ProgressCommunications.euwww.deepr.nlwww.marcommit.nl
www.whizpr.nlINFLUX PRINFLUX PR

x.com/ictberichten
Datum: (19 jaar en 152 dagen geleden)
Bedrijf:

Onderzoek INSINC: een kwart van de bedrijven stapt binnen 1 jaar over op de elektronische verwerking van inkomende factureren

Baarn, 4 december 2006 – Bijna driekwart (70%) van de grotere bedrijven verwerkt inkomende facturen nog met de hand. Een kwart van hen (23%) verwacht echter binnen een jaar over te stappen op digitalisering van de inkomende facturenstroom. Een derde (35%) kijkt niet om naar de mogelijkheden van digitaal factureren, omdat men niet op de hoogte is van de mogelijkheden of omdat men te weinig voordelen ziet. Dat blijkt uit de decembereditie van de INSINC Procurement Survey onder de top500 van het Nederlandse bedrijfsleven.

De bedrijven die de inkomende facturenstroom wel digitaal afhandelen, geven als motieven op: kostenbesparing door vermindering van het aantal administratieve handelingen en snelheidswinst. De helft van de respondenten scant papieren facturen. Een op de drie bedrijven (33%) laat zich elektronisch factureren, bijvoorbeeld door middel van EDI (Electronic Data Interchange). Een enkele respondent past Reverse Billing toe, het zelf elektronisch versturen van inkoopfacturen aan de leverancier.

Gevraagd naar de gebruikte software, vallen namen als Basware, Isabel en TIE, maar daarnaast ook die van ERP-leveranciers zoals SAP.

“Het elektronisch uitwisselen van facturen brengt zowel de verzenders als de ontvangers grote voordelen,” zegt Alex Couperus, managing partner van INSINC. “Het Platform Elektronisch Factureren raamt de besparingen op 600 miljoen euro per jaar, ten gevolge van besparingen, administratieve lastenverlichting, klantenbinding, concurrentievoordeel en milieubesparing. Uit ons onderzoek blijkt dat een substantiële groep afwachtend is. We hebben gemerkt dat het bij veel respondenten ontbreekt aan kennis over elektronisch factureren. Bovendien zijn veel respondenten onvoldoende op de hoogte van de mogelijkheden en voordelen van elektronisch factureren. De onlangs in het leven geroepen standaard voor financiële documentuitwisseling XBLR kan een versnelling teweeg brengen.” Couperus acht een doorbraak in elektronisch factureren nabij. “Met name in de retailwereld worden nu grote stappen gezet. Sommige grote retailers gaan hun leveranciers vanaf volgend jaar beboeten als ze nog papieren facturen inzenden. Leveranciers die eenmaal zijn overgegaan op elektronisch factureren zullen dat op hun beurt gaan eisen van hun leveranciers. Er ontstaat dan een grote olievlekwerking.”

De uitkomsten uit het onderzoek van INSINC zijn in lijn met de bevindingen van LogicaCMG dat vooral het grootbedrijf heeft onderzocht. Een volledig gemanaged elektronisch factureringsproces (ontvangst, goedkeuring, betaling en archivering) kan leiden tot een kostenbesparing van tachtig procent, zo blijkt uit het onderzoek van LogicaCMG. Het kost tussen de EUR 15 en EUR 30 om een papieren factuur te verwerken.

Andere onderzoekers komen tot andere getallen. Ook PWC heeft recent onderzoek gedaan, onder ondernemingen met een omzet van meer dan 100 miljoen euro. De onderzoeksuitkomsten zijn in lijn met de INSINC-survey; de verwerkingskosten van facturen liggen echter lager dan die LogicaCMG heeft berekend. Op basis van een kostprijs per elektronische factuur (aanmaak en verzending) van 0,4 euro voor B2C (tegen 1 euro voor een factuur op papier) en van 2 euro voor B2B (tegen 5 euro voor een factuur op papier) heeft PWC berekend dat elektronische facturatie rendabel wordt boven een drempel van 50.000 facturen per jaar. Daarna stijgt de winst exponentieel.

Couperus: “Er ontstaat een nieuwe markt. Van de bedrijven die overstappen op elektronisch factureren wil het merendeel het factureringsproces centraliseren, blijkt uit onderzoek.” Ondanks de groeiende populariteit van e-Invoicing zullen papieren facturen nog minstens tien jaar worden gebruikt. Dat komt door de groeiende internationalisatie van bedrijven; nationale en Europese wetgeving, en regels met betrekking tot de authenticiteit, integriteit en herkomst van elektronische facturen.

Verantwoording
Aan het onderzoek van INSINC hebben de hoofdverantwoordelijken voor Inkoop (Hoofd Inkoop, Inkoopmanager, Purchasing manager, Chief Purchasing Officer) uit een kleine 100 bedrijven meegedaan. De steekproef bestond uit grote, veelal internationale ondernemingen, ziekenhuizen en overheidsinstanties met meer dan 500 medewerkers. De adressen waren afkomstig uit de database van INSINC. De uitkomsten zijn nadrukkelijke indicatief voor de situatie op de markt.

Over INSINC
INSINC is een innovatief en professioneel inkoopadviesbureau met als missie het optimaliseren van de inkoopprocessen van de klant en het realiseren van besparingen. In de visie van INSINC is Inkoop een primair bedrijfsproces dat alle functies in de organisatie raakt: alles begint bij Inkoop. Dankzij goede inkoopprocessen presteren de andere functies beter.

INSINC brengt de inkoopprocessen in kaart, doet voorstellen voor duurzame verbetering en helpt die uit te voeren, indien gewenst door de inkoopfunctie (tijdelijk) te vervullen of extern op zoek te gaan naar een geschikte inkoopspecialist. Diensten zijn Consultancy, Werving & Selectie en Detachering.

INSINC is in 2003 opgericht, en telt 30 medewerkers. Klanten zijn onder meer: Achmea, ANWB, AVR, BT, Essent, FNV bondgenoten, GVB Amsterdam, Invista, KPN, OZ Zorgverzekeringen, Renault Nissan Nederland, Shell, UWV en Versatel.

INSINC
Amsterdamsestraatweg 55A
3744 MA Baarn
(035) 5288110
www.insinc.nl

Perscontacten:
Theo Loth
(Loth PR Writing)
+31 652 322 210
theo@loth.nl




Verstreken tijd: 19 jaar en 152 dagen
INSINC contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo RawWorks B.V.
Logo Drukbedrijf
Logo Axians
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo Web Wings
Logo Msafe
Logo Onventis B.V.
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo Keepit
Logo HCC
Logo PARKSIDE
Logo HCC
Logo SAS Nederland
Logo Xebia
Logo Proofpoint
Logo ilionx
Logo Palo Alto Networks
Logo Ctac
Logo Veeam Software
Logo IG&H
Logo Vultr
Logo Schneider Electric
Logo Keepit
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103449 persberichten
7018 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17275 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.deepr.nlwww.marcommit.nl
INFLUX PRwww.deepr.nlwww.whizpr.nl