Nieuwegein, 1 september 2003 - Minolta-QMS introduceert vandaag de magicolor 3300 kleurenlaserprinter. Met een afdruksnelheid van 24 pagina’s per minuut en ingebouwde Fast Ethernet interface is deze veelzijdige, snelle kleurenlaserprinter bedoeld voor intensief gebruik in werkgroepen. De magicolor 3300 is standaard voorzien van een unit voor dubbelzijdig afdrukken en kan bovendien worden gebruikt in combinatie met uiteenlopende besturingssystemen. Standaard worden drivers meegeleverd voor ondermeer Windows, Mac en Linux. Het universele karakter van deze nieuwe printer wordt verder onderstreept door de ondersteuning van de printertalen PostScript 3, PCXL en PJL.
De adviesprijs van 2495 EURO maakt de magicolor 3300 een goed alternatief voor monochrome laserprinters in kantooromgevingen.
Printkwaliteit
De PRISMLASER-technologie zorgt ervoor dat de vier standaardkleuren cyaan, geel, magenta en zwart simultaan geplaatst worden, wat een zeer precieze plaatsing van tonerdeeltjes tot gevolg heeft. Er wordt verder gebruik gemaakt van polymeertoners waardoor men maximale controle heeft over het formaat en de kleurensamenstelling van pixels. Dit zorgt voor een betere consistentie van tinten in de afdrukken. De toner is bovendien zodanig samengesteld dat ze makkelijk fixeert, waardoor de temperatuur die nodig is voor de hechting tussen toner en papier verlaagt wordt en het stroomverbruik van de printer vermindert.
Tegelijkertijd bevorderen de speciale hechteigenschappen een schonere werking. Door de automatische kalibratie van de magicolor 3300 wordt een consistente afdrukkwaliteit gewaarborgd.
Voor het bereiken van de hoogste printkwaliteit is geen speciaal papier
vereist: normaal en gerecycled papier volstaan daarvoor. Er kan bovendien worden geprint op transparanten, glossy-papier, op zwaardere papiersoorten en op enveloppen.
Faciliteiten en opties
De printer beschikt standaard over een 10/100Base TX Ethernet netwerkinterface. Daarnaast heeft de printer een USB-poort, een parallelle poort en een intern geheugen van 256 Mb dat tot maximaal 384 Mb kan worden uitgebreid. De printerstatus en configuratie-informatie worden op een LCD-display getoond. De standaard invoercapaciteit van 500 vel, plus een multifunctionele invoer van 100 vel, kan met twee extra lades worden uitgebreid met ieder nog eens 500 vel. Als alternatief voor de invoerlades is een printerkast verkrijgbaar, waardoor de magicolor 3300 een vloermodel wordt met extra opbergruimte voor verbruiksmateriaal en papier.
Standaard is de printer uitgerust met een unit voor dubbelzijdig printen. Uitbreiding met de SC-215, de scanner/kopier-eenheid, is eveneens mogelijk, waardoor er kleurenkopiën gemaakt kunnen worden.
Verder kan de printer uitgebreid worden met een interne harde schijf om fonts, formulieren en printinformatie op te kunnen slaan, of te kunnen raadplegen.
Snelheid
De nieuwe printer drukt in kleur en zwart/wit af met een resolutie van 1200 X 1200 dpi en een snelheid van maar liefst 24 pagina’s per minuut.
Over Minolta-QMS Europe, BV.
MINOLTA-QMS Europe, BV., een 100 % dochteronderneming van Minolta Corporation, Ltd., Osaka, Japan, is een innovatieve ontwikkelaar, fabrikant en leverancier van oplossingen als het gaat om het afdrukken van documenten, inclusief kleuren en zwart-wit laserprinters en de bijbehorende verbruiksartikelen en accessoires voor toepassingen in algemene kantoor-omgevingen, voor electronic publishing, graphic design, geavanceerde imaging en in het thuiskantoor. Minolta-QMS, BV. heeft haar hoofdkantoor in Nieuwegein en distribueert haar producten via een wereldwijd netwerk van e-commerce-, reseller- en distributiepartners.
Distributeurs van Minolta-QMS in Nederland zijn:
Copaco Nederland B.V Tel. 040 - 2306316
Ingram Micro B.V. Tel. 030 - 2464000
KN B.V. Tel. 020 - 6584141
Tech Data Nederland B.V. Tel. 0346 - 585000
Voor meer informatie:
Minolta-QMS Europe B.V.
Mariska Joustra, marketing manager, Tel. 030 - 2481200
e-mail: mariska.joustra@minolta-qms.nl
Noot voor de redactie:
Voor het uittesten van producten, illustratiemateriaal e.d. kunt u contact opnemen met:
Presscom B.V.
Madeleine Kok, Tel. 030 - 6051415
e-mail: madeleinekok@presscom.nl