Amersfoort, 5 juni 2003 – ICT-dienstverleners PinkRoccade en The Vision Web hebben vandaag als eerste in de markt een Expertisecentrum ingericht voor de invoering van Basel II en International Financial Reporting Standards (IFRS). De partijen verwachten dat de nieuwe regelgeving voor het bank- en verzekeringswezen nog ingrijpendere gevolgen zal hebben dan de millenniumwisseling en de euroconversie. Om de financiële sector de benodigde integrale aanpak te bieden, hebben PinkRoccade Finance, PinkRoccade Atribit, The Vision Web en financiële consultancydochter fiNext de handen ineengeslagen.
Met het Expertisecentrum willen de samenwerkende partijen financiële instellingen ondersteunen bij de omvangrijke operatie die de bancaire sector op korte termijn te wachten staat. Ondanks recente kritiek op het akkoord vanuit de Verenigde Staten liggen de hoofdlijnen van Basel II na vijf jaar onderhandelen wel vast, en ook IFRS staat dichter voor de deur dan menigeen denkt. Hoewel de IFRS-standaarden pas in 2005 verplicht zijn, moeten beursgenoteerde ondernemingen en financiële instellingen ook de vergelijkende cijfers over voorgaande jaren volgens deze standaarden presenteren. Bedrijven die vergelijkende jaren in hun jaarrekening of -verslag hebben, moeten dus de beginbalans van 2004 op deze wijze samenstellen.
Voorsprong
Volgens PinkRoccade en The Vision Web biedt de nieuwe regelgeving financiële instellingen een unieke kans om een voorsprong te nemen op de concurrentie. Zij kunnen de implementatie van Basel II en IFRS aangrijpen om schoon schip te maken en bijvoorbeeld de administratieve organisatie aan te pakken en het financiële systeem op orde te brengen. Dit vraagt een integrale, gecoördineerde aanpak, want de overgang naar Basel II en IFRS heeft gevolgen voor de gehele organisatie: processen, systemen en mensen. Met het Expertisecentrum kunnen PinkRoccade en The Vision Web hun klanten op al deze terreinen bedienen.