www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
www.deepr.nlProgressCommunications.euINFLUX PR

Volg ook via:
Datum: (17 jaar en 70 dagen geleden)

Toezicht op maatschappelijke ondernemingen verscherpt

TMO-programma van TiasNimbas biedt kennis en inzicht in toenemende complexiteit van toezicht

Overheden, verzekeraars, media en publiek hebben een steeds kritischer oog voor de kwaliteit van bestuur en toezicht van zorgondernemingen, woningcorporaties en ziekenhuizen. Mede daarom ontwikkelde TiasNimbas Business School eind 2008 het invitational programma ‘Toezicht en Verantwoording van Maatschappelijke Ondernemingen in de Zorg’ (TMO). De eerste vijftien gedreven toezichthouders en academische governance-experts ontvingen gisteravond hun certificaat van prof. dr. Ton Wentink, hoogleraar kwaliteitsmanagement TiasNimbas Business School.

Schaalvergroting kweekt afstand
Dr. Jo Caris, Academic Director van het TMO-programma en Adjunct Professor TiasNimbas Business School: “De privatisering en verzelfstandiging van veel overheidsdiensten heeft al geleid tot bedrijfsmatiger en doelmatiger werken. Maar de grotere marktwerking in de semi-publieke sector resulteert ook in schaalvergroting door allianties, fusies en overnames. En in die schaalvergroting wringt vaak de schoen. Vroeger zaten bestuur en directie van ziekenhuizen en scholen dicht op elkaar. Lijnen waren kort en de informatie was te overzien. Tegenwoordig staan Raden van Toezicht op grotere afstand van de sterk in omvang toegenomen zorgondernemingen en onderwijsgroepen. Toezicht houden wordt hierdoor steeds ingewikkelder en dit vraagt om een professionele aanpak. Het TMO-programma speelt hier goed op in en biedt nieuwe inzichten die in de praktijk bruikbaar zijn.”

Toenemende complexiteit
“Een uitstekend initiatief”, oordeelt Jan Melis, oud-voorzitter Kamer van Koophandel Midden-Brabant en toezichthouder bij het Verbeeten Instituut en woonzorgcentrum Het Laar. “Het is een zeer leerzame ervaring geweest om deel te nemen aan de eerste editie van TMO. Ik trof een groep toezichthouders van een hoog gehalte en met een sterke mate van betrokkenheid. De rol van toezichthouder wordt steeds complexer en belangrijker. Daarom is het essentieel om kennis continu uit te breiden. Het TMO-programma heeft daarin ruimschoots aan mijn verwachtingen voldaan.”

Volgende editie TMO
Caris: “Het succes van de eerste editie en de enthousiaste reacties van de deelnemers hebben ervoor gezorgd dat we in oktober 2009 starten met een tweede editie. Deze is multi-sectoraal van opzet, dus open voor toezichthouders in maatschappelijke ondernemingen in zorg, welzijn, onderwijs en woningbouw.”

Over TiasNimbas Business School
TiasNimbas Business School is de business school van de Universiteit van Tilburg en de Technische Universiteit Eindhoven. Op verscheidene (inter-)nationale locaties en in verschillende formats biedt de business school zowel MBA, DBA, Masters (MA/MSc) en Executive Master programma’s als korter durende executive programma’s. TiasNimbas ontwikkelt tevens bedrijfsspecifieke programma’s voor hoogaangeschreven nationale en internationale organisaties.

Het motto van de business school, ‘Never Stop Asking’, staat voor het ideaal van continu vragen en bevraagd worden. TiasNimbas ziet ontdekken en leren als levenslange processen voor succesvolle individuen, bedrijven en organisaties. www.tiasnimbas.edu

Verstreken tijd: 17 jaar en 70 dagen

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo VirtualPBX.nl
Logo Expertum
Logo Valid
Logo Decos
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Software Improvement Group (SIG)
Logo BusinessCom
Logo CONTACTCENTER4ALL
Logo Victoria ID
Logo Keuze.nl BV
Logo Palo Alto Networks
Logo KnowBe4
Logo Dynatrace
Logo Lightspeed
Logo Databricks
Logo Databricks
Logo FlowQi
Logo Deel
Logo KnowBe4
Logo Customs Support Group
Logo Databricks
Logo The Stack
Logo Mollie
Logo Fujitsu Nederland
Logo DXC Technology
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103790 persberichten
7039 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17503 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
INFLUX PRINFLUX PRwww.whizpr.nl