Ermelo, 16 november 2004 - Met de nieuwe versie 6 van Alpha Five worden “database-applications for Internet” sneller en tegen lagere kosten ontwikkeld. Door de toegevoegde Web functionaliteit wordt het ontwikkelen van databases en hun toepassingen voor internet sterk vereenvoudigd. Het gebruik van complexe en tijdrovende programmeertalen zoals ASP, PHP Perl of Javascript behoren door Alpha Five versie 6 tot het verleden.
De ontwikkeltijd van Web applicaties (databases en toepassingen) wordt dank zij Alpha Five versie 6 drastisch verkort wat een belangrijk voordeel is voor applicatie ontwikkelaars en (IT) managers. “Deze besparing kan wel oplopen tot wel 90% t.o.v. de conventionele ontwikkelmethoden en hun programmeertalen” aldus Adri Veldwijk, manager van Alpha Software Benelux.
Een ander groot voordeel is dat de niet-programmeurs nu, dankzij Alpha Five versie 6, zelf hun eigen Web applicaties kunnen bouwen zonder kennis van programmeertalen zoals PHP en ASP.
Dit maakt Alpha Five versie 6 ook geschikt voor eindgebruikers om zelf toepassingen te bouwen en daardoor niet meer hoeven te wachten op (web)applicaties van de IT afdeling.
Dankzij de uitgebreide ADO/ODBC koppelingen in Alpha Five versie 6 kunnen bestaande databases (o.a. IBM DB/2, IBM DB400, MS-Access, MS-SQL Server, Oracle, MySQL) worden gebruikt voor nieuwe webtoepassingen met een uitgebreide beveiligingsmodule per groep / gebruiker.
Alpha Five versie 6 is een relationele database toepassing waarmee programmeurs en eindgebruikers hun eigen geavanceerde web databases ontwikkelen zonder het schrijven van één regel code; en nog snel ook. “Action Scripting” en honderden “Genies” doen het werk. “Action Scripting” is een soort macro waardoor vrijwel alle opdrachten en wensen kunnen worden gerealiseerd. De gebruiker kan ook zelf acties schrijven (indien gewenst) in Xbasic: de ontwikkeltaal van Alpha.
Genies (ook wel “wizards” genoemd) worden gebruikt om complexe applicatieonderdelen via “vraag / antwoord / voorbeeld” interacties eenvoudig te realiseren. Dit geldt voor o.a. database koppelingen en ontwerp, het gebruik van “knoppen”, SQL queries, ontwerp van formulieren en reports en meer. Er is een bibliotheek van “genies” beschikbaar waardoor het ontwikkelen van een database met de bijbehorende functies sterk wordt versneld en vereenvoudigd.
Ook bestaande webpagina’s kunnen door Alpha uitgebreid worden met database functionaliteit en koppelingen zodat niet de hele website opnieuw hoeft te worden ontwikkeld.
“Alpha Five versie 6 is de enige oplossing die het voor niet-programmeurs mogelijk maakt om web-database-applicaties te ontwikkelen. Alpha Five versie 6 is tevens voor ontwikkelaars de snelste manier om web-database-applicaties te bouwen” aldus Richard Rabins, co-chairman van Alpha Software Inc. te Boston USA.
Adri Veldwijk, Manager van Alpha Software Benelux stelt: “Alpha Five versie 6 zal de lastige client/server database toepassingen doen veranderen naar internet browser/provider oplossingen en dat bespaart op beheerkosten en verhoogt de beschikbaarheid. Wanneer dit tevens mogelijk wordt gemaakt in een korte ontwikkeltijd door Alpha Five versie 6 zullen met veel minder kosten meer web-database-toepassingen beschikbaar komen.”
Prijzen en beschikbaarheid
Alpha Software Inc. wordt in de Benelux vertegenwoordigd door Alpha Software Benelux. Alpha Software Benelux is divisie van Basys te Ermelo.
Alpha Five versie 6 is nu verkrijgbaar. De adviesprijs bedraagt Euro 299 voor de Single Use License (SUL) Alpha Five versie 6. Deze SUL is voldoende voor het zelf ontwikkelen van web-database-applicaties.
De adviesprijs voor de Web Application Server (WAS) bedraagt Euro 549 per server ongeacht het aantal bezoekers / gebruikers. Deze WAS is nodig om de eigen Alpha toepassingen op een web server te publiceren zodat deze applicaties via de internet browser gebruikt worden.
Er is ook een speciale bundel prijs: Alpha Five versie 6 in combinatie met de Web Application Server is verkrijgbaar voor Euro 699 (een bundelkorting van Euro 149). Alle prijzen zijn excl. BTW. en prijswijzigingen voorbehouden.
Ondersteuning
Ondersteuning wordt verleend door Basys / Alpha Software Benelux en door Alpha developers / consultants in de Benelux landen. Tevens is er een Alpha User Group in Nederland actief waar gebruikers hun ervaringen en ideeën delen.
Over Alpha
Alpha Software Inc., gevestigd in Burlington (Boston) Massachussetts USA, creëert al meer dan 20 jaar database ontwikkelgereedschappen en toepassingen. Alpha Software werd in 1982 opgericht door de broers Richard and Selwyn Rabins. De missie van Alpha Software wordt door Richard Rabins als volgt omschreven: “At Alpha Software our mission is to build cutting edge database software that enables our customers to build breakthrough applications and solve database management problems rapidly and easily.” Zie meer op www.alphasoftware.com
Over Basys
Basys heeft een uitgebreid dienstenpakket voor database-advies en -ontwikkeling voor maatgerichte toepassingen. Basys is sinds 1981 actief in de “database wereld” en heeft veel ervaring opgebouwd met databases van o.a. IBM, Oracle en Microsoft. De laatste jaren heeft Basys zich gespecialiseerd op Microsoft SLQ server en .Net ontwikkelgereedschappen met toepassingen in o.a. Retail & Distribution, Logistics, CRM en Datawarehouses. Alpha Five versie 6 wordt voornamelijk ingezet om bestaande, en nieuwe toepassingen, via Internet te gebruiken.
De missie van Basys: “Basys is gespecialiseerd in het ontwikkelen van klantgerichte management informatie systemen en “integrale-systeem-oplossingen” voor opdrachtgevers in verschillende branches”.
Om deze oplossingen te realiseren gebruikt Basys de laatste ontwikkeltechnieken van o.a. Microsoft en Alpha Software.
Sinds november 2004 is Basys distributeur van Alpha Software Inc. voor de Benelux markt. Voor deze activiteit heeft Basys een separate divisie opgericht met de naam Alpha Software Benelux. Zie meer op www.basys.nl
Trial version
Belangstellenden kunnen een “trial version” downloaden. Deze versie biedt de volledige functionaliteit voor een periode van 30 dagen.
Meer informatie
Basys / Alpha Software Benelux
Adri Veldwijk
Horsterweg 192,
3853 JG Ermelo
Tn: int 31 (341) 550055
Fax: int (341) 550035
info@basys.nl
www.basys.nl