ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.marcommit.nl
ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.deepr.nl

Volg ook via:
Datum: (20 jaar geleden)

Boek legt kwetsbaarheid bedrijven bloot

‘Slecht ICT-beleid tikkende tijdbom Nederlands bedrijfsleven’

Acht van de tien automatiseringsprojecten loopt faliekant op de klippen. Slechts één op de 50 computertoepassingen blijkt echt te werken, is op tijd afgeleverd, binnen het afgesproken budget en uitgevoerd volgens de offerte. Computers en internet hebben het bedrijfsleven veel goeds gebracht, maar menig bedrijf balanceert door een slecht ICT-beleid op de rand van de afgrond. Na het lezen van boek ‘Fluitend door het digitale mijnenveld’ zal menige ondernemer, decision maker en inkoper heel anders tegen ICT aankijken.

Arnhem, 21 juli 2006 – Van alle bedrijven die in Nederland failliet gaan, sneuvelt de helft door een falend ICT-beleid. Aan de techniek ligt het niet. Wel aan de manier waarop we er meer omgaan, schetst vakjournalist Laurens van Aggelen in dit vlotgeschreven, prikkelende boek. Zijn visie op de wijze waarop we de afgelopen 20 jaar met ICT zijn omgegaan en hoe het beter kan én moet, leest gemakkelijk weg maar zet de lezer wel aan het denken. Omgaan met snel veranderende technologie noopt een ieder om vooral te beseffen dat we nu nog teveel tijd kwijt zijn aan nodeloze handelingen en het zoeken naar informatie. “Bedrijven nemen te veel risico’s en zijn zich er nauwelijks van bewust waar een gebrek aan een goed ICT-beleid toe kan leiden”, aldus Van Aggelen. “Alsof men blijft luisteren tot de tijdbom stopt met tikken.”

Vakantie
“Draadloos en mobiel als we zijn, laten we ons tot in de echtelijke sponde dwingen om vooral maar 24 uur bereikbaar te zijn per telefoon, fax en e-mail. Zestien procent van de Nederlandse managers neemt zelfs op vakantie een notebook mee.” Uit een onderzoek van Ernst & Young blijkt zelfs dat vier van de tien ondervraagden uit het MKB aangaf dat van hen wordt verwacht dat ze bereikbaar zijn tijdens hun vakantie. In ‘Fluitend door het digitale mijnenveld’ wordt echter pijnlijk duidelijk dat de gewenste productiviteitsverbetering juist vaak sterk afneemt doordat men niet op de juiste wijze met de nieuwe middelen weet om te gaan. Óf doordat daarover geen duidelijke afspraken zijn gemaakt. Zo blijkt uit Amerikaans onderzoek dat een werkgever jaarlijks gemiddeld 5.000 dollar per werknemer kwijt is aan rondsurfen over het internet voor privé-doeleinden. Een leuk rekensommetje is ook los te laten op het feit dat de gemiddelde werknemer wekelijks een uur kwijt is aan het zoeken naar informatie.

Dataverlies
Alleen al de gevolgen van dataverlies kunnen voor een bedrijf catastrofaal zijn. Zo haalt Van Aggelen in het boek een onderzoek van Gartner aan waaruit blijkt dat veertig procent van de bedrijven die met dataverlies te maken krijgen, binnen vijf jaar op de fles gaan. ‘Fluitend door het digitale mijnenveld’ is geen pleidooi om terug te keren naar kaartenbakken, rekenlinialen en kroontjespennen maar zal bij menigeen wel het besef doen groeien dat we eigenlijk maar wat aanmodderen. En dat terwijl een goede bedrijfsvoering steeds afhankelijker wordt van een goed ICT-beleid. Of zoals Prof. Ir. Roel Pieper in het voorwoord van dit boek schrijft: “Het is verstandig met beide benen op de grond te blijven staan en kritisch te blijven kijken naar het IT-aanbod.”

‘Fluitend door het digitale mijnenveld’ zou in deze vakantieperiode in geen enkele reistas mogen ontbreken van een ieder die na de vakantie met een nuchtere kijk op de ICT-wereld aan een tweede digitale jeugd wil beginnen.

Laurens van Aggelen (1964) schrijft als zelfstandig vakjournalist al ruim zeventien jaar voor vakbladen, publiekstijdschriften, online media en een landelijk dagblad.

Titel: Fluitend door het digitale mijnenveld
Auteur: Laurens van Aggelen
Uitgeverij: Magenta Communicatieprojecten
ISBN: 90-810287-1-5
Pagina’s: 128
Prijs: € 19,95

BERICHT VOOR DE REDACTIE

Voor meer informatie of een recensie-exemplaar kunt u contact opnemen met:
Magenta Communicatieprojecten
Joost Heessels, uitgever
Tel: 024-345 41 50
E-mail: j.heessels@kantoornet.nl

Of met de auteur:
Laurens van Aggelen
Tel: 026-362 38 58
E-mail: laurens@aggelen.com 

Verstreken tijd: 20 jaar

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Productowner.nl
Logo ZAMKO
Logo Innvolve
Logo ClickPatrol
Logo NetRom Software
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo DNA Services B.V.
Logo PQR
Logo Web Wings
Logo Spryng
Logo We talk SEO B.V.
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo Red Hat
Logo HCC
Logo Xebia
Logo Unit4
Logo reichelt elektronik
Logo Conclusion
Logo Schneider Electric
Logo Proofpoint
Logo PQR
Logo KnowBe4
Logo Web Wings
Logo Schneider Electric
Logo Learned
Logo Red Hat
Logo Veeam Software
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103946 persberichten
7050 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17598 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.marcommit.nl
ProgressCommunications.euwww.deepr.nlProgressCommunications.eu