar hoofdkantoor in Natick, Massachusetts. Het Beneluxkantoor van The MathWorks is gevestigd in Eindhoven. Bezoek
www.mathworks.nl voor meer informatie.
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met:Marcommit PR
Ingeborg Schrijver
Tel 035 – 5822730
mathworks@marcommit.nl