Utrecht, 11 maart 2008 - Het aantal menselijke fouten in de operatiekamer tot nul terugdringen? Het initiatief Chirurgen@Work betekent een grote stap in de goede richting. Op de beurs Zorg & ICT op 19 en 20 maart 2008 in de Jaarbeurs in Utrecht wordt het platform Chirurgen@Work gelanceerd. Chirurgen@Work start op deze beurs met seminars en een 3D/Virtual Reality-competitie tussen chirurgen (in opleiding). De beurs Zorg & ICT wordt jaarlijks georganiseerd door VNU Exhibitions.
Chirurgen@Work richt zich op de inzet en ontwikkeling van 3D- en Virtual Reality-technologie (VR) in de zorgsector. Doordat het in de zorg draait om mensenlevens, is elke manier om levensreddende technologie te realiseren van eminent belang. Met de huidige technologie, zoals 3D en VR, is het in potentie mogelijk om het aantal sterfgevallen en complicaties tijdens operaties terug te brengen.
Er is een aantal aspecten binnen de zorg, waarbij de inzet van 3D en VR werkt. Ten eerste kan er met deze technologie tijdens de opleiding virtueel geopereerd worden om zo vaardigheden te oefenen. In de tweede plaats zijn met 3D en VR operaties te simuleren. Hierdoor is van tevoren duidelijk of er zich complicaties voor gaan doen, wat de aard van de complicaties is en of er een nieuw behandelplan moet worden opgesteld. Ten derde kunnen in de OK met behulp van robotica, 3D en VR allerlei handelingen geautomatiseerd en gemechaniseerd worden. Dit beperkt de afhankelijkheid van de precisie en motorische vaardigheden van een chirurg. Ten slotte is 3D of VR in te zetten bij reductie van pijnbeleving van patiënten na een operatie.
"3D en VR zijn nicheonderwerpen die op het punt staan om door te breken", zegt Erik Heemskerk, Project Manager van Chirurgen@Work. "De techniek is beschikbaar, maar wordt helaas nog niet veelvuldig gebruikt. Aan ons de taak om deze vooruitstrevende technologieën aandacht te geven en zo de zorg, de politiek en de patiënt te overtuigen van de voordelen."
Over VNU Exhibitions
VNU Exhibitions Europe organiseert beurzen in Nederland en China. Met een pakket van vijftig vakbeurzen is VNU Exhibitions marktleider in Nederland. Het ICT-portfolio van VNU Exhibitions bestaat inmiddels uit twaalf succesvolle titels. VNU Exhibitions combineert scherp omlijnde concepten met een prijswinnende bezoekersmarketingmethodiek. Tot de bekendste titels behoren Overheid & ICT, Infosecurity.nl, Storage Expo, LinuxWorld en Zorg & ICT. VNU Exhibitions is met de ICT-beurzen marktleider in Nederland en België. Voor meer informatie:
www.vnuexhibitions.com,
www.zorg-en-ict.nl en
www.chirurgenatwork.nl.
Noot voor de redactie (niet voor publicatie):
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met:
VNU Exhibitions Europe
Erik Heemskerk
Tel. +31 (0)30 29 52 730
E-mail:
Erik.Heemskerk@vnuexhibitions.com Lammers van Toorenburg Benelux PR
Paul Maris/ Cas Heuvelmans
Tel. +31 (0)30 65 65 070
E-mail:
VNUExhibitions@lvtpr.nl