Solutions Radio en De Twee Snoeken Automatisering - winnaars van respectievelijk de Broos van Erp Prijs en Price WaterhouseCoopers Innovation Award 2006 - presenteren hun innovatieve oplossingen op de vakbeurzen Bouw & ICT en Zorg & ICT. Onderdeel van het winnen van de prijs is een gratis stand ter waarde van 7.500 euro op een beurs naar keuze, aangeboden door business partner VNU Exhibitions Europe.
Bouw & ICT (7-9 februari- 2007) en Zorg & ICT (14-16 maart 2007) zijn twee van de in totaal dertien ICT-beurzen en vakevenementen die VNU Exhibitions jaarlijks organiseert. Onder het motto ‘uw partner in ict’ en met opgeteld 40.000 vakbezoekers per jaar is VNU Exhibitions marktleider in de ICT-evenementenmarkt.
Clustermanager ICT Pieter Simons van VNU Exhibitions: “Innovatieve technologie is één, de sleutel ligt hem evenwel in het succesvol vermarkten ervan en daarvoor hebben wij een hele reeks succesvolle beursplatformen. Deze richten zich op verticale markten, specifieke functiegroepen en/of ICT professionals. Door de winnaars hier kosteloos te faciliteren hopen wij een bijdrage te leveren aan het uiteindelijk succesvol vermarkten van hun prijswinnende oplossingen. Return on investment is toch waar het feitelijk om draait, ook bij beurzen en evenementen”, aldus Simons.
Solutions Radio viel in de prijzen met de Orion (online reading & information on demand) Webbox. Met dit apparaat kunnen slechtzienden zonder computer het internet op. De applicatie is ontwikkeld in samenwerking met de blindenbibliotheek, en afgelopen maanden uitgebreid getest. Directeur Karel Raven van Solutions Radio: “De webbox vertaalt geschreven tekst naar spraak, zodat slechtzienden on demand kennis kunnen nemen van het ANP Nieuws en de kranten. Ook kunnen zij zich de ondertiteling van TV-uitzendingen laten voorlezen. De applicatie wordt binnenkort gelanceerd via opticiens en een aantal ‘zorgwinkels’. Solutions Radio wil op de vakbeurs Zorg & ICT van bezoekers horen of zij nog andersoortige toepassingen voor zijn webbox zien.
De Digitale Dakkapel is de eerste internetapplicatie in Nederland die de aanvraag van burgers van een bouwvergunning, en de volledige afhandeling daarvan door de gemeente, mogelijk maakt. De website werd ontwikkeld door De Twee Snoeken Automatisering in opdracht van de gemeente Haarlemmermeer. De Digitale Dakkapel werkt eenvoudig. Nadat burgers de gegevens van hun dakkapel hebben ingevoerd, wordt het bouwplan automatisch getoetst aan de regelgeving. Ook bouwkundig advies wordt gegeven. Vervolgens worden automatisch de juiste bouwtekeningen gegenereerd en tevens worden alle benodigde documenten voor de vergunningaanvraag aangemaakt. En tenslotte kan een offerteaanvraag aan aannemers automatisch worden opgesteld en verstuurd. Op Bouw & ICT is de nieuwste versie van De Digitale Dakkapel te zien die momenteel wordt ontwikkeld voor de gemeente Rotterdam, Dordrecht en Leidschendam Voorburg.
Voor meer informatie
www.bouw-en-ict.nl en
www.zorg-en-ict.nl