Amsterdam, Oracle Openworld, 22 september 2004 - De Dienst Stadstoezicht Amsterdam zet technologie van Simac, Oracle en KPN in voor het doeltreffend automatiseren van zijn parkeerbeleid. De gemeente gaat een compleet nieuw Parkeer Management Systeem, inclusief een op de toekomstgerichte uitrusting, voor de driehonderd parkeerhandhavers in gebruik nemen. De drie partijen in het consortium nemen de volledig hierop toegesneden ICT-infrastructuur voor hun rekening.
Het nieuwe Parkeer Management Systeem, gebaseerd op de Oracle E-Business Suite, omvat zowel de hele vergunningadministratie als de administratie van bijvoorbeeld het legen van betaalautomaten en het klemmen en ontklemmen van auto’s. Bovendien zet de Dienst Stadstoezicht met het nieuwe systeem een grote stap richting het aanbieden van informatie over vergunningen via het internet en het on line verwerken van aanvragen daarvoor.
Tevens worden de driehonderd handhavers op straat beter uitgerust voor hun taak. Zij gaan werken met een compleet nieuwe uitrusting op basis van de Simac-software CheckMate. De controleurs staan met hun handcomputers continu in verbinding met het rekencentrum van Stadstoezicht via het GPRS-netwerk van KPN. Hiermee kunnen controles altijd op basis van de laatste gegevens plaatsvinden. Ook biedt CheckMate de mogelijkheid om kentekens automatisch te scannen en kunnen foto’s worden gemaakt van bepaalde situaties. KPN verzorgt hiervoor de volledige integratie, implementatie en het onderhoud van de infrastructuur.
Simac, Oracle Nederland en KPN zullen de uitrolvan het Parkeer Management Systeem en de nieuwe handhaafuitrusting medio 2005 afronden.
Simac
Simac Business Applications is gespecialiseerd in ontwikkeling en onderhoud van handhavingoplossingen voor Politie en Gemeenten. Met CheckMate worden controleurs optimaal voorzien van benodigde informatie. Bovendien is met CheckMate de inzet van zogenaamde ‘brede’ handhavers mogelijk die controle uitoefenen op meerdere terreinen of aandachtsgebieden.
Simac Business Applications bv is een 100% dochter van Simac Techniek NV. Simac Techniek NV is actief in systeemintegratie en dienstverlening in ICT (informatie- en communicatietechnologie) en IE&A (Industriële Elektronica en Automatisering). Geografisch concentreert Simac zich op de Benelux met een voorzichtige uitbouw in Centraal Europa. Het aandeel Simac noteert aan de effectenbeurs Euronext Amsterdam en is opgenomen in het NextEconomy segment. Voor meer informatie:
www.handhaving.com en
www.simac.com Koninklijke KPN N.V.
KPN is een telecommunicatiebedrijf met een breed spectrum aan kwalitatief hoogwaardige en innovatieve telecommunicatiediensten voor zowel de particuliere als de zakelijke markt. De kernactiviteiten van KPN zijn vaste netdiensten in Nederland, mobiele communicatie in Nederland, Duitsland (E-Plus) en België (BASE), en IP-/data diensten. Aan het einde van het tweede kwartaal 2004 had KPN 7,6 miljoen vaste telefonieklanten, 1,6 miljoen Internetklanten en 15,6 mobiele klanten.
Kijk voor meer informatie over KPN op
www.kpn.com.
Oracle
Oracle is 's werelds grootste leverancier van bedrijfssoftware. Voor meer informatie:
www.oracle.com # # #
Trademarks
Oracle is a registered trademark of Oracle Corporation and/or its affiliates. Other names may be trademarks of their respective owners.
Voor verdere persinformatie kunt u contact opnemen met:
H. Mijnhout van Dienst Stadstoezicht gemeente Amsterdam
Tel. +31 (020) 553 02 88.
A. Bos van Simac Business Applications
Tel. +31 (0348) 45 75 55
KPN Mediavoorlichting
Tel. +31 (0)70 446 63 00
Gerhilde Ammerlaan van Oracle Nederland BV
Tel: +31 (0)30 669 9818
E-mail: gerhilde.ammerlaan@oracle.com
Marieke van Zuien van LEWIS Communicatie BV
Tel: +31 (0)40 235 46 00
E-mail: mariekev@lewispr.com