www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.whizpr.nl
www.whizpr.nlINFLUX PRwww.deepr.nl

Volg ook via:
Datum: (23 jaar en 20 dagen geleden)

JavaOne 2003 – opnieuw 's werelds grootste ontwikkelaarsconferentie

San Francisco/Amersfoort, 11 juni 2003 - Duizenden Java-ontwikkelaars, partners en gebruikers zijn deze week in San Francisco bijeen op een van 's werelds grootste technologie-evenementen: JavaONE 2003. Bij de start van het evenement heeft Sun Microsystems, de uitvinder en belangrijke voorvechter van Java, een reeks nieuwe technologieën, tools en communities aangekondigd, zowel voor eindgebruikers als ontwikkelaars. Tegelijkertijd werd ook een nieuw Java-logo geïntroduceerd.

"Het mag inmiddels duidelijk zijn dat het belang van het Internet uitstijgt boven dat van welk individueel bedrijf of product dan ook", aldus Jonathan Schwartz, executive vice president software van Sun Microsystems. "Het wordt tegelijkertijd ook steeds duidelijker dat Java hierbij de grootste gemene deler is, in staat om meer veiligheid, productiviteit en compatibiliteit te brengen in vrijwel elke web-omgeving. Van mobiele handsets tot en met medische apparatuur, van set tops tot en met servers."

Nieuw logo verhoogt zichtbaarheid Java merk
Voor de eerste keer sinds de introductie acht jaar geleden, heeft het Java-logo een facelift gekregen. Sun werkt momenteel samen met tientallen service providers en producenten van consumentenelektronica aan een nieuw "Java Powered" branding-programma dat ervoor zal zorgen dat de Java-technologie vaker onder de aandacht komt van eindgebruikers, bijvoorbeeld via hun telefoons of PDA's. Volgens onafhankelijk onderzoek behoort het Java- logo nu al tot 's werelds best herkende ‘tech’-merken, met meer dan 85% spontane bekendheid bij ontwikkelaars, IT-professionals, studenten en consumenten. Met behoud van de essentie van het oude logo, ziet het nieuwe er frisser, helderder en eenvoudiger uit, hetgeen de herkenbaarheid verhoogt. Het logo zal nu terug te vinden zijn op alle denkbare apparatuur, van smartcards en printers tot en met telefoons.

Communities en portals
Ter verdere bevordering van Java voorziet Sun in een tweetal vernieuwde portals. Java.com (http://www.java.com) is een nieuwe website gericht op consumenten. Hier vinden zij tientallen consumentenproducten en ondernemingen die voor hun oplossingen en producten gebruikmaken van Java. Java.com biedt op Java-technologie gebaseerde content en diensten waarmee consumenten kunnen kennismaken met de verschillende mogelijkheden van Java voor hun eigen situatie. Java.net (http://www.java.net) is een nieuwe web-portal voor de ruim drie miljoen Java-ontwikkelaars, met een schat aan informatie, tools en softwarecomponenten.

Java blijft groeien
Java-technologie is overal. Het is het defacto open platform voor Network Computing, en onderstreept daarmee Sun's visie en commitment op dit gebied. Als veiligste platform voor applicatieontwikkeling en –toepassing biedt Java-technologie ook tal van mogelijkheden voor de mobiele markt. Java-technologie is inmiddels een niet weg te denken component voor een breed scala aan producten van gerenommeerde bedrijven als Siemens, Yahoo!, Nintendo, Motorola, Vodafone, MTV, HBO, GM OnStar en NHL.

Ovum Research voorspelt dat Java-technologie begin volgend jaar in 267 miljoen mobiele apparaten wordt gebruikt. Een ander onderzoeksbureau voorspelt zelfs een 100% penetratie in handsets voor het jaar 2007. In totaal drieënvijftig telecom-operators en -carriers bieden vandaag de dag al Java-services op hun draadloze netwerken. Sun gaat hiertoe nauw samenwerken met Motorola, Nokia, Siemens en Sony Ericsson om hun applicaties te testen en zo de beschikbaarheid en betrouwbaarheid van Java-toepassingen in de mobiele markt te vergroten.

Nieuwe producten en programma’s voor mobiel gebruik Java
Sun Microsystems is gestart met een compleet programma, gericht op de ontwikkelaar van mobiele applicaties, in samenwerking met de belangrijkste spelers op het gebied van de draadloze markt. Tevens start het bedrijf een end-to-end mobile enterprise development platform om service providers en bedrijven te helpen om snel hun huidige investeringen geschikt te maken voor 2.5 and 3G draadloze netwerken.

