Blue Fox Enterprises N.V. heeft in het eerste kwartaal van 2004 de omzet van haar kernactiviteiten zien stijgen ten opzichte van dezelfde periode in 2003. Door het verkopen van twee vennootschappen in 2003 en begin 2004 daalde de totale omzet ten opzichte van vorig jaar echter licht. De kwaliteit van de omzet nam toe waardoor de brutomarge steeg met ruim 5%.
In juni van dit jaar zal Blue Fox de officiële opening van haar nieuwe kantoor in Shanghai (China) verrichten.
Blue Fox Enterprises N.V. zal vandaag in haar Algemene Vergadering van Aandeelhouders naast de resultaten over het jaar 2003 tevens de (te verwachten) ontwikkelingen voor het jaar 2004 toelichten.
Toelichting
Beide divisies van Blue Fox (CAD/CAM/ERP Internationaal en CAD/CAM/GIS Benelux) leverden een bijdrage aan de stijging van de omzet in het eerste kwartaal. De stijging van de omzet is mede het gevolg van de goed gevulde orderportefeuille aan het eind van vorig jaar. De totale omzet is echter iets lager als gevolg van de verkoop van twee vennootschappen in 2003 en begin 2004. In de loop van het eerste kwartaal kwamen ook diverse nieuwe opdrachten binnen over de gehele linie. De kosten ter structurering van de nieuwe activiteiten van Sophis en Porini USA waren nog relatief hoog waardoor deze onderdelen in het eerste kwartaal verliesgevend waren. De totale cashflow was in het eerste kwartaal van 2004 positief en groter dan in het eerste kwartaal van 2003.
Strategie
Blue Fox blijft zich richten op haar kernactiviteiten (CAD/CAM/GIS/ERP) en ziet goede mogelijkheden om haar top drie posities te handhaven of te verbeteren in bestaande en nieuwe geografische markten. Daarbij wordt ernaar gestreefd de nettowinstmarge voor haar kernactiviteiten blijvend te verhogen tot boven de 7%. Momenteel is Blue Fox nog actief met de verkoop van twee niet-kernactiviteiten op het gebied van algemene softwarediensten en satellietcommunicatie. Op dit moment is het nog niet zeker wanneer deze desinvesteringen kunnen plaatsvinden.
Vooruitzichten
Met name in Europa zijn er duidelijke tekenen van herstel, terwijl de Amerikaanse markt blijft doorgroeien. Dit leidt tot een grotere vraag naar offertes en een toenemend aantal opdrachten. In die gevallen waar de opdrachten ook consultancy inhouden zullen de resultaten gerealiseerd worden over meerdere kwartalen. De ERP-activiteiten voor textiel- en modetoepassingen zullen over het algemeen langzamer aantrekken vanwege de langere investeringscyclus en de hogere investeringsdrempel voor dergelijke producten.
Op dit moment is de orderportefeuille nog steeds goed gevuld. Gezien de aard van de activiteiten en het gebruikelijke seizoenspatroon is het op dit moment echter nog te vroeg in het jaar om winstverwachtingen uit te spreken.
Profiel Blue Fox Enterprises
Blue Fox levert CAD/CAM/ERP-oplossingen voor de internationale textiel- en mode-industrie. Daarnaast distribueert Blue Fox CAD/CAM-software voor engineeringtoepassingen en levert zij CAD/GIS-oplossingen ten behoeve van overheidsinstellingen. Ten slotte levert Blue Fox CAD/CAM-diensten zoals detachering, werving & selectie, opleidingen en trainingen.
Blue Fox is sinds 21 mei 1999 genoteerd aan de Officiële Markt van de Effectenbeurs van Euronext Amsterdam N.V. en maakt deel uit van het NextEconomy segment.
Blue Fox Enterprises N.V. maakt gebruik van de diensten van twee liquidity providers:
- Amsterdams Effecten Kantoor (AEK), Herengracht 208-214, 1016 BS Amsterdam, tel. 020-5306300.
- SNS Securities, Nieuwezijds Voorburgwal 162, P.O. Box 235, 1000 AE Amsterdam, tel. 020-5508500.
Voor meer informatie:
De heer S.W. Eisma, Voorzitter van de Raad van Bestuur van Blue Fox Enterprises N.V., tel: 078 649 29 99
Internetsite: www.bluefox.nl