www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.whizpr.nl
www.deepr.nlProgressCommunications.euProgressCommunications.eu

Volg ook via:
Datum: (18 jaar en 34 dagen geleden)

Websites toegankelijker voor honderdduizenden laaggeletterden

Succesvolle voorleeshulp BrowseAloud vernieuwd

LEUSDEN, 20080525 -- De zojuist gelanceerde nieuwe versie van BrowseAloud maakt het mensen die problemen hebben met lezen nog gemakkelijker om websites te begrijpen. De gratis te downloaden voorleessoftware werkt nu sneller en leest zelfs beveiligde pagina's voor, zoals bij telebankieren. Met BrowseAloud kan de gebruiker ook zijn eigen MP3-bestanden van een website of online documenten maken.

In Nederland kunnen 2 miljoen mensen niet of niet goed lezen. Daardoor begrijpen ze geschreven tekst niet. BrowseAloud is de unieke voorleeshulp die tekst van een website voorleest én tegelijkertijd met een tweekleurige meeleescursor toont wat er wordt voorgelezen. Duizenden laaggeletterden, dyslectici, slechtzienden en anderstaligen, voor wie iets alledaags als lezen veel moeite kost, maken hier al gebruik van.

In Nederland bieden een 50-tal organisaties deze service op hun website aan. Dat zijn onder andere de nieuwssite Nu.nl, de gemeenten Almere, Alkemade, Berkelland, Dalfsen, Ede, Eindhoven, Franekeradeel, Lochem, Woerden, Zandvoort en Zutphen, een drietal ziekenhuizen, waaronder het Academisch Ziekenhuis Maastricht, de bibliotheken van Amsterdam, Breda, Deventer en Zwolle, de Service Apotheek, Bristol-Myers Squibb en de Stichting Lezen & Schrijven. Maar vergeleken met Engeland is dat nog heel weinig. Daar bieden bijna 2.000 organisaties BrowseAloud op hun site aan.

In de Richtlijnen voor duidelijke websites die zijn opgesteld door de Stichting Lezen & Schrijven wordt een voorleeshulp aanbevolen: "Voor veel mensen zal dit - mits in combinatie met duidelijk taalgebruik - een helpende hand bieden om de inhoud van de site te begrijpen. Zorg ervoor dat de tekst die wordt voorgelezen oplicht." (www.kwaliteitsmodel.nl/informatie/richtlijnen-voor-duidelijke-websites.pdf).

Einde

Axendo is Benelux distributeur van BrowseAloud. Axendo is specialist in digitale toegankelijkheid. Wij helpen overheid, bedrijfsleven en instellingen bij het leesvriendelijker en toegankelijker maken van websites, documenten en formulieren, met behulp van spraaktechnologie. Axendo is partner van het `Hoe bereikt u iedereen' initiatief, samen met de Stichting Accessibility.nl en de Stichting Lezen & Schrijven. Dit initiatief wordt gesteund door mevrouw Annemarie Jorritsma en de Commissarissen van de Koningin. Kijk voor meer informatie op www.hoebereiktuiedereen.nl.

Noot voor redacties:
Voor meer informatie: www.browsealoud.nl. U kunt ook contact opnemen met Harry Kleintjens, Axendo: harry.kleintjens@axendo.nl, tel: 0651781350, www.axendo.nl.

Verstreken tijd: 18 jaar en 34 dagen

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo VirtualPBX.nl
Logo Expertum
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Software Improvement Group (SIG)
Logo BusinessCom
Logo IG&H
Logo KnowBe4
Logo NTT DATA
Logo osapiens
Logo Marcommit
Logo PARKSIDE
Logo Exact
Logo Onguard
Logo Lightspeed
Logo Conclusion
Logo Veeam Software
Logo Nutanix
Logo BTG
Logo Bechtle Groep Nederland
Logo Xerox
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103824 persberichten
7041 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17518 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.whizpr.nl
ProgressCommunications.euwww.deepr.nlINFLUX PR