www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
www.deepr.nlProgressCommunications.euwww.deepr.nl

x.com/ictberichten
Datum: (94 dagen geleden)
Bedrijf:

Genetec versnelt onderzoekssnelheid voor incidenten management met nieuwe functionaliteiten in Security Center SaaS

Amsterdam, 12 februari 2026 Genetec Inc. (“Genetec”), wereldwijd leider in zakelijke software voor fysieke security, heeft vandaag nieuwe onderzoeksfunctionaliteiten in Genetec Security Center SaaS aangekondigd. Deze helpen organisaties incidenten sneller op te lossen en vlug over te kunnen gaan tot de dagelijkse werkzaamheden, zelfs wanneer het incident meerdere locaties en camera- leveranciers of meerdere systemen betreft.

Veiligheidsincidenten zijn vaak verspreid over meerdere faciliteiten, campussen en landen en ze betreffen vaak beelden en data van tientallen tot duizenden camera’s van diverse leveranciers. Ondertussen beschikken degenen die het onderzoek naar het incident doen, vaak over beperkte of onvolledige informatie. Gesloten systemen die zijn gebouwd voor omgevingen van één leverancier, maken het voor teams moeilijk om snel te handelen wanneer het onderzoek verspreid is over verschillende locaties, systemen en cameramerken.

In vervolg op de intelligente zoekmogelijkheden die Genetec vorig jaar introduceerde, biedt het bedrijf nu een onderzoekservaring waarmee teams efficiënter kunnen werken in complexe omgevingen. Het is nu mogelijk bewijsmateriaal, beslissingen en contextuele informatie vanaf het eerste incidentrapport tot aan de afsluiting van de zaak met elkaar verbinden. Hierdoor hoeven onderzoekers niet telkens opnieuw te beginnen met zoeken of werk te dupliceren tijdens het onderzoek.

“Wanneer er zich een incident voordoet, moeten beveiligingsteams snel handelen en het onderzoek volgen, waar dat ook toe leidt, zelfs als er aanvankelijk slechts beperkte details bekend zijn”, aldus Anne Cécile Millot Tournier, Product Group Director, Intelligent Automation, Genetec Inc. “In tegenstelling tot tools die ontwikkeld zijn voor gesloten systemen van één leverancier, heeft Genetec de nieuwe onderzoeksmogelijkheden in Security Center SaaS ontwikkeld voor bedrijfsomgevingen. Hierdoor kunnen teams beelden van duizenden camera's analyseren, ook als deze meerdere locaties en gemengde ecosystemen aangaan, zonder van systeem te wisselen en tegelijkertijd aparte zoekopdrachten te starten wanneer er nieuwe aanwijzingen zijn.”

Snel bewijsmateriaal vinden en cases verbinden
De onderzoeksmogelijkheden in Security Center SaaS sluiten aan bij hoe operators en onderzoekers in de praktijk werken. Een onderzoek kan beginnen met een kort incidentrapport en beperkte details, zoals een geschatte tijd of een gedeeltelijke beschrijving van de kleding van een dader. Met behulp van verbeterde natuurlijke taalzoekfuncties op basis van AI, kunnen onderzoekers alledaagse beschrijvingen omzetten in bruikbare zoekopdrachten in videobeelden, van meerdere locaties en cameramerken. Vervolgens kunnen ze de resultaten verfijnen met behulp van contextuele gegevens zoals locatie, activiteiten in de buurt en wat er voor en na een gebeurtenis is gebeurd.

Zodra relevante beelden zijn geselecteerd, kunnen onderzoekers hun bevindingen valideren en verfijnen met behulp van een tijdslijnpreview. Hierdoor kunnen ze snel video's scannen, belangrijke momenten bevestigen en tijdsbereiken inkorten zonder volledige opnames te laden of te bekijken. Van daaruit kunnen onderzoekers personen, voertuigen en objecten in verschillende scènes volgen, bewegingen visualiseren met behulp van trajectanalyse en begrijpen hoe gebeurtenissen zich in de loop van de tijd hebben ontvouwd, zonder uren aan videobeelden te hoeven bekijken.

Naarmate een onderzoek vordert, kan het digitale bewijsmateriaal worden verzameld in een dossier, waardoor onderzoekers een volledig beeld van het incident kunnen vormen. Videoclips, snapshots en gerelateerd materiaal kunnen automatisch chronologisch worden geordend, verrijkt met contextuele informatie en tags, en gepresenteerd worden als een samenhangend storyboard dat laat zien hoe gebeurtenissen met elkaar verband houden. AI-ondersteunde functies, waaronder geautomatiseerde samenvattingen van videoclips, helpen onderzoekers om snel te documenteren wat er vastgelegd is, waardoor het gemakkelijker wordt om bevindingen af te ronden, resultaten te delen met belanghebbenden en zaken efficiënt af te sluiten.

Geavanceerde verbonden zoekmogelijkheden
De nieuwe zoekmogelijkheden brengen tools samen zoals zoeken in natuurlijke taal, detectie van overeenkomsten, detectie van binnenkomst en vertrek, contextuele analyse, visueel zoeken naar trajecten en beheer van zaken en bewijsmateriaal, en dat alles in één geïntegreerde onderzoekservaring. Beveiligingsprofessionals kunnen naadloos overschakelen van live monitoring naar een actief onderzoek, bewijsmateriaal verzamelen en beoordelen, en betrouwbare bevindingen veilig delen met interne en externe belanghebbenden, allemaal vanuit één interface.

De nieuwe onderzoeksmogelijkheden zijn vanaf februari a.s. beschikbaar voor gebruikers van Security Center SaaS, waarbij voortdurend nieuwe functionaliteiten worden uitgerold. Deze helpen organisaties om de onderzoekstijd terug te brengen van uren naar minuten. Hierdoor kunnen ze sneller terugkeren naar de dagelijkse gang van zaken wanneer incidenten zijn opgelost, terwijl de transparantie en de controle van de operator over de manier waarop conclusies worden getrokken, behouden blijven.

Meer info is ook hier te lezen.

Verstreken tijd: 94 dagen
Genetec contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Expertum
Logo Valid
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo Victoria ID
Logo Spryng
Logo Onventis B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo BusinessCom
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Infoblox
Logo Red Hat
Logo Veeam Software
Logo Geotab
Logo KnowBe4
Logo reichelt elektronik
Logo Odin Groep
Logo Becky.works
Logo Veeam Software
Logo Veeam Software
Logo Incubeta
Logo Palo Alto Networks
Logo NetApp
Logo Red Hat
Logo PocketBook
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103547 persberichten
7023 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17340 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
www.whizpr.nlINFLUX PRINFLUX PR