Capelle a.d. IJssel, 2 februari 2006 – EDS wint de meerderheid van de vijfjarige, miljardencontracten die vandaag door General Motors (GM) op het gebied van systeemintegratiediensten zijn toegekend. De belangrijkste hoogtepunten zijn:
- EDS heeft 70% van de contracten gewonnen waarvoor het bedrijf een offerte had ingediend. De totale waarde, verspreid over vijf jaar, bedraagt 3,8 miljard dollar.
- Inclusief andere activiteiten die geen onderdeel zijn van deze tender, verwacht EDS de komende vijf jaar een jaarlijkse omzet tussen de 1,2 en 1,4 miljard dollar.
Met het uitschrijven van deze tender in de 2004, lanceerde GM het grootste commerciële aanbestedingstraject uit de geschiedenis van de IT-industrie. Dit traject ondersteunde het derde generatie IT outsourcing model dat het bedrijf opstartte met het oog op het aflopen van de tienjarige overeenkomst met EDS in juni 2006.
Deze nieuwe overeenkomst ondersteunt EDS bedrijfskritische systemen bij wereldwijde productontwikkeling, productie, inkoop- en voorraadbeheer, bedrijfsdiensten, mainframe operations, server operations, GM Online (desktops), LAN’s, GMAC en OnStar.
“EDS blijft een belangrijke partner van GM en we kijken er naar uit onze 21-jarige samenwerking voort te zetten”, zegt Mike Jordan, CEO van EDS. “Ons innovatieve model is ontwikkeld ter ondersteuning van de visie van GM op het nieuwe IT outsourcing-model.”
Klik hier voor het volledige Engelstalige persbericht.
----------------------
EDS
EDS, één van 's werelds meest vooraanstaande ICT-dienstverleners, levert zakelijke en technologische oplossingen aan zijn klanten. EDS was meer dan 40 jaar geleden grondlegger van de it-outsourcing markt. Vandaag de dag levert EDS een breed dienstenportfolio voor outsourcing van informatietechnologie en bedrijfsprocessen aan klanten in de industrie, financiële dienstverlening, gezondheidszorg, telecommunicatie, energie, transport, retail en overheid overal ter wereld. Met een jaaromzet van $20,7 miljard in 2004 staat EDS op de 95e plaats in de Fortune 500. De aandelen van EDS worden verhandeld op de beurzen van New York (NYSE) en Londen. Kijk voor meer informatie op
eds.com of
eds.nl.
Voor meer informatie:
Bas Winckels
EDS International B.V.
tel.: 0181 - 50 23 94
mobile: 06 52 083 310
e-mail: bas.winckels(at)eds.com
Marieke Adama
Whizpr
tel.: 0317 410 483
e-mail: eds(at)whizpr.nl