Een verdere bevestiging van Sun's focus op de mobiele markt is zichtbaar in de release van Sun ONE Portal Server, Mobile Access 6.2. Deze versie breidt de functionaliteit van de Sun ONE Portal Server uit zodat het nu ook toegang biedt tot gepersonaliseerde data en informatie 'anytime, anyplace' via nagenoeg elke draadloze browser. Het omvat tevens de Sun ONE Mobile Application Builder, waarmee ontwikkelaars makkelijker draadloze applicaties kunnen ontwerpen, bouwen en inzetten.

Negentig procent van alle web-gebruikers gebruikt inmiddels content op basis van Java, met meer dan 7 miljoen Web-pagina’s die gebaseerd zijn op dynamische Java content. Java-technologie is ook ingebouwd in zaken als microprocessors, printers, smartcards, auto's, personal devices, robots, medische apparatuur, benzinepompen en zelfs de Mars Exploration Rover.

Webservices
Sun zal later deze week ook een en ander aankondigen met betrekking tot de convergentie van webservices en Java-technologie. Deze stappen demonstreren Sun's leidende positie op het gebied van Java binnen de enterprise, onder meer via WS-I Basic Profile support. Sun kan hiermee een webservices applicatieplatform leveren met XML-gebaseerde webservices op basis van Java-technologie.

Desktop Java
Sun is momenteel ook hard bezig met diverse leveranciers om pre-installatie van Java-technologie te bewerkstelligen op elke desktop PC, om zo het grootste platform te creëren voor desktop- en webapplicaties. De meest recente J2SE release (1.4.2) komt gebruikers tegemoet met 30% verbeterde start-up time, verbeterde OpenGL support en gerichte communities voor ondersteuning van ontwikkelaars op dit gebied. De nieuwe release ondersteunt ook Windows XP en Linux. Apple Computer bood al ondersteuning voor Java-technologie in het Mac OS X platform.

J2SE is een belangrijke component van Sun's project met de codenaam Mad Hatter, een snel opkomende geïntegreerde suite van producten om de traditionele, dure Windows desktops te vervangen door goedkopere, flexibelere desktop-oplossingen gebaseerd op Java.

Om de bestaande kennis en ervaring van Java-ontwikkelaars voor de desktop beter te benutten, is de StarOffice Software Development Kit (SDK) geïntroduceerd zodat ontwikkelaars makkelijk nieuwe functionaliteit kunnen toevoegen aan deze populaire office suite. Meer dan 100.000 ontwikkelaars hebben inmiddels een versie van deze StarOffice SDK gedownload.

JavaOne Developer Conference
JavaOne Developer Conference is 's werelds grootste conferentie voor ontwikkelaars. De conferentie is voor het eerst georganiseerd in 1996 en biedt naast een schat aan informatie voor ontwikkelaars en bedrijven die diepgaande technische training en kennis willen, tegelijk een mogelijkheid om te netwerken met de beste ontwikkelaars op dit gebied. Voor meer informatie over de conferentie: http://www.java.sun.com/javaone.

---------------

Over Sun Microsystems
Vanaf de oprichting van het bedrijf in 1982 heeft de visie van Sun Microsystems, Inc. (Nasdaq:  SUNW) – The Network Is The Computer – ervoor gezorgd dat het bedrijf zich kon ontwikkelen tot marktleider op het gebied van de krachtige hardware, software en services die het internet mogelijk maken. Sun is aanwezig in meer dan 100 landen en op het World Wide Web: http://sun.com.

Voor meer informatie:
Sun Microsystems
Guus Vossenaar
Tel.: 033 - 45 15 000
e-mail: gustaaf.vossenaar@sun.com

Whizpr
Martinique Walraven
Tel.: 0317 - 410 483
e-mail: sun@whizpr.nl


Verstreken tijd: 23 jaar en 20 dagen

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo VirtualPBX.nl
Logo Expertum
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Software Improvement Group (SIG)
Logo BusinessCom
Logo osapiens
Logo Marcommit
Logo PARKSIDE
Logo Exact
Logo Onguard
Logo Lightspeed
Logo Conclusion
Logo Veeam Software
Logo Nutanix
Logo BTG
Logo Bechtle Groep Nederland
Logo Xerox
Logo IG&H
Logo Proofpoint
Logo Schneider Electric
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103824 persberichten
7041 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17518 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.deepr.nl
ProgressCommunications.euINFLUX PRwww.deepr.nl