Amsterdam, 14 september, 2005 - Adobe Systems Incorporated (Nasdaq: ADBE) biedt sinds vandaag een uitgebreid programma voor het onderwijs aan in de Benelux. Het programma geeft educatieve instellingen, studenten en leerkrachten toegang tot Adobe’s professionele software tegen een aantrekkelijke prijs. Het programma biedt daarnaast toegang tot online trainingen en onderwijsmaterialen die het gebruik van Adobe’s populaire producten toegankelijker maken.
Het nieuwe programma geeft een korting tot 75 procent op Adobe® Creative Suite® Premium, Adobe® Photoshop®, Adobe Photoshop® Elements, Adobe Premiere® Elements, Adobe® Video Collection Standard en Adobe® Acrobat. Adobe biedt ook een serie van onderwijs- en trainingshulpmiddelen via de website www.adobe.nl/education om het voor docenten gemakkelijker te maken om Adobe-producten op te nemen in het curriculum. Deze materialen bestaan onder andere uit trainingshandboeken, onderwijs-software, tips en trucs, praktijkvoorbeelden, cursussen en autodidact-software.
“Studenten hebben nu eenvoudig toegang tot tools die zij in hun professionele carrière zeker nodig zullen hebben. Zij doen daarmee vaardigheden op die onmisbaar zijn in de 21ste eeuw,” aldus Ronald Bouscholte, Channel Sales Manager bij Adobe Systems Benelux. “Adobe heeft de industriële standaard gezet op het gebied van digitale documentcreatie, DTP en digitale video- en documentuitwisseling. Met behulp van Adobe’s producten kunnen docenten hun lessen en het hele leerproces verbeteren. Bovendien kunnen zij hun studenten inspireren en motiveren.”
Onderwijsinstellingen, docenten en studenten kunnen de producten kopen via een netwerk van resellers of via de website, nadat zij een kopie van hun identificatie hebben ingevoerd. Als onderdeel van het programma heeft Adobe een overeenkomst voor het leveren van zijn producten in de Benelux getekend met Surfdiensten in Nederland en Smash, Systemat, Comit en Macline in België.
Het educatieve programma biedt nu tevens de mogelijkheid om losse shrinkwarp-producten aan te schaffen. Voorheen waren educatieve tarieven alleen beschikbaar voor volumelicenties. Door deze uitbreiding kunnen instellingen, docenten en studenten nu individueel of per afdeling producten aanschaffen. Douglas Stewart EDU is aangewezen als distributeur voor dit nieuwe programma.
“Wij zijn verheugd dat wij zijn gekozen door Adobe om zijn producten te distribueren en promoten binnen onderwijsinstellingen,” aldus Lori Mercier, European Managing Director bij Douglas Stewart EDU. “We hopen op een nog wijder verspreid gebruik van Adobe-producten.”
Beschikbaarheid
Het nieuwe educatieve programma is beschikbaar in de Benelux en is al geïmplementeerd in Groot-Brittannië, centraal Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland. Het bedrijf heeft dezelfde producten ook op de markt gebracht in Italië, Zweden en Frankrijk. Adobe werkt met grote educatieve beheerders zoals ministeries en technologische OEMS – waaronder Intel en HP – om gezamenlijke projecten te doen. Verdere informatie is verkrijgbaar via Adobe’s website www.adobe.nl/education.