Nieuwegein, augustus 2008 – De Enterprise Mobility business van Motorola, Inc. (NYSE: MOT) introduceert het Mobility Services Platform 3.2 (MSP 3.2). Deze nieuwe versie onderscheidt zich van voorgaande door uitgebreidere bewakings- en beheerfaciliteiten voor mobiele apparatuur in draadloze bedrijfsnetwerken, waarbij het aantal gebruikers kan oplopen tot 100.000.
Het Motorola Mobile Services Platform is bij uitstek geschikt voor retailbedrijven, ondernemingen in de transport en logistiek en voor de gezondheidszorg. MSP 3.2 biedt voor deze omgevingen een betrouwbare architectuur om de meest uiteenlopende mobiele apparatuur - zoals mobiele computers, enterprise digital assistants, printers en barcodescanners – te bewaken en beheren. Belangrijke eigenschap daarbij is dat MSP 3.2 ‘out-of-the-box’ gebruiksklaar is voor gebruik in bestaande ICT-omgevingen, zonder de noodzaak van extra hardware. Netwerkbeheerders kunnen daarna alle apparatuur vanaf elke willekeurige werkplek op afstand bewaken en beheren. Zelfs activiteiten zoals het vernieuwen van besturingssystemen, firmware, applicaties of beveiligingsvoorzieningen kunnen simpel op afstand worden uitgevoerd, waarbij de apparatuur gewoon ‘in het veld’ actief kan blijven.
Mobiele apparatuur die zoek of gestolen is, kunnen met MSP 3.2 op afstand worden geblokkeerd, waarbij vertrouwelijke informatie op de apparatuur conform de veiligheidsvoorschriften kan worden gewist.
Beheerders kunnen de apparatuur – binnen de eigen bedrijfsgrenzen zowel als daarbuiten - proactief testen op de ‘gezondheidsstatus’ en daarmee netwerk- en applicatieproblemen voorkomen. Dat leidt niet alleen tot minder downtime voor gebruikers, maar ook tot significant lagere beheerkosten.
MSP 3.2 verzamelt ook automatisch van alle apparatuur de technische en gebruiksgegevens, zoals de nog beschikbare geheugenruimte, batterijconditie, onderhoudsstatus en signaalkwaliteit. Ook kunnen beheerders eenvoudig berichten sturen aan (groepen van) eindgebruikers, bijvoorbeeld met simpele instructies na updates.
Casper Zweers, directeur Benelux bij Motorola Enterprise Mobility business, vat alle aspecten de nieuwe versie van het Mobile Services Platform als volgt samen: “MSP 3.2 maakt een nieuwe generatie enterprise-klasse mobiele netwerken mogelijk. De hoeveelheid tijd en de kosten die traditioneel gemoeid zijn met apparatuurbeheer en het bieden van productiviteitsverbetering worden met MSP 3.2 dramatisch gereduceerd, waarmee de return-on-investment eigenlijk al direct na de implementatie wordt gerealiseerd.”
Beschikbaarheid en compatibiliteitHet Mobile Services Platform 3.2 is per direct verkrijgbaar voor de Motorola MC35, MC50, MC70 en MC75 Enterprise Digital Assistants, de MC3000 en MC9000 mobiele computers en de Motorola Micro Kiosk apparatuur voor self-service toepassingen. Daarnaast ondersteunt MSP 3.2 een breed spectrum mobiele apparatuur van andere fabrikanten, waaronder mobiele printers en apparatuur voor het vastleggen van handtekeningen.
MSP 3.2 maakt deel uit van de Motorola Mobility Suite, een uitgebreide reeks toepassingen voor het beheer van draadloze apparatuur en applicaties die op een WLAN actief zijn. De Mobility Suite bestaat uit softwaremodules voor alle facetten van mobiliteit in professionele omgevingen, inclusief optimalisatie, beheer en beveiliging.
Over MotorolaMotorola staat wereldwijd bekend als een innovator op het gebied van communicatie. Het bedrijf ontwikkelt technologieën, producten en diensten om mobiele ervaringen mogelijk te maken. Het assortiment bestaat uit infrastructuren voor communicatie, zakelijke mobiele oplossingen, digitale set-top boxen, mobiele telefoons en Bluetooth accessoires. Motorola levert de nieuwe generatie communicatie oplossingen aan consumenten, bedrijven en overheden. Als Fortune 100 bedrijf realiseerde Motorola in 2007 een omzet van 36,6 miljard dollar. Bezoek voor meer informatie over het bedrijf, de mensen en innovaties:
www.motorola.com
Voor meer informatie: Motorola
telefoon: 030-6001600
NOOT VOOR DE REDACTIE: Voor meer informatie kunt u contact opnemen met:
Presscom
Madeleine Kok
Telefoon: 030-6051415
madeleinekok@presscom.nl