ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.marcommit.nl
www.deepr.nlProgressCommunications.euwww.deepr.nl

x.com/ictberichten
Datum: (20 jaar en 135 dagen geleden)

VZW WAI-NOT LAUREAAT VAN HET SWIFT FONDS 2005

De laureaat van de 8ste SWIFT-Prijs is de “vzw WAI-NOT” voor haar project “WAI-NOT Stage 3” en ontvangt van het SWIFT Fonds op 22/12/2005 een prijs van 50 000 €.

Met dit project wil WAI-NOT jongeren met een verstandelijke beperking een betere doorstroming bezorgen naar de voor hen specifieke opleiding- en arbeidsmarkt.

De vzw WAI-NOT ondersteunt en promoot sinds 1998 het gebruik van computer en Internet als bijkomende instrumenten bij de opleiding en begeleiding van personen met een verstandelijke beperking. Daarmee wil WAI-NOT de digitale kloof verder vernauwen en een bijdrage leveren aan de sociale integratie van deze groep. Concreet realiseert WAI-NOT dit, onder andere, via een toegankelijke Internetomgeving (www.wai-not.be). Dit zogenaamde Internet Pretpark voor personen met een verstandelijke beperking omvat:
  • een website met een aangepast educatief, creatief, recreatief en informatief aanbod. Enkele honderden topics voor deze doelgroep staan voor iedereen online ter beschikking;
  • een interactief gedeelte voor geregistreerde gebruikers waaronder een aangepaste emailfunctie (communiceren via prenten, pictogrammen en taal), gastenboek en op korte termijn een (beveiligde) chat-omgeving, forum, aangepaste overheidsinformatie en wedstrijden;
  • een netwerk van scholen en leefgroepen die binnen het WAI-NOT Internet Pretpark een eigen rubriek hebben waarin ze op maat informatie uit de eigen school of leefgroep kunnen aanbieden.
WAI-NOT is vrij uniek omwille van de toegankelijkheid ervan voor de doelgroep en dit gecombineerd met een kwalitatief, concreet Internetaanbod voor verschillende niveaus van verstandelijke beperking. Momenteel gebruiken een 100-tal Buitengewoon Onderwijsscholen, leefgroepen, dag- en vrijetijdsbestedingcentra, …. zowel in Vlaanderen als daarbuiten, actief WAI-NOT. Zij schakelen WAI-NOT in tijdens de dagdagelijkse leef- en leerwereld van deze doelgroep.

Vrijwilligers, hoofdzakelijk ouders van kinderen/jongeren met een verstandelijke beperking, zijn de oprichters en drijvende kracht achter de vzw WAI-NOT. De vzw WAI-NOT realiseert dit samen met haar partner de Katholieke Hogeschool Kempen (www.khk.be). Met steun van de Katholieke Hogeschool Kempen kreeg de vzw en de WAI-NOT portaal een Europese dimensie. Beide partners werken dan ook sinds jaren intens samen. De Katholieke Hogeschool Kempen zorgt daarbij voor nieuwe, technologische ontwikkelingen in de website en voert tevens verder onderzoek inzake toegankelijkheid van websites. Complementair hiermee is de beheer-, inhoudelijke en functionele vzw WAI-NOT bijdrage.

WAI-NOT ontving steun vanwege Minister Vandenbroucke van Onderwijs. Een gedetacheerde leerkracht werkt mee aan de verdere uitbouw. WAI-NOT kreeg tevens steun van de Europese Commissie en werkt samen met partners uit Nederland, Polen en Portugal. In dat kader ontving WAI-NOT reeds meerdere onderscheidingen en werd o.a. in 2004 door de Europese E-Learning gemeenschap geselecteerd als “best practice” binnen dit specifieke ICT domein. WAI-NOT werkt verder samen met heel wat organisaties in Vlaanderen (o.a. de Wablieft krant, vzw BETA en Link in de Kabel) en Wallonië (CRETH).

Laureaat: vzw WAI-NOT
Stefan Agten, voorzitter
(stefan.agten@wai-not.org)

Informatie Vzw WAI-NOT
Tweekleinwegenstraat 104
3001 LEUVEN

Stefan Agten
0496/24.61.01.
stefan.agten@wai-not.org

Katholieke Hogeschool Kempen
Kleinhoefstraat 4
2440 Geel

Dekelver Jan
014/56.23.10.
jan.dekelver@khk.be 
 

Verstreken tijd: 20 jaar en 135 dagen

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo RawWorks B.V.
Logo Drukbedrijf
Logo Axians
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo Web Wings
Logo Msafe
Logo Onventis B.V.
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo Veeam Software
Logo Descartes
Logo Huawei Technologies (Netherlands) B.V.
Logo Amazon Web Services
Logo Furore Conclusion
Logo Zscaler
Logo Anker Innovations
Logo Vertiv
Logo Wuunder
Logo Graduate Ventures
Logo HeadFirst Group
Logo Fujitsu Nederland
Logo Keepit
Logo HCC
Logo PARKSIDE
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103465 persberichten
7019 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17279 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.marcommit.nl
ProgressCommunications.euProgressCommunications.euProgressCommunications.eu