Amersfoort/De Bilt, 29 mei 2006 - Het KNMI krijgt de beschikking over een nieuwe computeromgeving, geleverd door Sun Microsystems. De nieuwe omgeving bestaat uit een groot aantal SunFire V440's serversystemen die met name worden gebruikt voor de berekening van weermodellen en weersvoorspellingen.
Het KNMI beschikt over een uitgebreid datacenter waarmee de taken van het instituut worden ondersteund. Een belangrijk deel van dit serverpark moest op korte termijn worden vervangen. Het ging daarbij met name om systemen waaraan hoge eisen ten aanzien van de beschikbaarheid worden gesteld. Deze systemen worden ondermeer gebruikt ten behoeve van de distributie van meteorologische informatie voor de luchtvaart en voor het gebruik van operationele databases. De keuze viel op Sun, mede vanwege de mogelijkheid de systemen zo in te richten dat bij uitval van een willekeurig onderdeel een andere component vrijwel direct de taken van het uitgevallen onderdeel overneemt.
De 17 nieuwe Sun servers voorzien in een dubbele capaciteit ten opzichte van de huidige systemen. Twaalf machines zijn geclusterd tot vijf systemen; drie voor operationele toepassingen en twee voor gescheiden ontwikkel- en testomgevingen. In totaal beschikken deze clusters over 36 processoren en 216 Gigabyte geheugen. Naast deze clusters zijn er vijf losse systemen beschikbaar voor test- en beheerdoeleinden en voor diverse toepassingen die een minder hoge beschikbaarheid eisen. De dataopslag voor al deze systemen, met een capaciteit van 12 Terabytes, is ten behoeve van een hoge beschikbaarheid centraal geregeld.
“We hebben voor Sun gekozen vanwege de bewezen betrouwbaarheid van deze systemen”, aldus Mart de Ras, Hoofd Automatisering bij KNMI. “We hebben diverse veeleisende applicaties die continu inzetbaar moeten zijn. De informatie die deze toepassingen genereren moet beschikbaar zijn op het moment dat het nodig is. Met de nieuwe Sun-computers zijn we weer helemaal klaar voor de komende jaren.”
-------------------
Over Sun Microsystems
Een eenduidige visie - the Network is the Computer - drijft Sun tot het ontwikkelen van technologieën die de belangrijkste markten in de wereld van computerkracht voorzien. Sun gelooft in het delen van innovatie binnen communities en ziet participatie als de volgende stap in de automatisering. Sun is te vinden in meer dan 100 landen en op
www.sun.com.
Voor meer informatie:
Sun Microsystems Nederland
Guus Vossenaar
Tel.: 033 451 50 00
e-mail: gustaaf.vossenaar(at)sun.com
KNMI
Harry Geurts
Tel.: 030 2206317
e-mail: geurts(at)knmi.nl
Whizpr
Willemijn Vader
Tel.: 0317 410 483
e-mail: sun(at)whizpr.nl