Wetterskip Fryslân heeft het remote beheer van haar Unix-servers uitbesteed aan ICT-bedrijf Vertis. Zo houdt het Friese waterschap de handen vrij voor het beheer van applicaties en nieuwe ontwikkelingen, waarbij de onderliggende infrastructuur door middel van pro-actief beheer door Vertis als stabiel platform wordt aangeboden.
Wetterskip Fryslân gebruikt op dit moment drie Unix-productie- en drie Unix-testservers die dienen voor de diverse applicaties en databases ten behoeve van de uitvoerende taken van het waterschap. Voor verstoringen aan de productieservers geldt een jaarlijkse uptime van 99 procent en een jaarlijkse gegarandeerde oplospercentage van 80 procent binnen vier kantooruren op de door Vertis beheerde onderdelen.
"Het Wetterskip streeft ernaar om door middel van uitbesteding van haar Unix-omgeving een stabiele en goed toegankelijke omgeving voor haar applicaties te behouden, waarbij de zorg voor continuïteit bij Vertis wordt gelegd", aldus de heer Hans Krijnsen, senior DBA bij Wetterskip Fryslân. Vertis kan deze behoefte waarborgen in de vorm van een Service Level Agreement (SLA) die recht doet aan de wensen van het waterschap ten aanzien van:
- Gegarandeerde performance en beschikbaarheid van het Unix-platform ten behoeve van applicaties en achterliggende databases gedurende kantooruren.
- Transparante procedures voor operationeel beheer.
- Beschikbaarheid van deskundigheid op Unix-gebied.
Wetterskip Fryslân
Wetterskip Fryslân is op 1 januari 2004 ontstaan uit een fusie van zes Friese Waterschappen. Het waterschap heeft de volledig provincie Fryslân - inclusief de Waddeneilanden - en een klein stukje van het Groningse Westerkwartier als werkgebied. De taken van het waterschap omvatten de zorg voor polderdijken en de dijken langs het IJsselmeer en de Waddenzee, de zorg voor het juiste waterpeil in alle wateren en het in de gaten houden van de kwaliteit van het oppervlaktewater. Daarnaast zorgt Wetterskip Fryslân voor de zuivering van het rioolwater in zuiveringsinstallaties. Het hoofdkantoor van Wetterskip Fryslân zit in Leeuwarden. Naast het hoofdkantoor zijn er drie districtskantoren (in Dokkum, Drachten en Sneek) en is de afdeling Belastingen gevestigd in Stiens.
Vertis
Vertis helpt klanten hun bedrijfsprocessen te verbeteren met behulp van oplossingen in de (proces)automatiseringssfeer. Voor waterschappen ontwikkelde Vertis daarvoor het AquaSolutions-concept. Vertis kan alles verzorgen wat nodig is om de gewenste functionaliteit te realiseren: advies en analyse, ontwerp, bouw en beheer van software, en bovendien de benodigde ICT-infrastructuur en het beheer daarvan. Vertis werkt onder meer voor opdrachtgevers in de watersector, zoals waterschappen, drinkwaterbedrijven, provincies, ministeries en branche-organisaties als de STOWA, Unie van Waterschappen en CIW. Vertis maakt zich sterk voor ontwikkelingen op het gebied van integraal waterbeheer en het bedrijfsmatig functioneren van organisaties in de waterketens.
www.vertis.nl