SURFnet, het Nederlandse computernetwerk voor hoger onderwijs en onderzoek, heeft gekozen voor haar videoconferencing gekozen voor LifeSize, het eerste HDTV videoconferentiesysteem. De complete LifeSize-oplossing wordt geleverd door distributeur GO Telecom.
SURFnet, dat zelf kwalitatief onderzoek heeft gedaan naar de belevenis van streaming media en videoconferentie, concludeert in een rapport van Erik Dobbelsteijn, Innovatie Manager bij SURFnet, dat kwaliteit van beeld een zeer belangrijk gegeven is. "Hoe hoger de kwaliteit van het beeld is dat men waarneemt, des te beter kan men de aandacht behouden bij een conferentie of een stream en des te beter blijft de boodschap gegrift in het geheugen". Dit is een belangrijke constatering voor de wetenschap in algemene zin.
Mede hierom is de keuze voor LifeSize een logische: True High Definition (HD) conferencing (een resolutie van 1280 x 720 met 30 beeldverversingen per seconde) wordt enkel door LifeSize ondersteund. Met de keuze voor LifeSize voor HD-conferencing toepassingen, kan SURFnet ook op conferentiegebied de technologische voorsprong uitdrukken in toegepaste wetenschap.
Het complete LifeSize-systeem bestaat uit LifeSize Room (het videosysteem), LifeSize Phone (het audiosysteem), LifeSize Transit (een speciale firewall geoptimaliseerd voor video-calls), LifeSize Networker (de gateway die verbinding tussen computer- en telefoonnetwerken legt) en LifeSize Control (de managementsoftware voor het beheer van conferentieapparatuur en voor het inplannen van vergadersessies).
Over SURFnet
SURFnet beschikt over een hoogwaardig netwerk speciaal voor het hoger onderwijs en onderzoek in Nederland. Studenten, docenten, onderzoekers en netwerkbeheerders maken in groten getale dagelijks gebruik van het netwerk. SURFnet ontwikkelt innovatieve toepassingen voor Internettechnologie. Hierdoor zijn de diensten van SURFnet een onmisbare voorziening geworden voor de aangesloten instellingen. Daarnaast biedt SURFnet in het kader van het SURFnet/Kennisnet-project ook het primair- en voortgezet onderwijs een hoogwaardige Internetinfrastructuur om de mogelijkheden van ICT optimaal te benutten: alle scholen in het primair en voortgezet onderwijs hebben de mogelijkheid om via een zogenaamde Onderwijs Service Provider aan te sluiten. Het SURFnet-netwerk is een besloten netwerk exclusief voor hoger onderwijs en onderzoek in Nederland. Echter, binnen het GigaPort-project (www.gigaport.nl) is het andere organisaties in Nederland toegestaan om op het SURFnet-netwerk aangesloten te zijn met als enig doel het testen en ontwikkelen van geavanceerde netwerktechnologie en toepassingen. Meer informatie over SURFnet:
http://www.surfnet.nl.
Over LifeSize
LifeSize, "the High Definition Video Communications Company", brengt als eerste systemen voor videoconferenties in HDTV-kwaliteit op de markt. De producten van het bedrijf onderscheiden zich door ongeëvenaarde kwaliteit, optimale conferentie-ervaring ook bij lagere bandbreedtes, absolute eenvoud en ongekende beheerbaarheid.
LifeSize is in 2003 opgericht door Craig Malloy (CEO) en Michael Kenoyer (CTO) en is gevestigd in de Amerikaanse stad Austin, in Texas. LifeSize heeft daarnaast vestigingen in Groot-Brittannië, Duitsland, Hong Kong en Singapore. Ruim 35 partners in meer dan 25 landen brengen het LifeSize-systeem op de markt. Meer informatie over LifeSize:
www.lifesize.com.
Over GO Telecom
GO Telecom BV is al tien jaar een toonaangevende importeur en distributeur van telecommunicatie-apparatuur. GO Telecom is ook genoemd in de Top-100 ICT-ondernemingen 2005 (TopTrends Publishing, 2005). GO Telecom versterkt de dominante posities in de markt van de topleveranciers waarmee het verbonden is, enkele voorbeelden zijn: LifeSize, Plantronics, Polycom, Aethra, ClearOne en ViewCast. Meer informatie over GO Telecom:
www.gotele.com.
Voor meer persinformatie:
SURFnet, Mariska Herweijer, telefoon +31 (0)30 2 305 305,
mariska.herweijer@surfnet.nl of
GO Telecom BV, Björn O. Heisterkamp MBA, Marketing Manager Video & Streaming, telefoon +31 78 88 00 700, e-mail
bheisterkamp@gotele.com of
Yellow Communications, Karin van Geelen, telefoon +31 (0) 20 497 5615, e-mail
karin@yellow-communications.com