www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
www.deepr.nlwww.deepr.nlwww.deepr.nl

Volg ook via:
Datum: (20 jaar en 174 dagen geleden)

Nashuatec looft MVO scriptieprijs uit

Winnaar Marrit Rooda neemt prijs in ontvangst tijdens het jaarlijkse DHO Symposium in De Rode Hoed

’s-Hertogenbosch, 1 december 2006 – Marrit Rooda is met haar scriptie ‘Battle of the standards’ de winnaar van de eerste editie 2006 van de Nashuatec MVO Scriptieprijs. Ze wint hiermee een duurzaam aandelenpakket ter waarde van 1.250 euro, publicatie van het werkstuk in het tijdschrift P+ People Planet Profit en coaching door de CSR Academy, adviesbureau op MVO-gebied. Dit is gisterenmiddag tijdens het DHO Symposium in De Rode Hoed in Amsterdam door Marco Cupido, general manager Nashuatec/Rex Rotary, bekendgemaakt.

De scriptie van Rooda, dat de onderlinge strijd van MVO-keurmerken binnen de koffiebranche aan de kaak stelt, werd door de jury bestempeld als een uitstekend onderbouwd en leesbaar werk. Omdat het tevens een goede toepasbaarheid aantoonde voor andere branches werd Rooda’s scriptie als beste verkozen.

De winnares, afkomstig uit Den Helder, zelf vond haar triomf nog ‘onwerkelijk’. Rooda: “De aanloop tot deze dag was heel bijzonder. Mijn scriptie is samen met de scripties van andere kandidaten online gezet, zodat de kennis direct gedeeld kon worden met de buitenwereld. Vervolgens ben ik benaderd door het ministerie van Economische Zaken en de OESO, die mijn scriptie wilden bespreken. Geweldig! Op dit moment heb ik een vaste baan bij mijn voormalig stageplek Utz Kapeh. In de toekomst wil ik als adviseur bedrijven informeren hoe ze kunnen omgaan met MVO-beleid. Verantwoord ondernemen behoort een onlosmakelijk onderdeel van de bedrijfsvoering te zijn, ik wil ondernemingen laten zien hoeveel het kan opleveren.”

Overige genomineerden zijn de twee Rotterdamse studenten Roderick Stigter met de scriptie ‘Doe wat je zegt, beschrijf wat je doet’ en Annelies de Kleijn met de scriptie ‘Financial Stakeholder influence on CSR activities’. Stigter en De Kleijn zijn respectievelijk op de tweede en derde plaats geëindigd. De genomineerde scripties werden tijdens de bekendmaking toegelicht door professionals op het MVO vakgebied Piet Sprengers (ASN Bank), Pieter van Vliet (iNSnet) en Nic Frederiks (Dienst Milieu en Bouwtoezicht Amsterdam).

Roderick Stigter is niet ontevreden met zijn tweede prijs. “Winnen is als je scriptie onder de aandacht komt. Ik hoop dat de overheid, waarvan in mijn scriptie aangetoond worden dat ze MVO beleid prediken, maar er zelf niet veel aan doen, meer een voortrekkersrol gaat vervullen. In mijn scriptie zitten goede ideeën, als daar een paar van gebruikt worden ben ik zeer verheugd.”

Zowel over de kwantiteit als de kwaliteit is de jury erg tevreden, er zijn maar liefst 26 scripties uit de Benelux ingezonden voor deelname. Martijn Wecke, HR Director Nashuatec: “Sinds twee jaar heeft Nashuatec haar eigen MVO-beleid en geven wij een MVO-jaarverslag uit. Bedrijven hebben een grote verantwoordelijkheid tegenover de maatschappij. Het doel van deze scriptieprijs is om MVO als vakgebied te versterken. Wij willen studenten motiveren hierover na te denken en later, als werknemers bij bedrijven, MVO inzetten als management- en strategische tool.”

Overige juryleden zijn Jan Bom (hoofdredacteur P+), Lars Moratis (directeur CSR Academy) en Mark van der Veen (lector Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen aan HES Hogeschool van Amsterdam en docent en onderzoeker bij de Universiteit van Amsterdam Business School).De jury heeft rekening gehouden met kwaliteit, innovativiteit, praktische relevantie, originaliteit en kennistoevoeging.

De winnende scripties zijn te downloaden op www.nashuatec.nl/be. Een overzicht van alle ingezonden scripties en te downloaden bestanden staan op www.basisboekmvo.nl.

Voor de tweede editie van de Nashuatec MVO Scriptieprijs geldt als uiterste inzenddatum 1 september 2007.

Over Nashuatec/NRG
NRG Group Benelux is leverancier van producten en diensten op het gebied van documentenbeheer (printsolutions, document management en consultancy) binnen organisaties onder de merknamen Nashuatec, NRG en Rex-Rotary. De hoofdkantoren van Nashuatec/NRG zijn gevestigd in Brussel en ¢s-Hertogenbosch. Nashuatec/NRG is onderdeel van het wereldwijde Ricoh concern. De Nashuatec MVO Scriptieprijs wordt dit jaar voor de eerste keer uitgereikt. Doelstelling is het leveren van een bijdrage aan de kennisvergroting op MVO-gebied, het stimuleren van studenten kennis te maken met en onderzoek te doen naar MVO en het bieden van een extra stimulans om de scriptie verder uit te werken, in daden om te zetten of er een echte job van te maken.

Noot voor de redactie:
Voor meer informatie en beeldmateriaal kunt u contact opnemen met Liliane Smit, corporate PR manager Nashuatec/NRG, tel 073 645 2719, gsm 06 51 147 547, liliane.smit@nashuatec.com

Verstreken tijd: 20 jaar en 174 dagen

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo VirtualPBX.nl
Logo Expertum
Logo Valid
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Software Improvement Group (SIG)
Logo BusinessCom
Logo CONTACTCENTER4ALL
Logo Victoria ID
Logo Keuze.nl BV
Logo DNA Services B.V.
Logo Victoria ID
Logo Spryng
Logo Onventis B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo Zscaler
Logo NetApp
Logo Veeam Software
Logo Veeam Software
Logo Protime BV
Logo Fellowmind
Logo Exact
Logo Flanderijn
Logo Unit4
Logo Lucid Software
Logo Arval
Logo Palo Alto Networks
Logo PocketBook
Logo Lucid Software
Logo Schneider Electric
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103693 persberichten
7031 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17425 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
www.whizpr.nlINFLUX PRwww.whizpr.nl