www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
ProgressCommunications.euINFLUX PRwww.deepr.nl

x.com/ictberichten
Datum: (1 jaar en 13 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Clarity Benelux

ENGIE investeert nog eens 40 miljoen euro in waterstoftechnologie Maxima-centrale

  • De centrale, die uit twee units bestaat, maakt zich gereed voor een duurzamere toekomst
  • Met de investering is ruim 40 miljoen euro gemoeid
  • De ombouw zal begin 2027 worden voltooid
Lelystad, 29 april 2025 — Energiebedrijf ENGIE investeert ruim 40 miljoen euro in de tweede turbine van de Maxima-centrale bij Lelystad, zodat ook deze klaar is voor de bijstook van waterstof. Daarmee wordt deze centrale de eerste centrale in Nederland waar tot 50% waterstof kan worden bijgestookt voor de productie van elektriciteit. De eerste unit werd al in 2023 geüpgraded – een primeur in Nederland. Met de ombouw van de tweede unit is de gehele centrale gereed voor de toekomst. ENGIE wil als één van de grootste energieproducenten van Nederland niet alleen wereldwijd volledig CO2-neutraal zijn in 2045, maar ook een leidende rol pakken in de Nederlandse energietransitie.

De Maxima-centrale bestaat uit twee units en werd in 2010 opgeleverd als de meest efficiënte gascentrale van Nederland. Maar de manier waarop deze en andere centrales worden ingezet is aan het veranderen. Door de groei van duurzame elektriciteitsopwek draaien gascentrales minder uren. Ze zijn tegelijkertijd een noodzakelijke en betrouwbare vorm van regelbaar vermogen voor periodes waarin voor langere tijd onvoldoende wind en zon beschikbaar zijn. Op deze manier blijven deze centrales onmisbaar voor de leveringszekerheid in Nederland.

Door de Maxima-centrale klaar te stomen voor waterstof, kan deze cruciale rol in de toekomst worden vervuld met een veel schonere brandstof. Maar hoewel beide turbines straks waterstof kunnen bijstoken, laat de beschikbaarheid van de benodigde waterstof en infrastructuur nog op zich wachten.

“ENGIE wacht niet af, maar pakt haar verantwoordelijkheid door te investeren in duurzame technologie", zegt Harry Talen, CEO van ENGIE Nederland. “ENGIE toont haar bereidheid te investeren in deze transitie en gaat graag met de overheid en partners in gesprek over de ontwikkeling van de infrastructuur voor en de levering van waterstof, alsmede de randvoorwaarden voor een gezonde economische uitbating.”

Het werk aan de tweede gasturbine omvat onder meer de modificatie van de schoepen en branders, waardoor een hogere efficiëntie en betere prestaties worden gerealiseerd. Deze efficiëntieslagen alleen al resulteren in een jaarlijkse uitstootvermindering van 40.000 ton CO2 per turbine, afhankelijk van het draaiprofiel. De bijstook van 50% waterstof kan 100.000 ton extra CO2-besparing opleveren per turbine.

De ombouw vindt in 2027 plaats en gebruikt de beste gasturbinetechnologie in zijn klasse. Het Italiaanse Ansaldo Energia gaat de ombouw uitvoeren. Na voltooiing levert de turbine tot 35 MW meer vermogen. Ook stijgt het rendement van de gehele Maxima-centrale tot het hoogst haalbare op basis van bestaande technologie.

Het terrein van de Maxima-centrale is een van de grootste energiehubs in Nederland. Naast de gasgestookte centrale met 900 MW vermogen bevindt zich op het terrein een groot zonnepark van 32 MW, en komt later in 2025 een batterijpark van 35 MW in bedrijf.


Maxima-centrale Lelystad
Recent van ENGIE  
AVK Plastics helpt Nederlandse energietransitie verder met lokale groene stroom van ENGIE

7.000 scholen kiezen wederom voor groene energie van ENGIE

ENGIE benoemt nieuwe Plantmanager Eemscentrale en Managing Director Renewable Gases

Verstreken tijd: 1 jaar en 13 dagen
PR contact  

Logo Clarity Benelux
ENGIE contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Expertum
Logo Valid
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo Spryng
Logo Onventis B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo BusinessCom
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo Incubeta
Logo Palo Alto Networks
Logo NetApp
Logo Red Hat
Logo PocketBook
Logo NTT DATA
Logo OneXillium
Logo myBrand
Logo Klearly
Logo Bechtle Groep Nederland
Logo Schneider Electric
Logo Reverse IT
Logo KnowBe4
Logo Zendure
Logo EPAM Systems
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103518 persberichten
7023 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17320 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
www.deepr.nlwww.whizpr.nlwww.deepr.nl