www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
www.whizpr.nlwww.deepr.nlwww.deepr.nl

Volg ook via:
Datum: (6 jaar en 102 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Marcommit

Explosief meer malware op bedrijfsnetwerken na terugkomst op de werkvloer

Leusden – Tijdens de intelligente lockdown daalde het aantal malwaremeldingen op bedrijfsnetwerken behoorlijk, waarna het bij terugkeer op de werkvloer explosief steeg. Cybersecurity organisatie Tesorion zag in maart van dit jaar het aantal malware detecties op de vier miljoen apparaten van haar klanten dalen naar zo’n 600 per maand. In mei volgde een explosieve stijging en ging het aantal malware-incidenten gedetecteerd door Tesorion Immunity al over de 4.000 grens. In juni liep het zelfs tegen de 5.000 incidenten aan, wat maar liefst acht keer meer detecties waren dan in maart. Apparaten die voor thuiswerken zijn gebruikt, blijken dus veel malware te hebben opgelopen in de eerste weken van de COVID-19 crisis en namen dit vervolgens mee naar het bedrijfsnetwerk.

Meer WLAN-apparaten op netwerk is meer malware-incidenten
De pieken in malware-incidenten vallen doorgaans samen met de toenames van het aantal WLAN-apparaten op een netwerk. In mei en juni dit jaar gingen veel werknemers weer terug naar kantoor en kon malware via hun apparaat het bedrijfsnetwerk binnendringen. Op bedrijfsnetwerken, bewaakt door Tesorion, wordt malware snel gedetecteerd, maar thuis ontbreekt het regelmatig aan de juiste securitymaatregelen. Besmette apparaten worden hierdoor pas opgemerkt bij terugkeer in het bedrijfsnetwerk. Er was ook een piek te zien in september 2019, wat verklaard kan worden door het aantal terugkerende scholieren en studenten na de zomervakantie.

Ernst Veen, product manager bij Tesorion: “In veel bedrijfsnetwerken hebben apparaten toegang tot alle omringende apparaten. Dit geeft hackers en malware alle vrijheid en gelegenheid om andere apparaten te detecteren en besmetten. Zo kan één apparaat dat tijdens het praktisch onbeschermd thuiswerken besmet is geraakt, de gehele organisatie platleggen wanneer het weer in het bedrijfsnetwerk komt. Een eerste stap in de beveiliging van een netwerk is dan ook om het netwerk te segmenteren. Dat zorgt er voor dat eventuele dreigingen veel minder schade aanrichten. Daarnaast hebben veel phishing-acties ingespeeld op de onzekere tijd waarin we ons verkeren. Het aantal phishing-acties is toegenomen, wat uiteindelijk bijdraagt aan het piekaantal malware-incidenten. Voor de komende thuiswerkperiode is het dus ook van groot belang dat de awareness van de medewerkers wordt verhoogd als het om phishing gaat.”    

Meer weten over hoe COVID-19 hackers vrij spel geeft op bedrijfsnetwerken en wat je ertegen kunt doen? Lees ons onderzoeksrapport.
Recent van Tesorion  
Tesorion gaat samenwerking aan met Horizon3.ai

Tesorion en Nassau420 lanceren Task Force Hybrid Shield voor hybride bescherming van kritieke infrastructuur

Tesorion verrijkt Managed Detection- & Responsedienstverlening met Google samenwerking

Verstreken tijd: 6 jaar en 102 dagen
PR contact  

Logo Marcommit
Tesorion contact  

+31 88 27 47 800
www.tesorion.nl

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Productowner.nl
Logo ZAMKO
Logo Innvolve
Logo ClickPatrol
Logo NetRom Software
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo DNA Services B.V.
Logo PQR
Logo Web Wings
Logo Spryng
Logo We talk SEO B.V.
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo Red Hat
Logo HCC
Logo Xebia
Logo Unit4
Logo reichelt elektronik
Logo Conclusion
Logo Schneider Electric
Logo Proofpoint
Logo PQR
Logo KnowBe4
Logo Web Wings
Logo Schneider Electric
Logo Learned
Logo Red Hat
Logo Veeam Software
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103946 persberichten
7050 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17598 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.deepr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
INFLUX PRwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu