Capelle a/d IJssel, 13 januari 2004 - EDS, ‘s werelds meest ervaren dienstverlener op het gebied van outsourcing, heeft de IT consultancy-organisatie Feld Group ingelijfd voor een totaal bedrag van $41 miljoen in contanten en $48 miljoen in aandelen en opties. Tegelijkertijd is hiermee ook EDS’ executive team gecompleteerd.
Feld Group is een particuliere consultancy-firma, gespecialiseerd in het reorganiseren en stroomlijnen van technologiebedrijven, teneinde deze beter te kunnen laten inspelen op de behoefte van hun organisaties. Feld Group werkte al langere tijd samen met EDS op diverse projecten en heeft diverse IT-afdelingen succesvol helpen reorganiseren, waaronder die van Burlington Northern Santa Fe en PricewaterhouseCoopers.
Charlie Feld, met 61 jaar een veteraan in de IT-wereld, richtte in 1992 Feld Group op, in aansluiting op zijn activiteiten als CIO van Frito-Lay, First Data Resources, Delta Air Lines en Burlington Northern. Feld geldt als 'één van de 12 meest invloedrijke IT Executives van de afgelopen tien jaar' zoals gedefinieerd door CIO Magazine. Een andere Amerikaanse publicatie, Fast Company, noemde hem één van de acht belangrijkste turn-around experts.
“Wij zijn van mening dat de toevoeging van Feld Group EDS’ transformatie versnelt naar een leverancier van hoge toegevoegde waarde tegen zeer concurrerende kosten – door het binnen Feld aanwezige talent, de consulting-relaties en de innovatieve IT management software, processen en werkmethodes”, aldus EDS Chairman en CEO Mike Jordan. “Zeker zo belangrijk is het feit dat het gehele aanbod aan transformatiediensten van Feld Group nu beschikbaar komt voor al onze bestaande en potentiële klanten, over de gehele wereld. Wij zien enorme groeimogelijkheden voor business process outsourcing en business transformation services, en de versterking met Feld Group zal ons aanbod en expertise op dit gebied sterk verbeteren.”
Nagenoeg alle 60 werknemers van Feld Group komen in dienst van EDS.
EDS versterkt management team
Zoals al eerder werd aangekondigd, heeft EDS haar bedrijfsstructuur vereenvoudigd en het aantal zelfstandige business lines teruggebracht tot een enkelvoudig business model. Het nieuwe model omvat drie kernactiviteiten die parallel werken om klantoplossingen te creëren, vermarkten en te implementeren: Global Sales & Client Solutions, Service Delivery, en Portfolio Management. In samenhang met de vandaag aangekondigde overname van Feld Group heeft EDS nu ook het topmanagement voor deze drie kernactiviteiten bekendgemaakt.
Charlie Feld wordt executive vice president, Portfolio Management. In deze rol is hij verantwoordelijk voor de ontwikkeling van EDS’ portfolio van diensten en oplossingen. Steve Schuckenbrock van Feld Group wordt EDS executive vice president of Global Sales & Client Solutions. Zij voegen zich bij de voormalige CIO van ChevronTexaco, Dave Clementz, die recentelijk werd benoemd tot executive vice president, Service Delivery.
“Dit is een belangrijke stap binnen EDS’ transformatie”, aldus Jordan. “We hebben nu een executive management team dat bestaat uit drie voormalige chief information officers. Met dit nieuwe management team kunnen we ons in 2004 helemaal concentreren op het verder versterken van onze kern-outsourcing services, en het efficiënter bedienen van onze klanten, het verbeteren van onze kostenstructuur en wereldwijde capaciteit.”
------------------------------
Over EDS
EDS, 's werelds meest ervaren dienstverlener op het gebied van outsourcing, maximaliseert het rendement voor zijn klanten op basis van een rendabel en hoogwaardig servicemodel. De kern van de dienstverlening bestaat uit informatietechnologie- en business process outsourcing (BPO), alsmede diensten om de IT-omgeving te transformeren. EDS kent twee dochterbedrijven: organisatieadviesbureau A.T. Kearney en UGS PLM Solutions, specialist in software voor productontwerp en productielijn-management. Met een jaaromzet van $21,5 miljard in 2002 staat EDS op de 80e plaats in de Fortune 500. De aandelen van EDS worden verhandeld op de beurzen van New York (NYSE: EDS) en Londen. Kijk voor meer informatie op www.eds.com of www.eds.nl.
Voor meer informatie:
Joke van Look
EDS International B.V.
tel.: 0181 50 33 10
mobile: 06 21 584 590
e-mail: joke.vanlook(at)eds.com
Leonie Schouwenaar
Whizpr
tel.: 0317 410 483
e-mail: eds(at)whizpr.nl