Ede, 26 mei 2004 – Zakelijk Internet Service Provider BIT start vandaag de migratie naar zijn nieuwe UNIX shared webhosting platform. Aan het nieuwe platform is een aantal functionaliteiten toegevoegd zoals IPv6 en ‘load balancing’, het verdelen van de webserver-belasting. BIT richt zich hiermee op kritische zakelijke klanten die steeds hogere eisen stellen aan de beschikbaarheid en prestaties van hun websites.
IPv6 is het nieuwe internetprotocol, dat verdere groei van het aantal IP-adressen mogelijk maakt. Met het bestaande IPv4 protocol zijn 'slechts' vier miljard verschillende IP-adressen mogelijk – dankzij IPv6 zijn langere en daardoor meer IP-adressen mogelijk. Dit jaar staat de introductie van IPv6 ook hoog op de agenda van de Europese commissie, omdat de beschikbare adresruimte van het huidige IPv4 protocol al in 2005 uitgeput dreigt te raken doordat steeds meer apparatuur op het internet wordt aangesloten.
Het nieuwe UNIX webhosting platform bestaat uit meerdere servers. Een speciale load balancing switch neemt het verdelen van de hits over de verschillende servers voor zijn rekening. Hierdoor is overbelasting vrijwel uitgesloten. Daarnaast controleert de switch continue of alle webservers nog naar behoren functioneren. Eventuele defecte servers worden automatisch niet meer gebruikt, zodat de bezoekers van de websites daar niets van merken. Door deze opzet is het bovendien vrij eenvoudig om extra servers bij te plaatsen mocht er meer capaciteit nodig zijn.
SixXS-project
Om de uitrol van IPv6 verder te ondersteunen, neemt BIT deel aan het SixXS-project door er een POP (Point of Presence) voor te hosten. Via het SixXS-platform kunnen eindgebruikers, die niet over native IPv6 beschikken een tunnel opbouwen over het bestaande internet waarover zij vervolgens IPv6 bandbreedte kunnen gebruiken. BIT stelt zijn infrastructuur hiertoe ter beschikking.
P.C. Hommel, Manager Marketing & Communicatie van Nederlandse fietsenfabrikant Gazelle: “Wij maken sinds kort gebruik van het nieuwe shared webhosting platform van BIT en we zijn blij dat we nu en in de toekomst volledig kunnen vertrouwen op de dienstverlening van BIT voor het afhandelen van de meer dan drieduizend dagelijkse bezoekers van onze website.”
Michel van Osenbruggen, algemeen directeur van BIT: “De komende maanden zullen alle sites van onze klanten migreren naar het nieuwe load balanced platform Momenteel beheren we zo’n 20.000 domeinnamen die straks via IPv6 bereikbaar zullen zijn. In de loop van het jaar gaan onze DSL-klanten hier ook gebruik van maken. We zijn hiermee een van de eerste grotere hosting providers die voorbereid is op de toekomst door IPv6 standaard beschikbaar te stellen op ons shared webhosting platform. Zo kunnen we klanten de betrouwbaarheid blijven bieden die ze van ons gewend zijn.”
-----------------------------------------
Over BIT
BIT is een zakelijk Internet Service Provider die gespecialiseerd is op het gebied van betrouwbare internetverbindingen en managed hosting en outsourcing. De onderneming levert, in nauwe samenwerking met partners, oplossingen op het gebied van snelle internetverbindingen, koppeling van bedrijfsvestigingen, telewerken, failsafe hosting, e-mail, outsourcing en glasvezel-infrastructuren. Naast haar diensten als provider, is het bedrijf tevens de officiële distributeur Kerio Technologies, een leverancier van firewalls.
Opdrachtgevers van BIT zijn onder meer Philips, KLM, Bart Smit, Blokker, ERA, Wereld Natuurfonds, de Belastingdienst, Meteo Consult, Lundia, Gazelle, Imtech Telecom, Nozema. BIT is opgericht op 1 januari 1996 en gevestigd in Ede. Voor meer informatie: www.bit.nl.
Voor meer informatie:
BIT
Michel van Osenbruggen
Telefoon: 0318 64 86 82
E-mail: michel(at)bit.nl
Whizpr
Yvon Reitsma
Tel: 0317 41 04 83
E-mail: bit(at)whizpr.nl