Alphen aan den Rijn, 14 oktober 2002-- Op 14 en 15 november 2002 aanstaande organiseren het DSDM-consortium en het vaktijdschrift Software Release Magazine voor het vierde achtereenvolgende jaar een congres dat volledig is gewijd aan de Dynamic Systems Development Method, kortweg DSDM. Op dit praktijkgerichte congres maakt een aantal opmerkelijke topsprekers uit Nederland en Engeland hun opwachting. Opvallend daarbij is de agile development goeroe Alistair Cockburn, naast dé autoriteit op het gebied van DSDM, Jennifer Stapleton en de Nederlandse DSDM-deskundige Peter Coesmans, welke laatste ook als dagvoorzitter zal fungeren.
Voorts zal een aantal grote bedrijven en instellingen die al met DSDM werken een presentatie houden over hun ervaringen. Hoewel de praktijk voorop staat is er ook ruime aandacht voor methoden en technieken.
Er zijn aparte tracks voor specialisten en novices. Wie onbekend is met DSDM zal kennismaken met de negen principes, empowered teams, incrementen en prototyping. Wie vertrouwd is met DSDM krijgt de nieuwste inzichten te horen.
Net als vorig jaar is er op de tweede dag van het congres ook een aantal praktische workshops, waarbij vooral de workshop over agile development door Alistair Cockburn in het oog springt.
DSDM staat voor Dynamic Systems Development Method. Het is een methode voor de productieve en snelle realisatie van applicatiesystemen (RAD). De term Rapid Application Development (RAD) staat gelijk aan het sneller ontwikkelen van kwalitatief hoogstaande applicatiesystemen, die beter tegemoet komen aan de behoefte van de gebruiker. In IT-afdelingen en -organisaties, ontbrak het tot enkele jaren geleden aan een gemeenschappelijke context. Een standaard raamwerk is hard nodig om de incrementele ontwikkeltrajecten voor applicatiesystemen vorm te geven en te kunnen beheersen.
DSDM is in feite de uitwerking van een management- en beheersfilosofie voor incrementele applicatieontwikkeling, die is gebaseerd op de ervaringen met Rapid Application Development. Het biedt een raamwerk voor het goed beheersen van RAD-projecten. Belangrijk bij DSDM is dat het bovendien
leveranciers- en technologieonafhankelijk is.
Het DSDM-congres is een must voor organisaties die hun IT-projecten goedkoper en sneller willen uitvoeren zonder aan kwaliteit in te boeten. Wie onbekend is met DSDM zal kennismaken met de negen principes, empowered teams, incrementen en prototyping. Wie vertrouwd is met DSDM krijgt de nieuwste inzichten te horen. Het congres heeft plaats in de RAI in Amsterdam.
Meer informatie en registratie:
http://www.array.nl