30 mei 2002 – TIBCO Software Inc. heeft TIBCO ActiveExchange™ 3.0 aangekondigd, een bedrijfsintegratiesoftware productlijn die bedrijven in staat stelt webservices effectief in te zetten voor de automatisering van processen en transacties met anderen bedrijven via het internet. TIBCO ActiveExchange biedt een afzonderlijk platform voor naadloze Enterprise Application Integration (EAI) en Business-to-Business (B2B), die integratie met partners (leveranciers, distributeurs, resellers) en klanten versnelt. Versie 3.0 biedt verbeterde ondersteuning aan de huidige internetprotocollen en industriestandaarden, zoals onder andere XML, SOAP, EDI, RosettaNet en ebXML). De toegevoegde functionaliteit van TIBCO ActiveExchange doet ook dienst als platform voor gecombineerde oplossingen voor specifieke industrie-initiatieven, zoals RosettaNet integratie voor high-tech fabricage en ChemXML voor de farmaceutische sector.
TIBCO ActiveExchange biedt de unieke mogelijkheid om interne processen en systemen met ‘cross-company’ transacties naadloos te integreren waardoor bedrijven productintroductietijden drastisch kunnen reduceren, distributiemanagementkosten kunnen verlagen, de efficiency van bestelprocessen kunnen verbeteren en betere prestaties kunnen halen uit hun supply chains en distributiekanalen. TIBCO ActiveExchange waarborgt ook de veiligheid en integriteit van alle online interacties door middel van robuuste verificatie en autorisatie, encryptie en 'non-repudiation'.
Belangrijke componenten van TIBCO ActiveExchange 3.0
De TIBCO ActiveExchange lijn bestaat uit de volgende producten:
Š TIBCO BusinessConnect™ - een B2B integratieserver die een bedrijf in staat stelt handelspartners te integreren in haar business door het faciliteren en coördineren van complexe ‘cross-company’ transacties.
Š TIBCO BusinessPartner™ - een lichtgewicht B2B server die een bedrijf kan distribueren naar haar partners, klanten en vendors die nog geen B2B systeem hebben, zodat zij participeren in ‘cross-company’ processen en transacties.
Š TIBCO PartnerExpress™ - een toevoeging aan TIBCO BusinessConnect die er voor zorgt dat handelspartners eenvoudig bedrijfsdocumenten uit kunnen wisselen of transacties kunnen initiëren, enkel met het gebruik van een Web browser.
Nieuwe features van TIBCO ActiveExchange 3.0
TIBCO ActiveExchange 3.0 introduceert de volgende belangrijke features:
Š Ingebouwde ondersteuning voor webservices specificaties, zoals SOAP, WDSL en XML.
Š Ondersteuning voor ebXML Messaging Specification versie 2.0.
Š Ondersteuning voor het RosettaNet Implemetation Framework (RNIF) versie 1.1 en 2.0 en alle gepubliceerde Partner Interface Processes (PIP’s).
Š Verbeterde ondersteuning voor EDI, inclusief AS1 en AS2 interoperabiliteit.
Š Ondersteuning voor ChemXML en andere industrie specifieke B2B standaarden.
Š Verbeterde functionaliteit om de integratie van MKB handelspartners te versnellen, zoals een nieuwe Web form 'generator' die browsertoegang biedt voor het uitvoeren van B2B transacties.
"Omdat de gebruikersacceptatie van XML standaarden en webservices toeneemt zijn bedrijven steeds meer op zoek naar veilige manieren om hun bestaande systemen en processen naar hun partners en leveranciers toe uit te breiden," zei Jon Derome, program manager van de Yankee Group. "TIBCO’s infrastructuuroplossingen breiden nieuwe en legacy systemen via webservices uit zodat de kosten en de integratiecomplexiteit verlaagd kunnen worden."
"TIBCO ActiveExchange wordt op dit moment geïmplementeerd door bedrijven uit verschillende industrieën, zoals telecommunicatie, energie, financiële dienstverlening, gezondheidszorg, transport en logistiek en high-tech fabricage," zei Murat Sonmez, senior vice president van TIBCO Software. "Door hun platformen te baseren op TIBCO ActiveExchange kunnen deze bedrijven profiteren van een toonaangevende technologie die hen in staat stelt hun online bedrijfstransacties met partners en klanten te stroomlijnen en automatiseren. Hierdoor kunnen de ‘overall’ bedrijfstransactiekosten gereduceerd worden en kan de concurrentiepositie in hun industrieën verbeterd worden."