Meer mobiliteit voor Mitsubishi Motors UK
Autobedrijf plukt de vruchten van netwerk voor IP telefonie, gefaciliteerd door Virtual Network Operator Vanco
Londen, 6 oktober 2006 – Mitsubishi Motors UK heeft het huidige contract met de eerste Virtual Netwerk Operator (VNO) Vanco verlengd om voor Mitsubishi een netwerkoplossing voor IP telefonie te ontwerpen, implementeren en beheren. Toepassingen die deel uit zullen maken van het drie-jarige contract zijn: pro-active en reactive monitoring van het netwerk, event management en fault resolution op alle essentiële elementen van IP telefonie zoals VoIP gateways, unity unified messaging (voicemail) routers en switches.
Het uitrollen van de IP telefonie zal opgedeeld worden in twee fasen. In de eerste fase zal de door Vanco beheerde VoIP oplossing ongeveer 500 IP telefoons op 13 verschillende locaties ondersteunen, waaronder de klantenservicecentra voor het Verenigd Koninkrijk en de Mid-West Group kantoren. Deze 13 locaties hadden voorheen elk een onafhankelijk telefoonsysteem. Daardoor verliepen alle telefoontjes tussen de verschillende locaties via het gewone PSTN telefoonnetwerk en kostten dus geld. Het belangrijkste element is Vanco’s MPLS Matrix, die de voordelen van deze nieuwe oplossing nog eens versterkt.
“Wij kregen de opdracht om drie nieuwe telefoonsystemen te realiseren voor Mitsubishi dealers in Weston, Reading & Dursley. Het lag voor de hand, rekening houdend met toekomstige ontwikkelingen, om de deze locaties uit te rusten met een VoIP systeem, “ legt Dave Berwick uit, IT Manager bij Mitsubishi Motors UK. “Door gebruik te maken van Vanco’s voortreffelijke service en flexibiliteit hebben wij een schaalbare oplossing gevonden, die ingezet kan worden binnen het volledige Wide Area Network.”
Een van de geavanceerde kenmerken van Vanco’s oplossing is dat het de mobiliteit van werknemers faciliteerd. Het stelt senior managers van de CMW Mitsubishi retail groep in staat om tussen de verschillende netwerken van hun 8 locaties te roamen. Zo kunnen zij altijd en overal inloggen en hebben op ieder telefoontoestel toegang tot hun persoonlijke IP configuratie voor bijvoorbeeld verkorte keuzenummers, out-of-office assistentie en andere diensten. Op deze manier ontstaat er een heuse mobiele workforce binnen Mitsubishi Motors.
“In de tweede fase zal het gecentraliseerde systeem de behoefte aan ISDN voor iedere locatie in de toekomst reduceren. We kunnen dan vanaf een centrale locatie alle telefoontjes afhandelen. En dat bespaart weer kosten op de andere locaties.“ vult Berwick aan.
Vanco zal ook het Wide Area Network van Mitsubishi Motors UK blijven beheren, waarbij 140 dealers binnen het Verenigd Koninkrijk, inclusief Noord-Ierland en de Kanaal Eilanden, met elkaar verbonden worden.
“Mitsubishi is onze meest recente klant die is begonnen met het uitrollen van een IP oplossing voor telefoonverkeer,” aldus Andy Sumner, Managing Director Vanco UK. “De keuze voor IP telefonie werd niet noodzakelijk door kostenbesparing bepaald, maar juist een betere functionaliteit, efficiëntie en integratie gaven de doorslag. “