´s Hertogenbosch, 5 oktober 2006 – Security- en storage-distributeur Magirus, het voormalige Allasso, neemt de gezamenlijke oplossing van Nokia en Sourcefire voor Intrusion Prevention op in zijn aanbod. Nokia biedt Sourcefire’s Intrusion Prevention System (IPS) aan in zijn portfolio van high-performance IP Security platforms. Nokia Intrusion Prevention met Sourcefire biedt bedrijven een grondige beveiliging doordat al het verkeer dat over het netwerk gaat, geanalyseerd wordt. Op die manier kan het systeem tijdig risico’s opsporen, de impact bepalen en het netwerk beschermen. Niet alleen zorgt deze transparantie ervoor dat bestaande bedreigingen tijdig worden opgespoord, ook kunnen aanvallen voorkomen worden.
Sourcefire’s Intrusion Prevention systeem maakt gebruik van open source Snort-technologie. Snort staat bekend om zijn Intrusion Prevention en is wereldwijd meer dan drie miljoen keer gedownload. Nokia Intrusion Prevention biedt Sourcefire’s technologie op Nokia IP Security Platforms, die specifiek gebouwd zijn voor beveiliging in zowel traditionele als mobiele omgevingen en zich kenmerken door het Nokia IPSO beveiligde operating systeem.
Nokia Intrusion Prevention-klanten worden bijgestaan door het Sourcefire Vulnerability Research Team (VRT). Deze groep intrusion detection en prevention experts is proactief bezig met het opsporen van en reageren op de laatste trends in hacking en andere aanvallen en zwakke punten. Doordat de groep gelieerd is aan de Snort open source community zijn er 100.000 actieve gebruikers, die ook op opkomende bedreigingen letten.
“Steeds meer bedrijven maken gebruik van mobiele en van afstand benaderbare apparatuur en technologieën. Dit leidt tot nieuwe beveiligingszorgen waartegen alleen firewalls niet opgewassen zijn”, zegt Chris Christiansen programma vice-president Security Products en Services bij IDC. “Daarom zijn oplossingen zoals Intrusion Prevention van vitaal belang voor het beschermen van netwerken van organisaties.”
“Bedreigingen worden steeds subtieler en richten zich vaker op de applicaties zelf en niet meer alleen op het netwerk”, zegt Eduard Meelhuysen, Managing Director Magirus Benelux. “Deze oplossing maakt het mogelijk dat werknemers mobieler werken, zelfs bij de inzet van complexe mobiele applicaties. Doordat Nokia Sourcefire’s IPS heeft toegevoegd aan zijn beveiligingsoplossingen, inclusief VPN en Firewall middelen, kunnen wij klanten een uitgebreide en volledige set beveiligingsmiddelen bieden. Deze gecombineerde oplossing van Nokia en Sourcefire mag dus niet ontbreken in ons portfolio.”
De Nokia Intrusion Prevention-lijn maakt deel uit van de Nokia IP Security-familie, die ook geïntegreerde beveiliging, Firewalls, IP VPN en SSL VPN biedt. De oplossingen zijn geschikt voor zowel kleinere bijkantoren als voor de grootste multinationals.
Vanaf 2 oktober 2006 zijn deze oplossingen met 24x7 support leverbaar via Magirus.
-------------------
Over Magirus
De Magirus Groep is een internationaal IT-bedrijf gespecialiseerd in advies en het leveren van oplossingen op het vlak van IT infrastructuur en IT technologie, supply chain, marketing en financiële diensten. Met een omzet van ongeveer 550 miljoen euro en meer dan 500 werknemers behoort Magirus tot één van de grootste leveranciers van IT-oplossingen in Europa. Het portfolio omvat zowel servers van hoge kwaliteit, storage-systemen en netwerkproducten, als ook software voor systemen, storage, netwerken, internet en security management. Daarnaast behoort ook middleware, groupware en applicaties, virtualisatie, informatie lifecycle management, databases, Internet/Intranet en e-business software tot het aanbod.
Het bedrijf is actief in Europa en het Midden Oosten via een netwerk van dochtermaatschappijen, joint ventures en kantoren. Samen met gekwalificeerde systeem- en softwarebedrijven, levert Magirus oplossingen voor organisaties in alle sectoren, waaronder de financiële dienstverlening, telecom en automotive industrie en ook klanten uit de publieke sector. De strategische alliantie met Agilysys Inc., Cleveland, Ohio, maakt het voor Magirus mogelijk om bedrijven te ondersteunen, die projecten in de VS realiseren. Voor meer informatie zie:
www.magirus.com.
Over Nokia
Nokia is een wereldleider op het vlak van mobiele communicatie en een drijfkracht achter de groei en de duurzaamheid van de ruimere mobiliteitsector. Nokia verbindt mensen met elkaar en brengt de informatie die voor hen belangrijk is binnen handbereik met gebruiksvriendelijke en innovatieve producten zoals mobiele telefoons, toestellen en oplossingen voor imaging, games, media en bedrijven. Nokia biedt apparatuur, oplossingen en diensten aan voor netwerkoperatoren en ondernemingen. Meer informatie is beschikbaar op
www.nokia.com.
Over Sourcefire
Sourcefire is de wereldleider op het gebied van real-time netwerkbeveiliging oplossingen en verandert daarmee de manier waarop organisaties netwerkbeveiliging risico’s beheren en minimaliseren. Sourcefire oplossingen zijn commerciële oplossingen van Snort®, het meest gebruikte Intrusion Detection systeem ter wereld.
Voor meer informatie:
Magirus
Remco Ligtvoet
Tel.: +31 (0)88 6668228
e-mail: remco.ligtvoet(at)magirus.com
Whizpr
Kim de Vries
Tel.: +31 (0)317 410483
e-mail: magirus(at)whizpr.nl
MindShake PR & Communication Services
Weena 290
3012 NJ ROTTERDAM
Tel.: +31 10 282 1628