Emmeloord, 05 december 2006 – Sint en piet hebben dit jaar massaal besloten het paard op stal te laten staan en online op zoek te gaan naar cadeaus. De afgelopen weken steeg de vraag naar Sinterklaasgerelateerde cadeaus enorm op Marktplaats.nl. Vooral de speelgoedrubrieken werden de afgelopen 2 maanden aanzienlijk vaker ‘bezocht’.
De top 5 populairste Sinterklaasgerelateerde zoektermen op Marktplaats.nl zijn¹:
- Duplo
- Lego
- Baby Born
- Playmobil
- Playstation
Ook de Sint zelf is enorm populair. De vraag naar ‘Sinterklaas’ is ruim verzesvoudigd vergeleken met twee maanden eerder. Ook is de speciale
Sinterklaas-rubriek op Marktplaats.nl een groot succes met ruim 5.500 advertenties. Naast diverse cadeaugerelateerde advertenties is er ook een groot aanbod van hulpsinten en –pieten te vinden.
Dat de Sint de weg naar Marktplaats.nl vindt is niet zo verwonderlijk gezien de sterke groei van online winkelen in het algemeen. Cijfers van Stichting Internet Reclame (STIR)² toonde eerder dit jaar al aan dat 86% van de Nederlandse internetters wel eens een aankoop online doet. De thuiswinkelmarkt is sinds 2000 ruim verdubbeld en het einde van de groei is nog niet in zicht³.
“Voorgaande jaren hebben we gezien dat Marktplaats.nl in de feestmaand december druk bezocht wordt door cadeaujagers”, vertelt Oscar Diele, marketing directeur eBay.nl en Marktplaats.nl. “Ook voor de komende weken verwachten we veel bezoekers in de cadeaugerelateerde rubrieken. Zowel van inkopers voor Kerst, als ook van verkopers die hun dubbele of ‘niet gewenste’ Sintcadeaus aanbieden op Marktplaats. Dit laatste is iets wat we de afgelopen jaren als trend zien.”
Over Marktplaats.nl
Marktplaats.nl, opgericht in 1999, was in Nederland een van de eerste websites die zich volledig richtte op rubrieksadvertenties. Sinds de oprichting is de onderneming uitgegroeid tot de populairste website op dit gebied in Nederland met een nog altijd groeiende klantenbasis van particulieren en kleine bedrijven. Per dag worden er meer dan 155.000 nieuwe advertenties op de website geplaatst, van kleding en verzamelobjecten tot auto’s en huisraad. De onderneming maakt sinds november 2004 onderdeel uit van eBay. Marktplaats is gevestigd in Emmeloord. Kijk voor meer informatie op:
www.marktplaats.nl.
1 Vergeleken met twee maanden eerder; gebaseerd op data van Marktplaats.nl
2 STIR jaarboek 2006
3 Thuiswinkel Markt Monitor 2006, Blauw Research
###
Noot voor de redactie:
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met:
Marleen Dorlandt
Senior Account Executive
Text 100 Public Relations
Tel: +31 (0)20 530 43 38
E-mail:
marleen.dorlandt@text100.nl