www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
INFLUX PRProgressCommunications.euINFLUX PR

x.com/ictberichten
Datum: (2 jaar en 17 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Marcommit

Meerderheid IT-beslissers denkt dat afdeling veel meer kan betekenen voor verduurzaming organisatie

Doelstellingen duurzaamheid en IT sluiten niet op elkaar aan

Utrecht - Ruim de helft van de IT-beslissers (57%) is van mening dat IT een grotere rol kan spelen in het duurzamer maken van hun organisatie. Veel duurzaamheidsbeslissers (49%) delen deze mening. Maar IT ziet ook een grotere rol voor zichzelf weggelegd; 43 procent is van mening dat IT een cruciale factor is in het oplossen van duurzaamheidsproblematiek in de wereld. Dit blijkt uit onderzoek van Conclusion onder 529 beslissers en beïnvloeders* op IT-gebied en 330 op duurzaamheidsgebied.

Kansen verduurzaming
Als het gaat om de verduurzaming binnen organisaties, zien IT- en duurzaamheidsbeslissers verschillende kansen. Allebei de groepen zien digitalisering om papierverbruik te verminderen als grootste kans, met respectievelijk 45 en 41 procent. Denk hierbij aan digitaal ondertekenen. Ook slimme meters en technologieën voor energiebeheer worden als belangrijke kans gezien, net als remote werken om CO2-uitstoot te verminderen.



Opvallend is dat de verduurzaming van IT zelf door beide groepen nauwelijks wordt genoemd, terwijl hier wel mogelijkheden zijn die veel impact hebben. Ook de inzet van AI of IoT, bijvoorbeeld ten behoeve van predictive maintenance, medical intelligence of precisie landbouw, staan niet op de radar.

Doelstellingen duurzaamheid en IT
Op dit moment laten organisaties nog veel kansen liggen. Dat niet alle mogelijkheden worden gezien, kan hiervoor een reden zijn. Daarnaast kan een oorzaak zijn dat organisaties moeite hebben om de juiste keuzes te maken op het gebied van verduurzaming en de rol van IT daarin. Om hierin richting te geven, is de koppeling tussen duurzaamheidsdoelstellingen en IT-doelstellingen een goed startpunt. Hier hebben organisaties nog stappen te zetten. Slechts 37 procent van de duurzaamheidsbeslissers ziet deze koppeling binnen hun organisatie. Van de IT-beslissers ziet de helft dit (49%).

Over het meenemen van de mogelijkheden van IT in de duurzaamheidsdoelstellingen en -initiatieven, zeggen de twee groepen het volgende:

image

Maaike Maranus - van de Vrande, Director Sustainability bij Conclusion: “De duurzaamheids- en IT-afdelingen staan nog te weinig op elkaars radar. IT kan een positieve bijdrage leveren aan de verduurzaming van organisaties en daarmee eveneens aan veel maatschappelijke problemen. Sterker nog, IT speelt hier een cruciale rol in. Deze sleutelrol van IT wordt helaas nog onvoldoende gezien binnen het Nederlandse bedrijfsleven. Dat is zonde, want daardoor blijven er nu nog veel kansen onbenut. Het is dus de hoogste tijd dat de duurzaamheids- en IT-afdelingen met elkaar om tafel gaan om de volgende stap in verduurzaming te zetten.”

*In het bericht wordt ‘beslissers’ gebruikt voor de leesbaarheid, waarmee beslissers en beïnvloeders worden bedoeld.

---
Noot voor de redactie

Over het onderzoek

Het onderzoek is uitgevoerd door MarktEffect in opdracht van Conclusion. In totaal hebben 859 respondenten deelgenomen. Dit zijn beïnvloeders en beslissers op IT-gebied (N=529) en beïnvloeders en beslissers op duurzaamheidsgebied (N=330) binnen organisaties met minimaal 10 fte.
Recent van Conclusion  
Nederlander voelt zich machteloos over eigen data: ‘Weigeren is geen optie’

Conclusion benoemt John van der Steen als directeur Conclusion Enablement

Havenbedrijf Rotterdam kiest Conclusion Intelligence voor meerjarig beheer en doorontwikkeling van dataplatform

Verstreken tijd: 2 jaar en 17 dagen
PR contact  

Logo Marcommit
Conclusion contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo RawWorks B.V.
Logo Drukbedrijf
Logo Axians
Logo DPDK
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo Web Wings
Logo Msafe
Logo Onventis B.V.
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo Palo Alto Networks
Logo Ctac
Logo Veeam Software
Logo IG&H
Logo Vultr
Logo Schneider Electric
Logo Keepit
Logo EPAM Systems
Logo NetApp
Logo NCOI Opleidingen
Logo Web Wings
Logo Visma
Logo FlowQi
Logo Red Hat
Logo KnowBe4
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103434 persberichten
7016 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17266 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.deepr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
www.deepr.nlwww.whizpr.nlINFLUX PR