Amsterdam, 14 juni 2004 - Grote Nederlandse ondernemingen staan uitermate positief tegenover het gebruik van Linux en andere open source software. Van de middelgrote en grote ondernemingen heeft 40% al Linux toegepast als serverbesturingssysteem, terwijl nog eens 40% dit op termijn wil toepassen. Dit blijkt uit een onderzoek van Novell en IBM. Het onderzoek is uitgevoerd door Giarte Research en gehouden onder 128 CIO's van de top-500 bedrijven in Nederland.
Na de server is de desktop het volgende gebied waar een markt ligt voor open source. De toepassing is nu nog marginaal. Veel bedrijven lijken de mogelijkheden echter serieus te overwegen. 48% van de ondervraagden acht open source als desktopbesturingssysteem een zinvolle toepassing, terwijl dit voor desktopapplicaties zelfs 57% is. De overgrote meerderheid van de Nederlandse IT-managers staat positief tegenover open source. Slechts 10% wijst het ronduit af.
Een belangrijke oorzaak voor de interesse in open source software is de afhankelijkheid van bedrijven ten aanzien van grote softwareleveranciers, waardoor de uitgaven aan software de afgelopen jaren fors zijn toegenomen. Bedrijven zijn ontevreden over deze situatie en zijn van mening dat ze teveel betalen. Vooral de hoge kosten voor infrastructuur software zijn een doorn in het oog. De IT-infrastructuur van de onderneming wordt beschouwd als een niet-onderscheidende basisvoorziening die tegen de laagst mogelijke kosten moet functioneren. Dit staat haaks op de aanzienlijke machtspositie die enkele grote softwareleveranciers hebben verworven, waardoor 'premium' prijzen moeten worden betaald.
Commitment en support van grote dienstverleners is de belangrijkste randvoorwaarde bij een eventuele keuze voor open source. De steeds groter wordende schare leveranciers die hard- en software ondersteuning biedt, is hiermee een belangrijke push in de acceptatie van open source software. Aan de andere kant is de tegenstrijdige berichtgeving omtrent de implementatie- en onderhoudskosten een obstakel voor een snelle acceptatie. Bedrijven hebben inzicht nodig in deze kosten voordat ze een beslissing kunnen nemen.
Over Novell Nederland
Novell is leverancier van informatieoplossingen die organisaties helpt bij het succesvol integreren en efficiënt toepassen van netwerken. Novell zorgt voor veilig identiteitsbeheer, de ontwikkeling van webapplicaties en netwerkservices over meerdere platforms. Na de overname van SUSE LINUX biedt Novell complete grootschalige Linux oplossingen van desktop tot server. Deze oplossingen worden ondersteund door strategisch advies en professionele diensten. Novells visie van 'one Net' - een wereld zonder informatiegrenzen - helpt bedrijven op veilige en economisch verantwoorde wijze de waarde van hun informatie te benutten. Voor meer informatie kunt u terecht op www.novell.nl
Over Novell en IBM
Begin 2004 hebben Novell en IBM een overeenkomst gesloten waarbij IBM $ 50 miljoen investeert in Novell. IBM kan nu SUSE LINUX Enterprise Server voorinstalleren op de gehele server productlijn, waardoor het voor de klant eenvoudiger wordt SUSE LINUX te gebruiken op IBM in gemengde netwerkomgevingen. Daarnaast zal Novell SUSE LINUX blijven ontwikkelen en ondersteunen op alle IBM serverplatformen als uitbreiding van de bestaande overeenkomst tussen SUSE LINUX en IBM. Bovendien omvat de overeenkomst samenwerking in de vorm van dienstverlening rondom Linux-oplossingen.
Over Giarte's platform 'Topmanagement en IT'
Giarte Research, onderdeel van Giarte Media Group, is een onderzoeksbureau gericht op vraagstukken op het snijvlak van informatietechnologie en business. Door het onderhouden van communities van besluitvormers en experts, zoals 'Topmanagement en IT' en 'Digital Boardroom', is Giarte in staat inzichten te bundelen en nieuwe kennis te vergaren voor zowel topmanagers als de ICT-sector. Via de besloten onderzoekscommunity 'Digital Boardroom' geven gekwalificeerde besluitvormers hun mening en ervaringen weer op ICT-gerelateerde managementvraagstukken.
Voor meer informatie over het onderzoek
Het rapport kunt u aanvragen via: http://www.novell.nl
Grafieken kunt u downloaden op: http://www.giarte.com/pers/infrastructure.zip
Bij gebruik van de grafieken gelieve (c) Giarte vermelden.
Voor meer informatie over Novell
Brodeur Worldwide
Aly Veerman / Suzanne van de Raadt
Tel: 020 346 20 00
Email: aveerman@nl.brodeur.com / svanderaadt@nl.brodeur.com
Voor meer informatie over Giarte en het onderzoek
Jac Gianotten
Tel : 020 622 34 44
Email: jacgia@giarte.com