De TOMMIES, ofwel The Outsource Manager Awards, zijn een initiatief van ICT Media en Outsource Magazine, bedoeld om kwaliteitsverbetering en innovatie te stimuleren bij zowel de leveranciers als de afnemers in de sourcingindustrie.
Meer dan 150 CxO’s, sourcing executives en bestuurders van toonaangevende leveranciers waren donderdagavond getuige van de uitreiking van de TOMMIES door juryvoorzitter Rob de Haas.
Sourcing Leader
Arno Gerrits, Head of Vendor & Contract Management bij Albert Heijn, sleepte de TOM Award in de wacht in de categorie “Most Inspirational Sourcing Leader’. De winnaar onderscheidde zich in de gesprekken met de jury door zijn visie op sourcing en de passie waarmee hij die visie uitdraagt. Arno Gerrits won met zijn uitverkiezing een cheque voor een workshop ‘Teams in transition’ ter waarde van 15.000 euro, aangeboden door Qhuba en Plan B.
Finalisten waren Reinoud Selbeck (Philps) en Denise Hamaekers en Jan-Dirk Rundervoort (beiden Ziggo).
Most Succesful Company
In de categorie ‘Most Successful Company in Sourcing’ maakte NS de meeste indruk, met een zeer omvangrijke (her)aanbesteding, die invloed had op nagenoeg de gehele spoorwereld, van de onderhoudswerkzaamheden van Nedtrain tot de informatievoorziening aan de conducteurs in de treinen. NS nam de prijs in ontvangst: een cheque voor een strategic workshop, ter waarde van 10.000 euro, aangeboden door CIO Advisory.
Lovende woorden van de jury waren er voor finalisten Philips en Holland Casino.
Most Innovative Vendor
Cegeka dankte de uitverkiezing aan de manier waarop het bedrijf werk maakt van klantgerichtheid, onder meer door het intake-proces met nieuwe klanten op een hoger plan te brengen. Naar de mening van de jury wordt er dieper nagedacht over het op maat inrichten van de governance van de klant-leverancierrelatie dan gemiddeld in de markt. Cegeka ontving als prijs een event-campagne ter waarde van 10.000 euro, aangeboden door ICT Media.
Jitscale en HP wisten in deze categorie eveneens tot de finale door te dringen.
Ecosystem
De prijs in de categorie ‘Most Revolutionary Ecosystem’ werd toegekend aan Philips.
De grootschalige ‘move’ van Philips naar de cloud, heeft het in zich om de sourcingmarkt in ons land op een distruptieve manier te beïnvloeden. Leveranciers die willen aanhaken op het platform van Philips zullen moeten afzien van entree fees, van exitkosten en van contracten met een vaste looptijd. Tegelijk biedt het platform kansen voor zowel grote als kleinere leveranciers. Philips ontving als prijs een strategic analytics workshop ter waarde van 10.000 euro, aangeboden door Deloitte.
Het supplier management van Albert Heijn was goed voor een tweede plaats.
Literatuurprijs
De voorzitter van het Platform Outsourcing Nederland, Bart van Reeken, reikte de PON Award Essayprijs voor de beste publicatie van 2014 uit. Deze prijs viel toe aan Pim Berger (Schuberg Philis) en Herald Jongen (Allen & Overy), voor hun white paper ‘Zin en onzin over PRISM, Patriot Act en de Wet bescherming persoonsgegevens’.
Andere finalisten in deze categorie waren Bart van der Linden (Source2Innovate), en Joop Schuilenburg (Emtio) & Bas aan den Wiel (M&I Partners).

Jury
De jury van de TOMMIES bestaat uit: Rob de Haas (voorzitter), zelfstandig coach Coachtosource, voormalig CIO van ABN AMRO en CIO of the Year 2008, Bart van Reeken, advocaat bij De Brauw en voorzitter Platform Outsourcing Nederland (PON), Eric Overvoorde, CIO van Royal Haskoning, Anja Dekhuijzen, advocaat en partner bij Whitebridge en Co-President Outsourcing Committee ITECHLAW, en Arnoud van Gemeren, hoofdredacteur Outsource Magazine & Tijdschrift IT Management.
De jury werd bijgestaan door Raymond Linkers, Director Sourcing bij Metri, en Tjibbe van der Zeeuw, partner bij Qhuba.