www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
www.deepr.nlwww.whizpr.nlwww.whizpr.nl

x.com/ictberichten
Datum: (1 jaar en 7 dagen geleden)
Bedrijf:

Hoe asfaltverwerking verandert in de circulaire economie

Asfalt was eens het toonbeeld van lineaire grondstofverwerking – winnen, gebruiken, afdanken. Maar dat is met de tijd veranderd. Tegenwoordig wordt asfaltverwerking steeds meer gezien als een materiaal dat past binnen de principes van circulaire economie. De economische realiteit is de eindigheid van grondstoffen en de stijgende kosten van traditionele verwerkingsmethoden. De circulaire economie gaat daar op een andere manier mee om, en asfaltverwerking transformeert mee.

Van afval naar grondstof

Waar afgefreesd asfalt ooit als afvalproduct werd beschouwd, werkt het nu als waardevolle secundaire grondstof. Moderne verwerkingsinstallaties kunnen tot wel 90% van het oude asfalt hergebruiken in nieuwe mengsels, met elk onderdeel van de oude asfaltconstructie – steenslag, zand, bitumen. Dit is niet slechts mengen en toevoegen, maar behoeft geavanceerde technieken om de verouderde bitumen te kunnen revitaliseren.

De voornaamste uitdaging zit in het 'verjongen' van het bitumen, het bindmiddel dat door oxidatie en UV-straling zijn elastische eigenschappen heeft verloren. Hier komen innovatieve toevoegingen zoals rejuvenators in beeld – stoffen die de moleculaire structuur van oud bitumen herstellen en het weer de flexibiliteit geven die nodig is voor duurzaam wegdek. 

Geavanceerde laboratoriumtests monitoren dit proces nauwkeurig. Zo kunnen asfaltmengsels op maat gemaakt worden met optimale verhoudingen tussen oud en nieuw materiaal, goed voor hoogwaardige, duurzame wegdekken.

Temperatuurverlagingen tijdens de verwerking

Baanbrekend op het gebied van duurzaamheid en efficiëntie is de drastische verlaging van de verwerkingstemperaturen. Dankzij de toevoeging van additieven wordt het asfaltmengsel beter verwerkbaar bij lagere temperaturen zonder verlies van kwaliteit of sterkte.

 Daar waar traditioneel asfalt wordt verwerkt bij temperaturen rond 180°C, met aanzienlijke energievraag en bitumendampen, kan laagtemperatuurasfalt worden verwerkt bij 100-120°C, wat flinke energiebesparingen en emissiereducties oplevert.

Bindmiddelen van de toekomst

Tegelijkertijd zien we innovaties op het gebied van duurzame bindmiddelen cruciale stappen vooruit nemen. Traditionele bitumen wordt gewonnen uit aardolie, maar wordt steeds vaker vervangen door bio-gebaseerde alternatieven uit plantaardige bronnen zoals lignine uit houtpulp of algen, die een aanzienlijk lagere CO2-voetafdruk hebben.

Parallel hieraan werken onderzoekers aan polymeer-gemodificeerde bindmiddelen die de levensduur van wegen drastisch verlengen. Door recyclede kunststoffen te integreren, ontstaat een dubbel milieuvoordeel: afvalreductie én versterkte wegdekken. Sommige innovatieve bindmiddelen bevatten zelfs 'zelfhelende' eigenschappen die microscheurvormingen kunnen repareren.

Kortom, de weg naar duurzaam asfalt loopt via vernieuwing en herontdekking. En precies daar ligt de toekomst van circulaire infrastructuur. Latexfalt ontwikkelt hoogwaardige en innovatieve bitumineuze producten die de basis vormen voor een circulaire infrastructuur. Ontdek hoe wij samen werken aan de weg van morgen op Latexfalt.com.
Recent van We talk SEO B.V.  
Waarom steeds meer middelgrote organisaties kiezen voor een IT-audit

Magazijninrichting voor automotive bedrijven: waar moet je op letten

Waarom steeds meer bedrijven hun cloudstrategie heroverwegen

Verstreken tijd: 1 jaar en 7 dagen
We talk SEO B... contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Expertum
Logo Valid
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo Victoria ID
Logo Spryng
Logo Onventis B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo BusinessCom
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Infoblox
Logo Red Hat
Logo Veeam Software
Logo Geotab
Logo KnowBe4
Logo reichelt elektronik
Logo Odin Groep
Logo Becky.works
Logo Veeam Software
Logo Veeam Software
Logo Incubeta
Logo Palo Alto Networks
Logo NetApp
Logo Red Hat
Logo PocketBook
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103547 persberichten
7023 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17340 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
ProgressCommunications.euwww.deepr.nlProgressCommunications.eu