www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
www.whizpr.nlwww.deepr.nlINFLUX PR

Volg ook via:
Datum: (12 jaar en 52 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Charly PR

Henkel rapporteert goede start in boekjaar 2014

Vooruitzichten voor 2014 bevestigd ondanks uitdagende economische omgeving

Henkel rapporteert goede start in boekjaar 2014

  • Solide organische omzetgroei: + 4,3%
  • Omzet, beïnvloed door valuta-effecten: € 3.929 miljoen (- 2,6%)
  • Aangepast bedrijfsresultaat: + 3,3% naar € 619 miljoen
  • Aangepaste EBIT-marge: + 0,9 procentpunt naar 15,8%
  • Aangepaste winst per preferent aandeel: + 8,3% naar € 1,04
  • Sterke omzetgroei in opkomende markten: organisch: + 9,2 %
Düsseldorf, 7 mei 2014 - “Ondanks een blijvend uitdagende marktomgeving, heeft Henkel een goede start gehad van het boekjaar 2014. Al onze divisies rapporteerden organische omzetgroei en meer winstgevendheid”, zegt Kasper Rorsted, CEO van Henkel. “Wij leverden een sterke prestatie in onze opkomende markten, terwijl we ook groeiden in onze mature markten. Negatieve wisselkoerseffecten hadden echter een nog sterkere invloed op de gerapporteerde omzet dan in het voorgaande jaar.”

“Wij verwachten niet dat de valutasituatie op korte termijn verbetert”, zegt Rorsted. “Het economisch klimaat blijft uitdagend met de laatste ontwikkelingen in Oost-Europa, die zorgen voor meer onzekerheid in de markten. Dat maakt het moeilijk om de economische ontwikkelingen voor dit jaar te voorspellen. Een hoge mate van beweeglijkheid en flexibiliteit blijft de sleutel tot succes. Wij blijven daarom werken aan het vereenvoudigen en versnellen van onze processen en structuren.”

Vooruitzichten voor 2014 bevestigd

Ondanks de uitdagende economische omgeving, bevestigde Rorsted de vooruitzichten: “In het boekjaar 2014 verwachten we een organische omzetgroei van drie tot vijf procent. Wij verwachten onze aangepaste EBIT-marge te verhogen naar ongeveer 15,5 procent en de aangepaste winst per preferent aandeel te verhogen in de hoge enkelvoudige cijfers.”

Omzet en winstprestaties in het eerste kwartaal van 2014

In het eerste kwartaal van 2014 bleven vooral de valuta in opkomende markten, maar ook de Amerikaanse dollar, onder druk staan. Daardoor kwam de omzet met € 3.929 miljoen 2,6 procent lager uit dan in hetzelfde kwartaal vorig jaar. De organische omzet – die het effect van wisselkoersen, acquisities en desinvesteringen uitsluit – steeg met 4,3 procent.

Laundry & Home Care boekte een sterke organische omzetgroei van 6 procent. De Beauty Care divisie groeide organisch in omzet met 3 procent. Adhesive Technologies boekte ook een solide organische omzetgroei van 4,1 procent.

Na de correctie van eenmalige kosten en baten en herstructureringskosten, steeg het aangepaste bedrijfsresultaat (EBIT) met 3,3 procent, van € 600 miljoen naar € 690 miljoen. Het gerapporteerde bedrijfsresultaat nam toe met 7,6 procent – van € 565 miljoen naar € 608 miljoen.

De aangepaste return on sales (EBIT-marge) steeg sterk met 0,9 procentpunt, van 14,9 naar 15,8 procent. De gerapporteerde return on sales steeg van 14,0 naar 15,5 procent.

Het financiële resultaat verbeterde met € 15 miljoen naar -€ 15 miljoen. Dit is vooral het gevolg van een verbeterd netto renteresultaat en van opbrengsten uit de verkoop van andere investeringen. De verbetering van de netto winstinkomsten was gedeeltelijk het resultaat van de aflossing op senior obligaties in juni 2013 en maart 2014. Het belastingtarief was 23,1 procent, vergeleken met 24,7 procent in het zelfde kwartaal van 2013.

De netto-inkomsten stegen met 13,2 procent, van € 403 miljoen naar € 456 miljoen. Na de aftrek van minderheidsparticipaties ter waarde van € 7 miljoen, bedroegen de netto-inkomsten € 449 miljoen (zelfde kwartaal vorig jaar: € 393 miljoen). De aangepaste netto kwartaalinkomsten na aftrek van de minderheidsparticipaties groeiden met 8,4 procent, van € 417 miljoen naar € 452 miljoen. De winst per preferent aandeel (EPS) steeg van € 0,91 naar € 1,04. De aangepaste EPS steeg met 8,3 procent en kwam uit op € 1,04 (in het eerste kwartaal van 2013: € 0,96).

De ratio nettobedrijfskapitaal/omzet verbeterde verder naar 4,8 procent. Per 31 maart kwam de netto cashpositie uit op € 923 miljoen. Dat is € 809 miljoen hoger dan in het eerste kwartaal van 2013.

Dit persbericht is een vertaling van het originele Engelse persbericht. De volledige (Engelstalige) versie vindt u op www.henkel.com.
_______________________________________________________________

Henkel opereert wereldwijd met leidende merken en technologieën in drie strategische markten: Laundry & Home Care, Beauty Care en Adhesive Technologies. Henkel is opgericht in 1876 en bezet wereldwijd leidende posities in zowel consumentenmarkten als industriële markten met bekende merken als Persil, Schwarzkopf en Loctite. Er werken ongeveer 47.000 mensen en in 2013 noteerde Henkel een omzet van 16,4 miljard euro en een aangepast bedrijfsresultaat van 2,5 miljard euro. Henkels preferente aandelen zijn genoteerd aan de German Stock Index DAX.

In de Benelux bevinden de filialen van Henkel zich in Brussel, Drogenbos en Westerlo (België) en in Nieuwegein, Zutphen en Scheemda (Nederland). In 2013 realiseerde Henkel in de Benelux een omzet van meer dan 450 miljoen euro met ongeveer 700 medewerkers. In België en Nederland is Henkel Benelux bekend van de merken Persil, Dixan, Fleuril, Silan, Witte Reus, Per, Instanet (Laundry & Home Care), Schwarzkopf, Fa, Theramed, Diadermine, Syoss, Taft, Indola (Beauty Care), Pattex, Pritt, Perfax, Rubson, Loctite, Teroson (Adhesive Technologies).

Noot voor de redactie, niet publiceren

Contact
Henkel Benelux
Corporate Communications
Gaëlle Vilatte
Telefoon: +32 2 421 27 28
Mobiel: +32 477 70 75 16
E-mail: gaelle.vilatte@henkel.com

www.henkel.nl                  www.henkel.be             
www.pers.henkel.nl          www.presse.henkel.be  

LVTPR
Marije Perdon / Niels van der Vuurst de Vries
Telefoon: 030 – 65 65 070
E-mail: henkel@lvtpr.nl

Verstreken tijd: 12 jaar en 52 dagen
Henkel contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo VirtualPBX.nl
Logo Expertum
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Software Improvement Group (SIG)
Logo BusinessCom
Logo Workday
Logo IG&H
Logo KnowBe4
Logo NTT DATA
Logo osapiens
Logo Marcommit
Logo PARKSIDE
Logo Exact
Logo Onguard
Logo Lightspeed
Logo Conclusion
Logo Veeam Software
Logo Nutanix
Logo BTG
Logo Bechtle Groep Nederland
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103824 persberichten
7041 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17518 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
www.whizpr.nlwww.deepr.nlINFLUX PR