www.marcommit.nlwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu
www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.whizpr.nl

x.com/ictberichten
Datum: (2 jaar en 171 dagen geleden)
Bedrijf:

Moneybird versterkt beveiliging met passkeys

Moneybird is de eerste Nederlandse aanbieder van een boekhoudsysteem met een geïntegreerde zakelijke betaalrekening waarbij men kan inloggen met een passkey.

Enschede, 23 november 2023 - Moneybird, een online boekhoudpakket voor het MKB en ZZP’ers, introduceert een nieuwe authenticatiemethode die de tweefactorauthenticatie (2FA) van het boekhoudpakket op termijn vervangt: de passkey. Passkeys maken gebruik van Webauthn-technologie en bieden een veilige manier om in te loggen op apps en websites. Ze vervangen zwakke wachtwoorden door biometrische authenticatietechnieken, zoals een vingerafdruk of gezichtsherkenning (FaceID). De technologie wordt stapsgewijs uitgerold onder de Moneybird-gebruikers en is binnen twee weken beschikbaar voor iedereen in alle moderne webbrowsers en telefoons.

Moneybird is daarmee de eerste Nederlandse aanbieder van een boekhoudpakket met een geïntegreerde, zakelijke betaalrekening waarbij men vanaf elk device eenvoudig kan inloggen met een passkey. Dat is belangrijk, want veel Moneybird-gebruikers doen hun boekhouding op uiteenlopende devices: van pc’s tot smartphones. Het goedkeuren van betalingen verloopt via Adyen SCA en blijft alleen mogelijk in de mobiele app.

2FA was voor de implementatie van de passkey de beste manier om het Moneybird-account te beveiligen. De gebruiker logt in met zijn of haar gebruikersnaam en wachtwoord, waarna Moneybird om een code vraagt die in een authenticator app verschijnt. Vaak is dit een zescijferige code die elke 30 seconden wordt ververst. Veel bedrijven zijn in de afgelopen jaren overgestapt op 2FA, omdat het een extra laag beveiliging biedt.

Het risico van de 2FA-methode is dat een code gelekt kan worden, net zoals gebruikersnamen en wachtwoorden. Dat kan gebeuren als bijvoorbeeld per ongeluk wordt ingelogd op een phishing-website of als apparaten onbeheerd worden achtergelaten. Zijn de gegevens gelekt, dan kan er alsnog worden ingebroken op accounts. Moneybird biedt betaalrekeningen en -passen aan en is daardoor mogelijk een aantrekkelijk doelwit voor hackers om inloggegevens en codes te onderscheppen.

De implementatie van de passkey versterkt de beveiliging, maar vergemakkelijkt het inlogproces ook omdat je niet te maken hebt met een extra app en tijdelijke codes. Ook worden processen zoals het wijzigen van het wachtwoord en 2FA-herstelprocedures vereenvoudigd en veiliger gemaakt. Phishing wordt vrijwel onmogelijk omdat er een persoonlijke component wordt gebruikt. Er zijn geen wachtwoorden of codes die onderschept kunnen worden. Moneybird gaat de 2FA-codes op termijn uitfaseren. Gebruikers wordt gevraagd om, naast hun gebruikersnaam en wachtwoord, passkeys in te stellen om hun account te beschermen.

“Voor de gebruiker is onze implementatie van passkeys misschien niet zo spannend, omdat die al bekend is met deze functionaliteit. Elke telefoon heeft deze optie tegenwoordig. Maar alle security-experts in de wereld zijn het eens over de veiligheid van passkeys. Daarom is het des te meer gaaf dat we deze technologie gaan gebruiken en we de gebruiker een extra beveiligde app kunnen aanbieden”, aldus Edwin Vlieg, oprichter van Moneybird.



Over Moneybird
Moneybird is een online boekhoudpakket. Geen complex boekhoudpakket, maar een boekhoudpakket gericht op ondernemers. Want je boekhouding: dat moet ook makkelijker kunnen! Door innovaties door te voeren weet Moneybird continu grenzen te verleggen. Zo is Moneybird het eerste boekhoudpakket in Nederland met een volledig geïntegreerde betaalrekening. Moneybird helpt op dit moment bijna 2280.000 ondernemers in Nederland.

Verstreken tijd: 2 jaar en 171 dagen
Moneybird contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Expertum
Logo Valid
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo Spryng
Logo Onventis B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo BusinessCom
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo PocketBook
Logo NTT DATA
Logo OneXillium
Logo myBrand
Logo Klearly
Logo Bechtle Groep Nederland
Logo Schneider Electric
Logo Reverse IT
Logo KnowBe4
Logo Zendure
Logo EPAM Systems
Logo Proofpoint
Logo Graduate Ventures
Logo Schneider Electric
Logo HCC
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103518 persberichten
7023 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17320 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu
www.whizpr.nlwww.deepr.nlINFLUX PR