ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.whizpr.nl
INFLUX PRwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu

x.com/ictberichten
Datum: (2 jaar en 142 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: nxt agency

De Wet bevordering digitale weerbaarheid bedrijven treedt in werking

Op dinsdag 1 oktober 2024 is de wet bevordering digitale weerbaarheid bedrijven (Wbdwb) officieel in werking getreden. Dit wetsvoorstel legt de taken en bevoegdheden van de minister van Economische Zaken (EZ) vast op het terrein van digitale weerbaarheid van niet-vitale bedrijven in Nederland. Met deze wet is het mogelijk om vanuit de overheid dreigingsinformatie te delen die te herleiden is naar een specifiek bedrijf opdat er snel beschermende maatregelen kunnen worden getroffen.

Aanleiding
Uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) blijkt dat jaarlijks duizenden bedrijven – zowel groot als klein - het slachtoffer zijn van een cyberaanval. Het Digital Trust Center (DTC) is in 2018 binnen het ministerie van EZ opgericht om het niet-vitale Nederlandse bedrijfsleven weerbaarder te maken tegen cyberdreigingen. Het DTC biedt algemene informatie en advies aan het bedrijfsleven en bevordert samenwerking tussen bedrijven op het gebied van digitale weerbaarheid. Er bleek echter een urgente behoefte om individuele bedrijven te informeren over specifieke digitale dreigingen en kwetsbaarheden die grote impact kunnen hebben op niet-vitale bedrijven. Daarom is de Tweede Kamer in 2021 geïnformeerd dat er - vooruitlopend op de wettelijke grondslag die de Wbdwb biedt - eerste stappen worden gezet om beschikbare specifieke ernstige dreigingsinformatie met de betrokken bedrijven te delen via het DTC.

DTC Notificatiedienst
Dagelijks ontvangt het DTC informatie over kwetsbare of gehackte systemen. Als deze informatie na controle wordt ingeschat als cyberdreiging voor een Nederlands bedrijf, gaat het DTC over tot het waarschuwen(notificeren) zodat het bedrijf hierop actie kan ondernemen. Dit houdt in dat een e-mailbericht wordt verzonden naar het bedrijf. Als de informatie niet te herleiden is naar een specifiek bedrijf, dan wordt de netwerkeigenaar op de hoogte gebracht. In 2023 is er ruim 140.000 keer genotificeerd, in 2024 staat de teller op ruim 150.000 notificaties.

DTC waarschuwde het bedrijfsleven 150.000 keer in 2024
Het notificeren van bedrijven gebeurt veelal vanwege een beveiligingslek of een configuratiefout die geconstateerd is bij met het internet verbonden apparaten of software. Het kan gaan om recent ontdekte kwetsbaarheden die nog niet actief worden misbruikt maar ook om al langer bekende kwetsbaarheden van systemen die nog op oudere software versies draaien. Denk bijvoorbeeld aan Microsoft Exchange maar ook aan zogenoemde 'edge devices' zoals firewalls en VPN-oplossingen. Zo notificeerde het DTC dit jaar meerdere keren over Ivanti en Fortinet. Ook kon het DTC bedrijven notificeren over kwetsbare Qlik Sense Servers dankzij het samenwerkingsverband Melissa. Ook komt het voor dat het DTC bedrijven notificeert in het geval van gestolen bedrijfsinformatie. Zo kon het Nederlandse organisaties waarschuwen voor gelekte inloggegevens van bedrijfsaccounts die de internationale actie ' Operation Endgame' achterhaalde.

Wat regelt de Wbdwb?
Met de inwerkingtreding van de Wbdwb ontstaat er een nieuwe wettelijke taak voor de minister van EZ om het bedrijfsleven te voorzien van bij de overheid bekende bedrijfsspecifieke ernstige dreigingsinformatie. Voor de vitale organisaties is dit geregeld in de Wet beveiliging netwerk- en informatiesystemen (Wbni), voor het niet-vitale bedrijfsleven is dit nu geregeld in de Wbdwb. Voor het notificeren over digitale kwetsbaarheden en beveiligingslekken, is vaak nodig persoonsgegevens te gebruiken zoals IP-adressen en e-mailgegevens van medewerkers. De nieuwe wet zorgt voor de wettelijke grondslag om deze gegevens te verwerken bij het uitvoeren van deze wettelijke taak.
Recent van Digital Trust Center (DTC)  
Actief misbruik kwetsbaarheden Fortinet producten

Keurmerk Digitale Basisveiligheid MKB gelanceerd

Kritieke kwetsbaarheid in React en Next.js

Verstreken tijd: 2 jaar en 142 dagen
Digital Trust .. contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Valid
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo RawWorks B.V.
Logo Spryng
Logo Onventis B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo BusinessCom
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo PocketBook
Logo NTT DATA
Logo OneXillium
Logo myBrand
Logo Klearly
Logo Bechtle Groep Nederland
Logo Schneider Electric
Logo Reverse IT
Logo KnowBe4
Logo Zendure
Logo EPAM Systems
Logo Proofpoint
Logo Graduate Ventures
Logo Schneider Electric
Logo HCC
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103518 persberichten
7023 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17320 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.whizpr.nl
INFLUX PRwww.deepr.nlINFLUX PR