Wassenaar, 10 oktober 2006 – Mproof, ontwikkelaar en leverancier van Clientele software voor onder meer IT service management, klantsupport en self service, kondigt aan dat Clientele ITSM 2007 in december officieel zal verschijnen.
Clientele ITSM is gebaseerd op Microsoft .NET en integreert maximaal met alle huidige, relevante Microsoft-platformen en -producten. De nieuwe versie is reeds voorbereid om te integreren met nieuwe Microsoft-platformen en –producten, waaronder Microsoft Vista, Office2007 en de nieuwe Sharepoint-producten.
Nieuwe features
In Clientele ITSM 2007 is een aantal belangrijke verbeteringen opgenomen. Zo ondersteunt de nieuwe versie het gebruik van Microsoft SQL Server 2005, zijn er verbeteringen op het gebied van notificatie binnen het call management en is service level management uitgebreid, zodat rekening wordt gehouden met tijdzones en meerdere service windows. Ook kunnen in Clientele ITSM 2007 templates gebruikt worden bij het aanmaken van SLA’s, is verdere functiescheiding aangebracht binnen change management, kunnen facturen geïmporteerd worden en is het voor de gebruiker mogelijk om gebruikersschermen in te stellen naar persoonlijke voorkeur.
Gerben van Kesteren, commercieel directeur van Mproof, verwacht dat de nieuwe versie IT-beheerorganisaties nog beter zal ondersteunen op het gebied van compliancy in het algemeen en op het gebied van transparantie in het bijzonder: “Gebruikers van Clientele ITSM kunnen uitkijken naar een uitgebreide upgrade met veel extra handigheidjes, waarbij compliancy en gebruikersgemak centraal staan.”
----
Over Clientele ITSM
Clientele ITSM is zeer uitgebreide, out of the box software voor service management met ondersteuning voor de belangrijkste in ITIL vastgelegde IT-processen. Het stelt ondernemingen in staat tijdige en deskundige IT-services aan te bieden, met een hoog persoonlijk detailniveau en gedetailleerd beheer van incidenten, problemen, wijzigingen, configuraties en het gewenste serviceniveau.
Clientele software is gebouwd op basis van Microsoft .NET, volledig web based en speciaal geschikt voor gebruik met SQL Server. Clientele ITSM is door Pink Elephant ITIL gecertificeerd op de belangrijkste onderdelen van service management. Voor meer informatie:
www.clientele-itsm.nlOver Mproof
Mproof is een Nederlands softwarehuis dat werd opgericht in 1997. Mproof ontwikkelt en levert Clientele software voor onder meer (IT) service management, klantensupport en self service, en heeft verkooppartners en klanten wereldwijd. Voor productontwikkeling, verkoop, implementatie en support werkt Mproof op internationaal niveau nauw samen met Epicor, dat het Mproof-product Clientele ITSM onder de naam Epicor ITSM en via een eigen partnerkanaal op de markt brengt. Mproof is certified partner van Microsoft. Voor meer informatie:
www.mproof.nlMeer informatie
Marcommit PR
Cindy Curré
mproof@marcommit.nl 035-582 27 30